| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Какво видях на битака  (Прочетена 97642 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Deltichko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 261
  • Населено място: София, Царовището
  • Антон Оруш - колекционер на БГ техника
Re: Какво видях на битака
« Отговор #105 -: 18 Август, 2014, 13:08:10 »
Бай Киро е много добра душа и много услужлив човек и с удоволствие предава знания на хората около себе си със самото разказване за даден апарат.
Антон Оруш - колекционер на БГ техника - за връзка: e-mail: [email protected] | GSM: 0896 625 803 | lat. 42° 70'; lon. 23° 33' | МС/ТС, 1950s | 1000 Sofia, Bulgaria

Неактивен Младенов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 176
  • Населено място: София
Re: Какво видях на битака
« Отговор #106 -: 18 Август, 2014, 17:25:31 »
Много ми е интересно когато някой започне да съди човек когото не познава.
Аз лично познавам въпросния човек от .... найсет години, и мога с чиста съвест да кажа, че това което е изкарал да продава е негова собственост, за която е платил  (при това обикновено от първия собственик, не от цигани), и всичко което продава е със съобразена цена.  Всъщност... (едва ли има значение) това е един от най-старите колекционери, който събираше радиоапарати още от Тошово време. Колкото до знанията и информацията с която разполага този човек, едва ли има човек от тук пишещите който да може да се похвали с такава (въпреки съвременните средства за масова информация).
  Колкото до това колко евтино може да се вземе нещо - ами да! Може! Защото повечето неща които се продават бързо и евтино обикновено са задигнати от провинцията или от където са успели въпросните малцинствени елементи безнаказано да проникнат.  Много може да се говори още, ама просто не си заслужава!
Така или иначе, аз лично нищо не мога да променя, ама и не можах да си затрая, Моля да ме извините за което!
Ако пък някой се чувства засегнат или обиден - трийте поста, няма ви се сърдя! Поздрави!  :hi:
Това за кого се отнасяше,понеже е след мой пост.Защото не съм казал нищо лошо по адрес на продавача на въпросната купчина с приемници.Аз поне доколкото разбрах бай Киро не е продавача а един млад мъж от Враца с който разговарях и на който платих,макар че се познават лично те двамата защото и Киро беше там.А относно цените,всеки има право да си слага такива каквито си прецени.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Какво видях на битака
« Отговор #107 -: 18 Август, 2014, 22:07:21 »
Коментара ми беше по повод изказванията по-горе на колеги за цените. Колкото до това чий са апаратите, до колкото знам, Бай Киро вади такива които му се повтарят или е сметнал че не са му нужни.
Аз лично съм купувал от него и ми е правил отстъпки, и не мога да се оплача от липса на коректност от страна на този човек. Цените които е предложил, обикновено се коментират и са, повтарям съобразени със състоянието на апаратите и балансирани, но в никакъв случай - натоварени.
Всъщност... от него са ми страхотния български "Турист", "Чаротка" и портативния "Ингелен" - лампови.  ;)
При това единственото което съм правил за тях е да ги лъсна със спрей, апаратите които съм взел са били технически изрядни!
Омраз!

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Какво видях на битака
« Отговор #108 -: 24 Август, 2014, 21:29:35 »
Да се похваля-вчера отидох на битака Малашевци към 13 часа.Бяха почнали да прибират и си взех една Латвия ,сравнително запазена,без заден капак за 8 лева.Имам си работа за зимата :good:

Неактивен Deltichko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 261
  • Населено място: София, Царовището
  • Антон Оруш - колекционер на БГ техника
Re: Какво видях на битака
« Отговор #109 -: 25 Август, 2014, 08:19:13 »
Към 8:40  имаше един нелош Средец 1 на ъгъла на Липов цвят и Лавандула. Даже си му стояха крачетата, дано някой го е взел.
Антон Оруш - колекционер на БГ техника - за връзка: e-mail: [email protected] | GSM: 0896 625 803 | lat. 42° 70'; lon. 23° 33' | МС/ТС, 1950s | 1000 Sofia, Bulgaria

Неактивен monti

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 94
  • Населено място: София
Re: Какво видях на битака
« Отговор #110 -: 31 Август, 2014, 00:01:31 »
Днес сутринта на орландовци беше доста пълно не липсваха и сандъци но цените надути здраво. Накрая след доста пазарлък си взех едно ботевче за 10лв. след начално обявена цена за него 35лв.
Циганина не искаше да си го носи обратно и за това го даде и на тази цена.

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Какво видях на битака
« Отговор #111 -: 31 Август, 2014, 20:12:01 »
Честито!
Стигам до извода,че може да се направи добра "покупка" отивайки късно на битака-след 12 часа,когато прибират съкровищата.По-големи и тежки радиоапарати,особенно руски ги дават на "отърване".Предишната събота си взех Латвия в сравнително добро състояние за 8 лева.Все пак е 23 килограма.

Неактивен Младенов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 176
  • Населено място: София
Re: Какво видях на битака
« Отговор #112 -: 06 Септември, 2014, 17:20:25 »
Тая сутрин имаше едно не лошо френско радио още на стръмната уличка преди битака.Някой дали се престраши да го вземе.

Неактивен Deltichko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 261
  • Населено място: София, Царовището
  • Антон Оруш - колекционер на БГ техника
Re: Какво видях на битака
« Отговор #113 -: 06 Септември, 2014, 18:11:47 »
Днес на битака имаше един Урал 50 - руски радиограмофон с игличка за 78 оборота, модел 1950 г., Завод имени Орджоникидзе... много хубав! Но вече се бях натоварил с кажи-речи половината течение на ,,Млад конструктор" и трябваше някой друг да поеме щафетата, че до обръщалото на двойката премалях. :flag_of_truce:
Но радиоапаратът беше прекрасен - излъскан, заоблен... направо съвършен!
А, и вляво от началото на втория квадрант - едно малко телевизорче Фотон Враца, което оставих, защото го имах, но дано някой го вземе - не е чак толкова често срещано.
« Последна редакция: 06 Септември, 2014, 22:09:06 от Gabo »
Антон Оруш - колекционер на БГ техника - за връзка: e-mail: [email protected] | GSM: 0896 625 803 | lat. 42° 70'; lon. 23° 33' | МС/ТС, 1950s | 1000 Sofia, Bulgaria

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Какво видях на битака
« Отговор #114 -: 06 Септември, 2014, 18:45:10 »
Да видях го урала беше върху една "Родина"  състоянието му не беше добро най-малко липсваха някои от врътките .
Циганина му искаше 70 лв ! И същия ме е запомнил и ми вика ,а за 5 лв няма да ти го дам . А и "Родината" я мъкне няколко месеца вече ........

Неактивен Deltichko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 261
  • Населено място: София, Царовището
  • Антон Оруш - колекционер на БГ техника
Re: Какво видях на битака
« Отговор #115 -: 06 Септември, 2014, 21:17:57 »
Такива са те, изнагляха доста в последната година.
Но другия път ще почне от 50 и така лека-полека (с малко пазарлък) ще се приближи към нормалната цена. В колекционерството трябва да знаеш кога се бърза и кога не се бърза. То си има свои закони. Нарушиш ли ги, това е все едно обявяване на война.
Всъщност, в последното си мнение съм допуснал грешка - радиограмофон, а ме радиомагнетофон. Аз защото си мислех за Днепър (радиомагнетифон), та оттам. Бих помолил да се редактира.
Антон Оруш - колекционер на БГ техника - за връзка: e-mail: [email protected] | GSM: 0896 625 803 | lat. 42° 70'; lon. 23° 33' | МС/ТС, 1950s | 1000 Sofia, Bulgaria

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Какво видях на битака
« Отговор #116 -: 05 Октомври, 2014, 20:12:35 »
Не е на битака, но както си карах из моето село, пътувайки към един приятел, с който имахме уговорка да борим днес Саба 8050, и нещеш ли какво виждат очите ми на тротоара.
19267-0

Веднаха спрях колата и звъннах на звънеца. Оказа се, че щяла да ходи за старо желязо. Човека ми каза да я взимам и да преценя на око колко да му дам. Даже ме изчака да се върна и сина му ми помогна с ремаркето да я закараме до нас. Още не съм му дал пари, чудя се колко да му предложа. 30-40лв добре ли е ?

Неактивен ian

Re: Какво видях на битака
« Отговор #117 -: 05 Октомври, 2014, 20:39:16 »
Добре е цената, даже може и по една бира да ги почерпиш.  :drinks:
С кеф да си я ползваш! :D

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 333
  • Населено място: София
Re: Какво видях на битака
« Отговор #118 -: 05 Октомври, 2014, 21:40:41 »
Честито!

Тук може да има някой полезен PDF http://www.ipdb.org/machine.cgi?id=2641

Неактивен Младенов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 176
  • Населено място: София
Re: Какво видях на битака
« Отговор #119 -: 22 Ноември, 2014, 21:08:53 »
Днес на битака имаше един Адмирал 419 ама доста опоскан,без говорител,капак,копчета и май лампи липсваха.Като цяло обаче последните седмици е много слабо въпреки многото хора.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |