| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Телефони за домашно наблюдение  (Прочетена 574 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Хасково
Телефони за домашно наблюдение
« -: 09 Януари, 2023, 13:30:22 »
Дойде ми идея да използвам стари телефони за домашно наблюдение. Идеи в нета много. Само, че аз имам малко по нестандартна идея, а именно да се използват не чрез  WI FI или други начини, a чрез BLUETOOTH.
Мога и да пробвам, но предварително желая да ползвам чуждия опит и съвети преди да почна да реализирам тази си идея. Тъй като имам и BLUETOOTH на компютъра си, щастието ще бъде пълно.
Та въпроса ми е: някой правил ли е подобна остановка? Дали изобщо телефона  с камерата свързан посредством BLUETOOTH с телефона с дисплея ще могат да свършат тази работа?
Моля за мнения  най вече от хора осъществили подобен проект.
Благодаря предварително на отзовалите се.
Който може, го може.

Неактивен iss

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 203
  • Населено място: SF
Re: Телефони за домашно наблюдение
« Отговор #1 -: 09 Януари, 2023, 15:45:44 »
По отношение на скоростта:
Bluetooth 1.0: 700 Kbps
Bluetooth 2.0: 3 Mbps
Bluetooth 3.0: 24 Mbps
Bluetooth 4.0: 25 Mbps
(тези числа ги раздели на 10 за получиш истински байтове за секунда).

И ако скоростта ти се струва още достатъчна, то разстояниението, на което се предава е около 10 метра (при прегради и стени е доста по-малко).

Предполагам, че няма да "наблюдаваш" дома си от същата стая в която е и камерата?! :)

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Хасково
Re: Телефони за домашно наблюдение
« Отговор #2 -: 09 Януари, 2023, 17:44:19 »
Благодаря на iss за помощта. Идеята е да се сложи телефона с камерата на външната врата на апартамента. Да, няма да е наблюдението в същата стая. На около 7 метра, с преграда от врата с голямо стъкло. Кой го знае как ще се държи сигнала през него. Иначе телефоните са старички Huawei P9 lite и по стария е  Akatel забравих му модела, в гаража е. Ще опитам, пък може и да стане успешно, поне няма да имам разноски. Не съм от най бързите, пък трябва и постоянно захранване, закрепване на телефона с камерата, има си работа, то пък и застудяяяя, няма угаждане. И опит ще добия даже.... :D :D
ПС: ако този вариант не стане така, че да ми хареса, минавам на вариант с WI FI. Приложения има колкото искаш за такъв вариант.
« Последна редакция: 09 Януари, 2023, 17:52:07 от mirkata »
Който може, го може.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |