НЧ усилватели, грамофони, магнетофони, касетофони и др. възпроизвеждащи устройства > Колекции

Tube amp. 6Н8С/6П3С Р-Р

(1/7) > >>

styrshel:
Това е новото ми произведение, усилвател със съветски лампи 6П3С пуш-пул. Усилвателя има 2 особености: Крайното стъпало повтаря схемата на английския QUADII, останалото е почти стандартно. Второ - избрал съм предусилвателни лампи 6Н8С, които са с малко усилване, но пък съм сложил една допълнително и така общото усилване е достатъчно за входна чувствителност < 100мВ. Има 2 обратни връзки - едната е с намотка от изходния трансформатор, в катодната верига на крайните лампи. Втората е обща от изхода към второто усилвателно стъпало, там е и регулатора на усилването. Първото предусилвателно стъпало работи без да е обхванато от ОВ, но това не е проблем тъй-като работи с нисък сигнал и усилването е само 13-14. Усилвателя е в клас А. Конкретно за тези лампи е писано много и има препоръчителни режими, които се покриват напълно в моят случай. Изходните трафове са проектирани и изработени от мен, желязото е от 60ВА, руски тр-ор. Изходната мощност до клипване е 18Вт., честотна лента 30Хц.- 100кХц. при по-малко от 1 Дб. спад.
По-късно ще кача осцилограми.
Специални благодарности на колегата Фишер, за крайните лампи, нови от една серия!!!

styrshel:
Ето клипче:

segov:
Красота!

slavi:
Браво Иване, поне за мен впечатляващ дизайн! Особено ме изкефи амперметърчето.
Понеже не вдевам много, това обща мощност ли е или на канал?

радиото:
Прекрасно се е получило ! Честото .

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
Премини на пълна версия