| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Стара аркадна платка "Sunset Riders".  (Прочетена 421 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vit2012

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 5
Стара аркадна платка "Sunset Riders".
« -: 25 Декември, 2023, 12:08:05 »
Изпадна ми платка от аркадна игра на Konami.

Играта е Sunset Riders от 1991 година.

Наскоро получих мнение от човек, който се занимава с аркадни игри, че платката е bootleg.

Огледах платката внимателно и ми се струва оригинална (Има логото на Konami, върху нея пише "made in japan").

Искам да чуя мнението и на хората от този форум.


Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Стара аркадна платка "Sunset Riders".
« Отговор #1 -: 01 Януари, 2024, 07:57:47 »
E аз съм човека с аркадните игри имам цяла стая с платки и съм доста наясно с тях!
Платката на снимките е оригинална!
Като се съди по персонализираните чипове.Ботлеците са изградени с заместващи чипове и модули,за да могат да докарат оригиналните.Друг е въпроса,че е от ефтините разработки.
Преди много години имаше ботлеци/копия/ на дадена игра които бяха по-скъпи като цена от оригинала и се държаха доста по-добре от оригиналите.
Платката се нуждае от почистване,ако работи ще е супер.Тези игри нямат нищо общо с компютърните.Направени са със най-новите технологии за времето си 80-те и 90-те години.По графика и бързина нито един компютър от онова време не можеше да ги бие.Това си беше жив-игрови компютър с лицензирана игра.За това и цената им беше. . . соленичка.
« Последна редакция: 01 Януари, 2024, 08:03:35 от lopesbroko »

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: Стара аркадна платка "Sunset Riders".
« Отговор #3 -: 01 Януари, 2024, 12:30:26 »
След бърза справка на вече продадените в иБей, цената не е висока, но само ако работи. В незнайно състояние не мисля че има някаква стойност. Ако някой търси такава за реставрация, той ще иска да я купи на скрападжийска цена, а не на цената на работеща.

Аз бих я занесъл на човек който е в състояние да я провери и ако работи, да направи фото и видео доказателства че това е така. След това може да се сложи в иБей на 300 долара заедно със снимките и клипчетата, след като се изчисти разбира се.
« Последна редакция: 01 Януари, 2024, 12:38:49 от CVT »

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Стара аркадна платка "Sunset Riders".
« Отговор #4 -: 01 Януари, 2024, 14:38:25 »
По принцип е на стандарт джама и може да се набучи в слота на всеки аркаден автомат.Джама куплунг 2х28 пина който е окабелен със захранване,монитор и бутони и джойстици.Имам такъв направен тестер,но не е кой-знай колко трудно да се направи. Стига да имаш женска букса и по схемичката на джама която ,я има навсякъде в интернет се запояват кабелите.Ако платката работи и е жива веднага ще тръгне.За моннитор може да се използува шкарта на телевизора по описаните изводи RGB,synhro и маса и напрежение за стартиране. Схемата за свързване е като на Правец8Д,където я има в темата.За-5волта и 12 волта може да се ползува ненужно работещо старо компютърно захранване.Без бутони трябва да стартира веднага и да тръгне демо-филмчето на играта.Ако платката работи.А на пин10 с обикновенно говорителче ще се чуе и звука на демото ако е включен дип-превключвателя зя целта.Има описание на ключетата кое за какво е в интернет.
Заниманието е прекрасно, особенно като се съберат доста платки и тестваш всяка от тях.Разглеждане,разучаване коя с какви чипове е направена ,графика звук,сравнения и т. н...
Ремонта е още по сладък.
Писал съм доста в темата за аркадни платки и игри!

Неактивен vasil.lyutskanov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Бургас
Re: Стара аркадна платка "Sunset Riders".
« Отговор #5 -: 01 Януари, 2024, 21:19:45 »
Ако не бяха тея къстъм изпълнения по платките ремонта щеше да е песен . За съжаление за да успееш да ремонтираш някоя платка с повреден къстъм трявба да вземеш такъв от друга платка.А тея къстъми имат странното майтапчийско чуство едни и същи да спират да работят. За по-голям кеф има и такива с таймери.... с батерийка залята с епоксидна смола която държи рамче .... керамично чипче което от вятъра се чупи.....

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Стара аркадна платка "Sunset Riders".
« Отговор #6 -: 02 Януари, 2024, 20:07:01 »
Ми пари са стрували,трябвало е някак да ги защитят.Иначе всяка платкаджииница щеше да бълва ботлеци.Не че е нямало копия ,ама пиратството е било по-малко.
Имам една и съща игра на две различни платки -оригинал с къстъм чипове/персонализирани/,и друга ботлег-копие на друга фирма.На мястото на къстъм чиповете ,пиратите са монтирали по двдесеттина тете-елки за да ги заместят.Качеството е същото и ремонта на копието е вече осъществим,ако се наложи.А ако спре оригиналната платка всичко спира,до тук.Седи си на рафта или в кашона за красота и спомени. . .
Тука с бати ви Васко се чудим кво да правим със повредени къстъм чипове,блъскаме си главите и никакъв резултат до тук.Така е било на времето със защитата на лицензиите,въпреки,че пак са се намирали инжинери които са напускали една фирма за игри и са започвали работа в друга.Като са били наясно със идеите си за обратно инженерство на къстъм чипове и тяхното заместване с достъпни елементи.Всичко е въпрос на ПАРИ!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
4420 Прегледи
Последна публикация 03 Ноември, 2013, 11:49:45
от Gabo
29 Отговора
18233 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2015, 21:39:39
от сашо
2 Отговора
4309 Прегледи
Последна публикация 14 Юни, 2017, 21:56:53
от Laic
12 Отговора
6399 Прегледи
Последна публикация 09 Октомври, 2017, 01:31:32
от GRIDLIC
2 Отговора
3296 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2021, 20:02:13
от Валери

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |