| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Atari 520ST  (Прочетена 727 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Atari 520ST
« -: 16 Декември, 2021, 21:01:12 »
Преди време се сдобих с 2 броя  Atari 520ST (един Atari 520ST и един Atari 520STFM) , но дълго време нямах как да ги тествам ... и днес чак успях.

като казвам преди време ... сега проверих профила си в ебей -   през юни  в момент на душевна слабост съм ги взел в 1 часа вечерта

взех ги като нетествани ... или неработещи .... обикновенно като взема нещо тук и пише че не е тествано , то 99 не работи
но нямах монитор, нито кабел за монитора към RGB  ... нито монитор РГБ   
единият  (този който е ФМ)  е с вградено захранване , а другия трябва да е с външно ... и захранване за него нямах.

но пак преди месец ... отново в момент на душевна слабост си купих и монитор ATARI SM124 който е за Atari 520ST и Atari 1040ST , тоест е точно с нужния конектор.... и той дойде и той си лежеше нетестван  (той за разлика от компютрите трябаше да е работещ)

и така , днес ги тествах и ДВАТА РАБОТЯТ!!  а монитора има 3 точки , които явно са от удар по кинескопа, повредено е стъклото ... лоша работа , но какво да се прави , аз и без това ще се мъча да си правя кабел за РГБ за да ги гледам цветни

и двата компютъра стигат до един и същ екран , едния (този който е ФМ ) освен захранването има и флопи  ...
но важното е че работят  , ще мисля по нататъка флопи ... или "готек емулатор"  ...

за сега не знам колко памет имат , този който е Atari 520ST е най-вероятно в стоковия си вид с 512 , а другия има допълнителна хвърчашта платка вътре, но не знам за сега колко е паметта му.

Има ли някой с такъв компютър да сподели впечатления :?
« Последна редакция: 17 Декември, 2021, 09:50:22 от lz2xl »
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
4 Отговора
3987 Прегледи
Последна публикация 19 Април, 2013, 17:21:30
от Георги Драмчев
1 Отговора
1448 Прегледи
Последна публикация 09 Септември, 2014, 19:34:31
от cmdj7
5 Отговора
2451 Прегледи
Последна публикация 03 Август, 2016, 21:02:32
от FAMICOM_87
1 Отговора
1231 Прегледи
Последна публикация 21 Август, 2017, 18:51:43
от papaz
1 Отговора
1007 Прегледи
Последна публикация 08 Март, 2021, 16:58:23
от xborox

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |