| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Дисплей за МП3 плеер  (Прочетена 2238 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3525
  • Населено място: Варна
Дисплей за МП3 плеер
« -: 19 Октомври, 2020, 20:49:01 »
Търся да купя от някъде 1.8 инчов дисплей JL-18C01-SD-A2.
Става дума за моя плеер който ми вършеше добра работа,но му се пречупи лентовия кабел.Гледах тук там,обаче само по интернет тук там се среща.С тая онлине търговия обаче въобще не съм на ясно.Модела е доста стар и въпроса ми е няма ми някой някъде повреден плеер с такъв дисплей.Ако някой помогне ще съм много благодарен.

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3525
  • Населено място: Варна
Re: Дисплей за МП3 плеер
« Отговор #2 -: 19 Октомври, 2020, 22:07:22 »
Писах по горе за онлине търговията,пък и там този дисплей го няма.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3525
  • Населено място: Варна
Re: Дисплей за МП3 плеер
« Отговор #3 -: 31 Октомври, 2020, 17:43:44 »
Никой ли няма някъде стар плеер,тоя дисплей е доста разпространен.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3525
  • Населено място: Варна
Re: Дисплей за МП3 плеер
« Отговор #4 -: 23 Ноември, 2020, 14:07:01 »
Голям проблем се оказа,няма ли някой идея от къде да го купя.

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Дисплей за МП3 плеер
« Отговор #5 -: 23 Ноември, 2020, 16:44:20 »
Али Баба, питай за бройка, понякога дават на по скъпа цена. Нищо че пише само по 100 броя.
https://russian.alibaba.com/product-detail/stock-1-8inch-color-lcd-panel-jl-18c01-sd-a2-62063371224.html?spm=a2700.galleryofferlist.normal_offer.d_image.67177312jtQa1t
73!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3525
  • Населено място: Варна
Re: Дисплей за МП3 плеер
« Отговор #6 -: 23 Ноември, 2020, 20:04:32 »
Пробвах там и в таобао.Отказаха.Другаде няма.Остава варианта да го сменя с някакъв друг който имам.Обаче нямам никакъв даташит.Търсих из нета,пълно дърво по тая тема.На алиекспрес имаха JL-18C02-SD-A2.Ставал вместо JL-18C01-SD-A2.На практика се оказа че това е JPY1717-26P и е ST7735S MCU 8-bit parallel port с 26 извода.Какво е JL-18C01-SD-A2 сериен или паралелен хабер си нямам.За това търся даташит да ги видя какви са,ама нета мълчи.Братята китайци не дават никакво инфо що за ..овно е.Занимавам се с него ей така от спортна злоба.Не съм правил нищо с тия TFT LCD-та.Сигурно не е голяма философия,ама ми стана интересно.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Дисплей за МП3 плеер
« Отговор #7 -: 23 Ноември, 2020, 21:59:26 »
Китайците го продават на няколко места. Ето напр. от тук.
Цената му е 5$, транспорт до България 8.13$
https://www.yoycart.com/Product/565933451694/

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 789
  • Населено място: София
Re: Дисплей за МП3 плеер
« Отговор #8 -: 25 Ноември, 2020, 00:36:59 »
Ако е пречупен само лентовия кабел колкото и да са тънки трябва да може да се възстанови. Попадал съм на теми в които Колеги правят специални матрици за лепене на такива кабели. Първо се разрязва на отделни ленти, после се поставя всяка една лента в канал на матрицата (естествено след като е премахнат лака от горе на пистата, ако е термично излята с пластмасата трябва да се намери начин да се премахне изолацията) после лепят със контактно (проводимо) лепило. В Щайнбергер се продава това лепило. След това целия пакет може да се залее с нещо, например със горещ силикон. Тук може да се разреже кабела на ленти с бръснарско ножче или по друг начин, докато при лепенето на кабела към самия дисплей разстоянието е толкова малко че лепилото дава на късо съответните две писти. Освен това при дисплейте се разпрашава с времето нанесената върху стъклото шприцована метализация. Аз сега ще правя такова лепене на лентовия кабел на GSM MOTOROLA D520 и ще пиша какъв е резултата. Ама първо трябва да си намеря лупи за микроскопа от 1957г.
« Последна редакция: 25 Ноември, 2020, 00:48:24 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3525
  • Населено място: Варна
Re: Дисплей за МП3 плеер
« Отговор #9 -: 25 Ноември, 2020, 10:20:00 »
Гледах го тоя вариант с лепене.Не става.Пистите са по 0.15 мм и разстоянието между тях е 0.3 мм.Имам микроскоп,обаче такъв мазохизъм не си струва при положение че 99% няма да се получи.Кабела е двустранно метализиран.Самият дисплей също има проблем с връзката между стъкло лентов кабел.Китайците предлагат JL-18C01-SD-A2,но втора употреба и с доставка за 20-тина $ което прави самата покупка безсмислена.Самият дисплей струва няколко $.Никаква гаранция че дисплея е работещ и за грабителска цена на доставката.Сега ще замразя проекта за пореден път.

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Re: Дисплей за МП3 плеер
« Отговор #10 -: 25 Ноември, 2020, 14:49:42 »
По принцип с това се възстановяват лсд дисплеи, но то пак не излиза сметката.

https://www.iccfl.com/hitachi-acf-ac-4026r-35-1550-tape-p-17748.html?language=es

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3525
  • Населено място: Варна
Re: Дисплей за МП3 плеер
« Отговор #11 -: 25 Ноември, 2020, 20:06:07 »
Не става дума за лепене на кабел към стъкло или лепене на скъсано по кабела.Търси се дисплей,нов или ползван.Ползват се често в малките мп3 плеери.Не става дума за лепене на скъса ни писти.Общата ширина на всичките 20 писти взети заедно е 8мм.Аз не знам какъв робот трябва да си за да ги залепиш или запоиш.Пак да ви върна на снимката от първа страница.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3525
  • Населено място: Варна
Re: Дисплей за МП3 плеер
« Отговор #12 -: 26 Ноември, 2020, 17:16:30 »
Дисплея е намерен,оказа се че не е толкова сложно да се договорим с китайците :drinks:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Дисплей за МП3 плеер
« Отговор #13 -: 26 Ноември, 2020, 20:31:16 »
Радвам се, че се е намерил!
И много внимавай при запояването, преди време сменях един OLED дисплей на mp3 плеър, подобен на този с подобен лентов кабел та съсипах един дисплей само докато го запоих, подходих погрешно. С втория екземпляр вече се справих отлично. Та внимавай, защото този лентов кабел си е доста уязвим сам по себе си.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3525
  • Населено място: Варна
Re: Дисплей за МП3 плеер
« Отговор #14 -: 26 Ноември, 2020, 21:39:12 »
О благодаря :drinks: Нямаше проблем със запояването,братята китайци го пратиха изненадващо бързо благодарение на LZ4OQ.Само за няколко дни беше във Варна.Аз се бях отказал да се занимавам вече с тях.Колегата didov също се беше нагърбил да помогне,но и на него бяха поставили някакви гадни условия с доставката.Тези езуитски номера в китайско изпълнение обаче свършиха,съвсем изненадващо дислпея дойде днес за 5 $ и 3.18$ доставката.После беше лесно,флюс RMA218,нискотемпературен олово съдържащ припой,поялник с широка плоска човка и микроскоп.Пистите на платката и на кабела предварително калайдисваш,на кабела има двойнозалепващо тиксо с маркировка къде точно да се залепи на платката.Лепваш ги после само подгряваш да се запоят.Флюса не позволява протичане на припой между спойките.После четка за зъби със спирт и готово.Това е отработено,проблема е когато няма какво да запоиш :) Винта М4 е сложен за сравнение на размерите.
« Последна редакция: 26 Ноември, 2020, 21:53:28 от lz2xl »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |