| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Проблем с 46" Sony Bravia XBR4  (Прочетена 1990 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vladimirstanoev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 103
  • Населено място: Sofia
Re: Проблем с 46" Sony Bravia XBR4
« Отговор #15 -: 12 Август, 2023, 14:35:05 »
Ако студената спойка обаче е в един от трите чипа под радиатора - забрави!
На клипа се вижда, че лошата спойка се възстановява за 5 секунди.
За 5 секунди топлината не може да мине през радиатора и да стигне до лоша спойка под тези чипове.
Същото се отнася и за елементите под IC5401.
Със сигурност лошата спойка е от горната страна около чипа.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Проблем с 46" Sony Bravia XBR4
« Отговор #16 -: 12 Август, 2023, 15:23:29 »
Презапоих го и уж стана, но този процесор повече не тръгна. После като се мъчих пак да я огъвам за да тръгне счупих и диагностичната букса + свето-диода, така че сега и платката е прецакана.

Поръчах цяла платка от иБей, тъй като е само 100 лева с доставката, а пък и с ремонт на 15-годишното компютърно дъно повече не ми се занимава.

« Последна редакция: 12 Август, 2023, 15:36:30 от CVT »

Неактивен vladimirstanoev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 103
  • Населено място: Sofia
Re: Проблем с 46" Sony Bravia XBR4
« Отговор #17 -: 12 Август, 2023, 15:38:54 »
На снимката се виждат 5-6 спойки без калай.
Измери ли 6-те резисторни сборки по 22 и 47 ома дали са ОК?

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Проблем с 46" Sony Bravia XBR4
« Отговор #18 -: 12 Август, 2023, 15:45:22 »
Тази от ляво е подгънато краче, което се наложи да изправям, а тези които приличат че са без калай изглеждат по-различно защото точно там съм използвал оплетка. Иначе проверих че всички са свързани. Самото мерене е много трудно, тъй като трябва да се използват игли, но си поиграх достатъчно вчера. :)

Сега без свето-диод и с няколко съдрани писти поради счупената букса няма смисъл да се продължава.

В ретроспекция, това което трябваше да направя е да презапоявам не повече от 5 крачета наведнъж, и след всяко презапояване да я качвам на телевизора и да я тествам.
« Последна редакция: 12 Август, 2023, 16:07:14 от CVT »

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Проблем с 46" Sony Bravia XBR4
« Отговор #19 -: 05 Февруари, 2024, 16:28:33 »
Последен ъпдейт, ако някой все още следи тази тема:

Продавача в иБей на първата платка която поръчах (която уж била тествана) се оказа мошеник и ми изпрати умряла платка. След като направих рекламация ми възстанови цената, но не и 30-те долара за доставката и ми каза да не му я връщам. Не ми се разправяше, защото направих грешката да я поръчам от иБей профила от който продавам. Този профил е със 100% позитивни отзиви и не исках да се появи лош отзив и да ми навреди на продажбите заради някакви си 30 долара.

Поръчах втора, също уж тествана. Тя тръгна, обаче имаше друг проблем: червеното беше прецакано и винаги излизаше на макс (снимката по-долу). Този продавач обаче се оказа честен и ми каза да му я върна за негова сметка след което ми възстанови цялата сума. След това поръчах трета от трети продавач. Той пък беше с 50% лоши отзиви, обаче беше единствения останал който предлага тази платка. Той пък я изпрати до някакъв грешен адрес, след което пак се върна при него, след което трябваше да я изпраща на ново. Но в крайна сметка я получих преди 2 седмици. Днес ми остана време да я пробвам и се оказа изправна.

Така че 7 месеца по-късно телевизора най-после е ремонтиран и в момента му затварям капака.  Още веднъж благодаря на всички които помогнаха, когато се опитвах да ремонтирам оригиналната платка! :drinks:
« Последна редакция: 05 Февруари, 2024, 16:41:23 от CVT »

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 278
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Проблем с 46" Sony Bravia XBR4
« Отговор #20 -: 05 Февруари, 2024, 18:05:33 »
Не ми се разправяше, защото направих грешката да я поръчам от иБей профила от който продавам. Този профил е със 100% позитивни отзиви и не исках да се появи лош отзив и да ми навреди на продажбите заради някакви си 30 долара.

Тук си в грешка, продавача не може да пише негативни отзиви. Според ибей това удоволствие е запазено само за купувачите  :diablo:

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Проблем с 46" Sony Bravia XBR4
« Отговор #21 -: 05 Февруари, 2024, 18:13:05 »
Визирах негативния отзив който аз най-вероятно щях сложа за него. Всеки мой потенциален клиент може да иде на профила ми и да види какви отзиви съм оставил за други. Освен това много иБей спецове в Тубата препоръчват да не се ползва профил за продаване за покупки, тъй като е възможно такъв продавач нарочно да ти стане клиент за да ти остави след това отрицателен отзив, или просто да купи нещо от теб и след това да каже че не получил това което си обявил.
« Последна редакция: 05 Февруари, 2024, 18:27:06 от CVT »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
4452 Прегледи
Последна публикация 03 Ноември, 2013, 11:49:45
от Gabo
2 Отговора
4331 Прегледи
Последна публикация 14 Юни, 2017, 21:56:53
от Laic
2 Отговора
1422 Прегледи
Последна публикация 04 Януари, 2018, 21:09:06
от Eltehno
9 Отговора
2234 Прегледи
Последна публикация 04 Декември, 2019, 16:22:19
от BatKoce
2 Отговора
3303 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2021, 20:02:13
от Валери

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |