| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Фрезоване на платки  (Прочетена 3271 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Фрезоване на платки
« -: 01 Май, 2020, 22:22:42 »
От доста време заглеждам тези машинки в али експрес,търся мнения от някой който се е занимавал с това или патил.
Омръзнаха ми тези принтери само ядове с този тонер,та се чудя да скачам ли в олиото  :crazy:

Заглеждам този модел;

https://aliexpress.ru/item/4000804723330.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.19844158rCkgwk&algo_pvid=dfc6bb8d-f00c-42f5-9f50-289ac40832a1&algo_expid=dfc6bb8d-f00c-42f5-9f50-289ac40832a1-12&btsid=0ab6f81615883603868365882e7079&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Неактивен ценков

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 31
  • Населено място: Пловдив
Re: Фрезоване на платки
« Отговор #1 -: 02 Май, 2020, 10:29:32 »
  Не те съветвам. Това е тънкаж от всякъде!Особено ме впечатлиха алуминиевите направляващи. Докъде ли не води борбата за ниска цена!
  Според мен това изделие има 100тина часа работа докато започнат проблемите.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Фрезоване на платки
« Отговор #2 -: 02 Май, 2020, 10:51:55 »
И аз не съм за този вариант. Влез в тубата и напиши PCB CNC или CNC for PCB. Има интересни клипове на различни машини и какво могат. Тези само ядат платките и чупят фрезеретите, а и както каза колегата. Ако не е дурал корпуса, и не са на истински лагери подвижните части е трагедия. По-добре си изработи сам конструкцията и си купу само електрониката, главата мотор и моторчетата. А може и да се направи универсално, да сменяш главата мотор с лазерна глава. И аз доста ги глегадм в тубата, интересни неща може да се правят но не на алуминиева рамка, макар и дебелостенна. От натиска на фрезера и тежеста на главата при работа рамката след ен часа работа ще се деформира и ще ти изгори електрониката или някое моторче. Разбира се ти си решаваш, споделям само лично мнение.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен muneson

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 104
  • Населено място: софия
Re: Фрезоване на платки
« Отговор #3 -: 02 Май, 2020, 11:25:04 »
Не мога да разбера каква е цената в тоя алиекспрес - пише от 148$ до 350$ и все се променя и не се знае даже за каква точно конфигурация!? Иначе машината има вид, 20х30см е достатъна за развойни платки, и сигурно ще е доста по-лесна за ползване от "ютиената" технология. Ама лазарчето какво ли може да прави?
"Товарете портокалите в бурета!...", О.Б. от О., с.н.т.п.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Фрезоване на платки
« Отговор #4 -: 02 Май, 2020, 11:45:32 »
Ами напиши на тубата 30 вата лазерен гравир и виж. И платки може да се правят. Първо се загрява платката боядисана с черна боя и си в джаза с подходящ по дължина на вълната и мощност лазер. Само дето тука са забранени за частни лица. Иначе бих си купил. А и се продават китове за зглобяване. Купуваш си и си правиш корпуса сам от дурал профил. Номера при лазера е, че медта разсейва температурата много бързо и лазера не успява да я прогори. Но като сложиш платката на печка и я загрееш на 150 гр. И като е боядисана да не де отразява лазера е супер.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен muneson

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 104
  • Населено място: софия
Re: Фрезоване на платки
« Отговор #5 -: 02 Май, 2020, 14:07:48 »
Ха, чe то на 150 градуса платката сама ще изгори, а лещата на лазера направо ще се боядиса от медните пари, след което естствено и лазерната глава ще сдаде.  Механичното рутване на това китайско ЦНЦ се справя много добре стига да е видеото от него.
"Товарете портокалите в бурета!...", О.Б. от О., с.н.т.п.

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 333
  • Населено място: София
Re: Фрезоване на платки
« Отговор #6 -: 02 Май, 2020, 14:11:08 »
Не мога да разбера каква е цената в тоя алиекспрес - пише от 148$ до 350$ и все се променя и не се знае даже за каква точно конфигурация!?

Избира се с избор на цвят - има CNC фреза (без лазерна глава) и три вида лазерни глави (не включват машината): 500, 2500, 5500 mW.
Това, което излиза при мен е ~500 евро за машината и ~46, ~73 и ~100 евро за главите.

Неактивен Nprod

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 82
  • Населено място: София
Re: Фрезоване на платки
« Отговор #7 -: 02 Май, 2020, 14:46:36 »
Не мога да разбера каква е цената в тоя алиекспрес - пише от 148$ до 350$ и все се променя и не се знае даже за каква точно конфигурация!?

Най-често го правят за да им излиза по-нагоре обявата когато сортираш търсенето по най-евтини. Виждал съм в някои случаи да слагат прекалено евтина опция, която обаче "не е в наличност" и така цената в търсенето остава ниска, но на практика е пълната. :diablo:

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Re: Фрезоване на платки
« Отговор #8 -: 02 Май, 2020, 15:36:50 »
заглавието е фрезеровка, а всички говорите за лазер ?

ако е фрезероване ... и опит в изработването на платки , може да погледнеш видеотата на този другар

/>
сигурно има и по евтини варианти от неговия сега, не знам , то са минали 3 години от тогава, сигурно са намалели цените ...

удобно ако си правиш и самоделни кутии ... отвори в тях за нещо си ...
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен ценков

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 31
  • Населено място: Пловдив
Re: Фрезоване на платки
« Отговор #9 -: 02 Май, 2020, 16:30:39 »
  Тая машина е една идея по добра,въпреки че е далече от това което смятам за минимум.

Неактивен muneson

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 104
  • Населено място: софия
Re: Фрезоване на платки
« Отговор #10 -: 02 Май, 2020, 16:37:30 »
И какво и е по-доброто, триагълните винтове или компановката, или даже общия вид!?
"Товарете портокалите в бурета!...", О.Б. от О., с.н.т.п.

Неактивен ценков

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 31
  • Населено място: Пловдив
Re: Фрезоване на платки
« Отговор #11 -: 02 Май, 2020, 17:08:11 »
  Компановката.Тази е много по удачна."Спестява" до 2мм деформаций!

Неактивен muneson

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 104
  • Населено място: софия
Re: Фрезоване на платки
« Отговор #12 -: 02 Май, 2020, 18:12:02 »
То като гледам си е баш обратното, а пък от триъгълната резба на винта само какво кривене и забиване ще има, та май този модел и за играчка не става.
"Товарете портокалите в бурета!...", О.Б. от О., с.н.т.п.

Неактивен ценков

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 31
  • Населено място: Пловдив
Re: Фрезоване на платки
« Отговор #13 -: 02 Май, 2020, 18:54:53 »
 Ако с гледане се страваше касапин....
Някъде да съм твърдял че става?
  Направил съм над 40 машини и дано да имам представа за какво става въпрос!132048-0

Неактивен muneson

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 104
  • Населено място: софия
Re: Фрезоване на платки
« Отговор #14 -: 02 Май, 2020, 20:02:17 »
Поне да беше снимал две, та да ти повярваме. И още, повтаряемостта на контура е много важен параметър, а как с тази снимка доказваш че твоята машина има въобще приемлива такава? Нима искаш да ни внушиш, че като има желязна и заварена рамка това нещо значи? Не показваш нито винтовете, нито носещите, нито как са направени успоредни и сходящи носещите и винтовете, нито колко дават бекслеш гайките и съединителите с осите на моторите, нито какви са драйверите, нито нещо изрязано или в процес на изрязване.  А първият китаец е решил много сполучливо много от тези типични за самоделките проблеми, именно чрез тази оригинална конструкция. Е надежност от тези китайски драйверчета с интегрлни схемки за биполярни мотори не може да се очаква, нито бързина, но смятам, че за платки определено ще става. Пък изгорят ли не са скъпи да се подменят.
"Товарете портокалите в бурета!...", О.Б. от О., с.н.т.п.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |