| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Спират средните вълни  (Прочетена 229454 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #480 -: 28 Януари, 2015, 21:24:51 »
Изпратих писмото на 2 адреса в комисията и на още 2 комисии, както и на министерски съвет на 2 адреса. Мерси Янко, разбира се, че ако ме викнат хората ще ви се обадя на всички. За сега ми казаха да изчакаме с каквито и да е други действия. Всичко е въпрос на бизнес договорка, дано само е в полза на всички! Не си мислете, че в комисията има някакви идеализирани индивиди без никакви интереси. Всеки от членовете представлява нечии интерес и/или лобира за някого. Няма никой случаен по такива места. Това, че е в парламента не означава, че ще е най-обикновенна бизнес среща... Поживем - увидим, както се казва на един познат език! :)
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен lz1qu

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #481 -: 28 Януари, 2015, 21:42:14 »
 :(
Здравейте!
Днес ни връчиха уволнителните заповеди.
В 5 дневен срок трябва да се регистрираме на трудовата борса.

След тази процедура ,едва ли някой от ръководството на НУРТС  ,мисли за пускането на предавателя Вакарел отново.
Красимир Костов
LZ1QU

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #482 -: 28 Януари, 2015, 21:59:49 »
Това, че сте уволнени и че трябва да ходите на борсата няма никакво значение, ако се вземе решение на такова ниво. Ще ви дръпнат обратно за миг. О, дано дано!!! Стискаме палци! НУРТС няма какво да го мислят, ако имат клиент имат. Важното е да са премислили нещата.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ian

Re: Спират средните вълни
« Отговор #483 -: 28 Януари, 2015, 22:01:59 »
Колега, предавателя във Вакарел не е задължително ВЕЧНО да е на НУРТС!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #484 -: 28 Януари, 2015, 22:07:03 »
Да, може и най-доброто да се случи - да го изкупят! Трябва да имаме вяра!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Chervenoarmeec

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 67
Re: Спират средните вълни
« Отговор #485 -: 28 Януари, 2015, 22:45:33 »
Много не ми вдъхва доверие тая работа с Парламента, че ще има някакъв ефект, но все пак силно се надявам. И да стане, ламповият предавател няма да заработи отново, сигурно ще решат да го сменят с транзисторен. Но най-вероятно според мен, палячовците като Янкулов и другите от свитата му, ще кажат че вече има един работещ предавател в България - Видин, и ще решат че е достатъчно.

Неактивен ian

Re: Спират средните вълни
« Отговор #486 -: 28 Януари, 2015, 22:55:25 »
И транзисторен да е, на първо време е важно да се запази Станцията и Антената от разрушаване!!! И да премине в ръцете на институция (или държавата), които да я запазят и развиват!
Пък после ще се решава кой предавател ще е най-добре да работи!
Според мен Антената е най-важното нещо там! Нарежат ли я никога никой повече няма да си мръдне пръста да направи нещо подобно там! Нека я запазим!!!

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Спират средните вълни
« Отговор #487 -: 28 Януари, 2015, 23:12:39 »
Според ГД на БНР излъчване на СВ не трябва да има. От бюджета са отпуснати средства за 2015 г. с включени разходи за излъчване на СВ и ДВ. ГД шмекерува за да увеличи заплатите за сметка на СВ и ДВ. След оплакванията свързани с турските програми ще има раздвижване. Може да решат да преместят видинския предавател в РПС Вакарел !  :D

Неактивен Chervenoarmeec

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 67
Re: Спират средните вълни
« Отговор #488 -: 28 Януари, 2015, 23:18:31 »
Според мен Антената е най-важното нещо там! Нарежат ли я никога никой повече няма да си мръдне пръста да направи нещо подобно там! Нека я запазим!!!
Така е. Сега не могат дори да поддържат това, което е изградено, та какво остава да се прави нещо от нулата и то за народа. Особено ако няма бърза печалба от него. Но аз имам особен сантимент към ламповите предаватели. Това ми беше мисълта.

Неактивен Cosmiclight

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 117
  • Населено място: Пловдив
  • LZ1ANB
Re: Спират средните вълни
« Отговор #489 -: 28 Януари, 2015, 23:22:07 »
Aз имам особен сантимент към ламповите предаватели.
Предполагам и всички съфорумници.
Man muss nur wollen und daran glauben, dann wird es gelingen!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #490 -: 28 Януари, 2015, 23:33:33 »
Аз също, много силен! За мен лампата е връзката между микрочипът и парната машина, между огънят в огнището и сигналите в компютрите ни. Непреходно нещо.  :master:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Chervenoarmeec

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 67
Re: Спират средните вълни
« Отговор #491 -: 29 Януари, 2015, 00:13:47 »
На средни вълни фадинг практически не съществува.В България и околните страни наши предаватели могат да се приемат само на приземна вълна.
Това не е вярно. Вярно е, но за през деня. В централна България, през целия ден румънските средновълнови предаватели почти не се чуват, а вечерта направо гърмят. Същото важи и за сръбските. Всеки може да сметне колко е разстоянието от тях до България и чрез каква вълна достигат до нас. На 675kHz сръбския предавател на радио Београд, който според сайтовете излъчва с 1 киловат вечер, когато арабите не излъчат, се чува прилично в България, а това е смешна мощност за СВ и с приземна вълна би покрил около 100км максимум.

И между другото, заставам си на позицията, че в понеделник (26.01) Видинският предавател се чуваше най-силно досега. А го прослушвам още откакто го смениха. Дали са били сложили старият лампов не знам, но с еднолампов линеен приемник без обратна връзка, с рамкова антена и на слушалки, се хващаше сравнително силно. Това беше само тази вечер. Сега дори с джобна Селга се лови по-тихо, отколкото на линейката.

Неактивен Chervenoarmeec

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 67
Re: Спират средните вълни
« Отговор #492 -: 29 Януари, 2015, 00:15:33 »
Аз също, много силен! За мен лампата е връзката между микрочипът и парната машина, между огънят в огнището и сигналите в компютрите ни. Непреходно нещо.  :master:
Много добре казано :)

П.П.: Между другото, ако някой отново иска да чуе нещо на къси вълни, излъчено от България, макар и не на български, и да си припомни времето на Радио България, нека си пусне приемника на 5905 kHz вечер от 21 часа българско време. Емисията е на KBS World radio на немски за Западна Европа и е от предавателния център в Костинброд. Предавателят е 100kW руски лампов, модел "КВ-100", състоящ се от два блока по 50kW, работещи паралелно, и е от края на 50-те години, което е уникално. В България се чува само на определни места и то с променливо качество, тъй като антенните системи са с насоченост към Западна Европа, както казах, но на приемника в Холандия се чува добре.

/>
Как да не го хване носталгията човек :writer:
« Последна редакция: 29 Януари, 2015, 00:28:17 от Chervenoarmeec »

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Спират средните вълни
« Отговор #493 -: 29 Януари, 2015, 11:09:51 »
Това са наистина добри новини!
Може да изпратите един мейл и на проф. Божидар Димитров. РПС Вакарел е исторически обект и би трябвало да вземе страна.

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Спират средните вълни
« Отговор #494 -: 29 Януари, 2015, 11:54:15 »
От всички разумни идеи и писма има полза за максимално постигане на общата цел !
През миналата година разговарях по телефона с един от директорите в БНР, във връзка с покритието на УКВ. Директорът любезно ми обясни, че не се интересува какво е покритието и какви са предавателите, защото това зависи от други. Освен това каза, че са запознати какво пише по форумите и в писмата, но просто не отговарят ? Винаги чакат разпореждане "от горе" !

Без емоции не може, но само с емоции няма да има дори и частичен успех !
Колкото повече писма и жалби има до всички институции, шансовете се увеличават !

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |