| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ново правило в раздел Купувам/Продавам  (Прочетена 10240 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Jimmy98

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 9
  • Населено място: Sofia, Plovdiv
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #45 -: 18 Март, 2019, 17:34:00 »
Честно казано, дадох пример, как покрай баш продавачите изгоряха и баш купувачите. Честно казано, лош ден за колекционерството и се почувствах сегрегиран. Дано не е за дълго.
Хубава вечер!

p.s. Без колекциониране няма и реставриране!

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #46 -: 18 Март, 2019, 17:34:46 »
то по  килери и тавани трябва да има
 стара техника ,къде другаде
Както казах по-горе, като има стара техника по мазета и тавани, съответно си има сайтове за продажби.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #47 -: 18 Март, 2019, 20:37:05 »
Честно казано, дадох пример, как покрай баш продавачите изгоряха и баш купувачите. Честно казано, лош ден за колекционерството и се почувствах сегрегиран. Дано не е за дълго.
Хубава вечер!

p.s. Без колекциониране няма и реставриране!

Колега, от какво си сегрегиран? Всеки има правото да се чувства всякак. Аз сутрин като стана от кревата и пред краката ми не падне от небето пачка долари стотачки, и аз се чувсвам много сегрегиран от приятелчетата ми с черни мерцдеси ама...
Та в тоя форум не се занимаваме с чувства а с електроника.
В бгмама  има много хора и матриали където се обсъждат как се чувстват. Това им влиза в компетенциите, за това си говорят на шир и надлъж.

Тука уж разбираме от електроники някакви и това обсъждаме.

В случай, че желаете да ползвате доста ограничения търговски раздел, направете като всички останали пуснете няколко теми с мнения. Щом пишете тука или продавате или четете все по някакъв начин се занимавате със стара електроника. Споделете малко от кахърите си или се похвалете пред колегите и те да научат нещо и ще имате достатъчно менения за да ви е отворен търговския. Ама то трябва малко усилие някоя и друга снимка да качиш, някои и друг ред да драснеш, е така да развеселиш колегите, да ги заинтересуваш с нещо. За това сме се събрали тук. НЕ за да трупаме пара на някой в джоба.

А относно Апаратите за продан, те няма да изчезнат, почти всичко обявено тука се продава също или в базар.бг или в олх. Където има много по малко правила за обявите и е много по лесно да псунеш да ти видят нещата много повече народ.

Ако разпитате повечето колекционери и реставратори тук, ще ви кажат, че апаратите не се намират в търговския раздел...а по други места.

Всъщност Хората ги намират апаратите, форума не ходи по тавани и мазета, хората ходят.  И когато нещо търся, редовно колеги казват къде какво е изскочило. Е тия колеги дето си показват реставрациите тук, Дето си правят ламповите засилители  и радио любителска и каква ли не друга техника.

Форума никога не се е изчерпвал с функционалността на Търговския си раздел. Хората са смисъла на това малко общество и връзките между тях, които остават покрай тоя ни общ електрически интерес и лаф.
« Последна редакция: 18 Март, 2019, 21:09:18 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Vaklin

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 302
  • Населено място: Козлодуй, Враца, София
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #48 -: 18 Март, 2019, 20:52:41 »
Бих искал да дам разумно, от моя гледна точка, предложение. Обяви за продажба да няма въобще в този им вид. Пуска си човекът обявата в произволен търговски сайт, а в раздела "Какво видях по другите сайтове" анонсира факта, че някъде си е пуснал/видял нещо. Било то негово или чуждо.

За покупките да се казва какво се търси, защо се търси, какво ще стане от него и т.н. Под така написаното да може да се обсъждат всички аспекти на конкретната нужда, възможни алтернативи, линкове към източници на търсеното нещо и т.н.

В момента има към 100 (примерно) обяви за продажба на нещо си, които се "повдигат" от сигурно година, развитие по тях няма, цените не се променят, но продавачите са уверени, че така е редно. Или не знаят, че търговския раздел не се вижда от нерегистрирани потребители, или предполагат, че тук новите регистрации са ежеминутен процес, трудно ми е да гадая.
73 de LZ2VL

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #49 -: 18 Март, 2019, 21:04:08 »
@Vaklin

Има обяви за продажба, които се повдигат от повече от 1 година, даже има и такива които се повдигат от повече от 3 години...за 10лв цена на обявените вещи, но си стоят, както за тях така и за всички останали.

Защо темите са затворени за коментари е нещо което се случи преди вие да вземете участие във форума. Вярвайте, разгледани са всички възможности след като се е стигнало до това решение. Аз лично обичах доста да помагам на колеги директно в такива теми, ама не мога вече и така е правилно и по-добре от другия вариант. За това пък си има Лс- ако с нещо някои искате да информирате- пишете и готово.
Относно останалите ви идеи имате едно 100% попадение.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 279
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #50 -: 18 Март, 2019, 21:23:47 »
Цитат
Под така написаното да може да се обсъждат всички аспекти на конкретната нужда, възможни алтернативи, линкове към източници на търсеното нещо и т.н.

Според мен си е добре сегашното положение със заключени коментари, иначе по стар български обичай ще се почне едно "ама ти много пари искаш; аз ТВА го видях еди-къде си и струваше толкова; може ли да ме почешеш еди къде-си, че ме сърби :D" и други подобно глупости и раздела тотално ще се омаже, модераторите ще трябва само с това да се занимават. Точно затова е и изискването за начин за контакт - ЛС, телефон, имейл и т.н.

А и не виждам какво толкова се е случило с новите изисквания, че толкоз рев и сълзи се изляха  ???

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 331
  • Населено място: София
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #51 -: 18 Март, 2019, 22:21:34 »
Подкрепям подобно ограничение. То е възможно и в друг вариант, малко по-смекчен, но отново сериозно препятствие за общата маса търговци и би ги отказало. При регистрацията на нов потребител се минава през тест по електротехника и обща култура, да се сметнат две паралелни съпротивления по закона на ом, годината на освобождение на България например, изчисление н мощност и т.н. Подобен подход съм забелязал в много руски форуми. Габо може да го обмисли. Иначе 10 поста в техническите раздели са напълно нормално ограничение, не е е кой знае какво. Все пак е форум за взаимопомощ, не женския пазар.
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #52 -: 18 Март, 2019, 22:49:15 »
В момента при регистрация иска:
Ако свържем Успоредно резистор 3 Ом и резистор 6 ОМ, колко ОМа съпротивление ще получим?: Бях сложил и подсказка, но реших, че не я заслужават.
Не ми пречи да сложа още една задача, ама що да се мъча ;)

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #53 -: 19 Март, 2019, 02:35:01 »
Никакъв смисъл да се мъчиш. Има онлайн калкулатори за всичко а за тия, които не знаят английски има Гугъл преводач
« Последна редакция: 19 Март, 2019, 02:43:39 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен mjet

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 178
  • Населено място: София
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #54 -: 19 Март, 2019, 09:49:55 »
Браво Gabo. Отдавна трябваше да се въвъеде някакав ред в този раздел. Имам предложение. Разделът купувам продавам да се преименова в ТЪРСЯ. Така всеки от нас, който се нуждае от нещо, може да го адмирира публично, а който може да му помогне да се свързва с него на лични. За тези които продават нещо и търсят клиент си има достатъчно специализирани сайтове за тази дейност. За регистрацията в сайта наистина може да се въведат тестови въпроси от закона на Ом, Кирхоф, логически елементи или други (не повече от 5), които малко да филтрират кандидатите.
 И накрая колеги Gabo е абсолютно прав с едноличните си действия, в края на крайщата - който плаща поръчва музиката. :D
Едно устройство,ако тръгне от раз,значи нещо не е в ред :)

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #55 -: 19 Март, 2019, 10:50:54 »
Разделът купувам продавам да се преименова в ТЪРСЯ....

Хм. Да кажем, че имам за продаване неща, които искам да попаднат в добри ръце на добра цена, т.е. да се задържат "във форума". Ето например, скоро ще пускам обява за хубавини, радиа, лампи и др. В ОЛХ например една обява само мога да пусна, почват се оферти за 1/10 от цената, простотии, спам, как ще ви разпозная, и най-накрая пак ще си говорим на лични за същите неща. Аз предпочитам ТЪРСЯ и ПРЕДЛАГАМ, се тая, но да се запази възможността да си пуснем нещата тук, като за наши хора и между нас. Аз ценя този шанс и не ми се иска да го губя.  :hi:

Никакъв смисъл да се мъчиш. Има онлайн калкулатори за всичко а за тия, които не знаят английски има Гугъл преводач

Хаха, тука има уловкаа... калкулаторите няма да помогнат. А преводачите ще помогнат на уловката само. Браво Габо!  8)
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен bogi1954

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 17
  • Населено място: Бургас
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #56 -: 21 Март, 2019, 14:43:41 »
Здравейте колеги.Габо е напълно прав, погледнато отвсякъде!Според мен,раздела трябва да се преименува-Търся/Предлагам без цени.Всичко друго-директен контакт.Съобщителните средства са доста!Навремето контактувахме само на 80м къси вълни и то който можеше да си сглоби трансивер.73!

Неактивен Nprod

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 82
  • Населено място: София
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #57 -: 21 Март, 2019, 15:26:08 »
Бих предложил и още нещо - да се сложи някакво ограничение на броя на темите които могат да се създават от един потребител в рамките на определено време. Т.е. ако имам 20 джунджурии за продажба, да не мога да стартирам нова тема за всяка от тях и да измествам всички останали от първата страница.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #58 -: 21 Март, 2019, 15:43:47 »
Габо ни  предупреди дискретно да се ограничаваме . Вместо това , валят предложения  със  спорен ефект . Както написа - той ни уведомява , а не ни пита , нито търси съвет .,
Нека се променят правилата , според както  собственика прецени .  Щото аз например , бих предложил ТАКСА  за участие във форума ... ( примерно ) .

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #59 -: 21 Март, 2019, 16:24:49 »
Бих предложил и още нещо - да се сложи някакво ограничение на броя на темите които могат да се създават от един потребител в рамките на определено време. Т.е. ако имам 20 джунджурии за продажба, да не мога да стартирам нова тема за всяка от тях и да измествам всички останали от първата страница.
Много от нещата които предлагате аз съм ги реализирал още преди години, но като съм ги обявил не сте ги чели ;)
в Търговския раздел, ако си от ранг Насочен електрон (от 10 до 100 мнения) можеш да пускаш до 2 теми /3 мнения, Квантовия електрон може да пуска до 3 теми/4 мнения
Общо взето разчитам на коректност от страна на колегите, а и тези с повечето мнения са наясно с нещата. Затова се наложи леката рестрикция с броя мнения.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |