| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Клавиатура на Правец 8C - старнни драскотини по пътечките  (Прочетена 1325 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Правеца ми 8Ц започна да не пали .... и забелязах че ако се приложи натиск на клавиатурата ... тръгва  , отворих я , разглобих я  и ...

видях странни драскотини на пътечките ... не знам от къде са се появили , правеца ми беше малко разглобен когато го взех , но тогава не съм ги забелязал ...

дали са "фабрично" прекъснати ? или са механични повреди  ?
да не взема да изгоря нещо като ги поправя ?


Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен vkirov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 51
  • Населено място: Сливен
Изглеждат фабрично направени. Ако бяха по невнимание с отвертката или с нещо, щеше да има поражение на друго място. Все пак електрониката не е гадателска дейност, провери ги с един мултицет от къде за къде са. Според мен проблема ти е в стари, калпави цокли на интегралите, ако има такива (цокли) или някоя лоша спойка. Пробвай да минеш с поялника под всяка интеграла. Аз бих взел нови цангови цокли.

Успех!  :drinks:
LZ1VKI

Неактивен imagination

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 120
  • Населено място: Варна
Май са фабрични.
Снимката не е моя, от нета е.
Виждам един срез, но и двете крачето долу в дясно не са свързани. Предполагам имат разична подредба или някаква такава минимална разлика.
Аз бих проверил лентовият кабел и цокъла. 8ц без кавиатура мисля, че няма да запали. Виж какво има на извод 3 (*reset), трябва да има високо ниво.
Поздрави.

Неактивен ССТАНЕВ

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
8ц без кавиатура мисля, че няма да запали.
И аз имам такъв спомен.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Пали и без клавиатура ама или изписва няколко непонятни символа #$#$@$#% или пищи и реди случайни.
А пътечките са си прекъснати фабрично, в чипа за клавиатурата има записани QWERTY подредба и БДС подредба и може да е избира чрез 0/1 на съответния крак, някъде по шкафовете имам модифицирана такава клавиатура с ключе, което превключва подредбата, ако я намеря, ще я снимам.

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Пали и без клавиатура ама или изписва няколко непонятни символа #$#$@$#% или пищи и реди случайни.
А пътечките са си прекъснати фабрично, в чипа за клавиатурата има записани QWERTY подредба и БДС подредба и може да е избира чрез 0/1 на съответния крак, някъде по шкафовете имам модифицирана такава клавиатура с ключе, което превключва подредбата, ако я намеря, ще я снимам.

ще е интересно да се види , ако намериш клавиатурата

А с моя случай ... там сигурно има зъл дух .... , но явно е от кабела  или цоклите , смених цокъла на клавиатурата , почистих колкото можах другия цокъл (те могат да се махат и да се слагат пластмасите .... на оригиналните цокли тези старите ...) 
и май се оправи

Странно друго забелязах , когато не работи кабела .... дори импулсното захранване издава по странен звук :)
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен ССТАНЕВ

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
Силно ми се ще да разбера, как да пусна кирилско явертъ на 8ц. Толкова години се мъчих по ГОСТ.
Сигурно не е нестествено захранването да звучи различно в натоварено и ненатоварено състояние. В едното ми харманлийско захранване има доста шумен траф.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
ДА нямаш някъде късо та даже захранването променя звука? Я бодни един ампермер на захранването и виж дали няма няква чудовищна разлика с включена и изключена клавиатура.  Смисъл да излизат някви ампери дето тия чипове по клавиатурната платка в изправно състояние да не трябва да ги ядат...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Имам едно 8ц дето  пише грешни простотии при всяко натискане на клавиш мести маркера напред и не изписва нищо ,  например натискам - а - на петото натискане пише друго , сто не, хиляда процента куплунга е обръщан обратно от стария му собственик!Естествено при махната клавиатура пище пълен екран с простотии , а при включена си изписва ПРАВЕЦ ! Тръгва нормално от дискета без проблем зарежда игричка или епъл дос!
Този см на платката знае ли някой с какъв аталог, да го заменя и да го запиша! Да видя дали не е от него?

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Днес ги подкарах 8с и 82.На 8с-смених,к555ир23 до куплунга на клавиатурата и прописа каквото трябва , а на 82 дето бъка буквите смених 3-броя-74 257 дето са около куплунга за клавиатурата!След проба със смяна на клавиатури установих,че проблемите са в дъната!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |