| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Моята колекция от български радиоапарати - преди 1944г  (Прочетена 35267 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Много внушителен. Поздравления!

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 387
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Много внушителен. Поздравления!
Освен внушителен на вид е и тежък - над 20 кила. Грамофонът му е сменен с по-нов Супрафон, та сега търся стар радиограмофон. Един колега обща и сега чакам.

Неактивен сашо

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 140
  • Населено място: sofia
зазяпах се по снимките, има два тулана, снимани и един върху друг за сравнение, пише че на единият му липсва трансформатор, пък на снимката го има???

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 387
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
зазяпах се по снимките, има два тулана, снимани и един върху друг за сравнение, пише че на единият му липсва трансформатор, пък на снимката го има???
Когато писах това, имах в предвид, че трансформатора не е оригинален. Все пак тогава съм допуснал грешка и тя е че това радио въобще няма трансформатор, защото е батерийно. За мое оправдание ще кажа, че шасито и радиото като цяло е претърпяло доста модификации, а и аз тогава знаех по-малко за Туланите.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
И аз имам ХерцЪ напълно комплектен, семейно наследство. Интересното е че врътките отпред са подредени в една линия и мрежовия трансформатор е монтиран вертикално. Шасито също изглежда по-друго. Иначе задният капак, кутията и скалата са същите. Въпроса сега е дали случайно разполагаш със схема на апарата? Ясно ми е че в тези апарати схемата почти не е нужна при ремонта, а моя освен това си работи с някои дребни забележки, но така или иначе в случай че разполагаш с такава, ще се радвам да я споделиш.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 387
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
За съжаление не разполагам със схемата на Херца. Когато му дойде времето, ще я свалям от апарата.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
17508 Прегледи
Последна публикация 06 Февруари, 2013, 13:31:47
от PDM
18 Отговора
6790 Прегледи
Последна публикация 20 Юли, 2020, 08:00:23
от rolling_heads
1 Отговора
788 Прегледи
Последна публикация 17 Март, 2023, 23:56:45
от Лъчо Минков

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |