| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: 3D принт на детайл?  (Прочетена 2049 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен daniabc

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
3D принт на детайл?
« -: 22 Февруари, 2015, 09:54:01 »
Някой има ли пряко впечатление за качеството на изработка по тази технология?

Искам да поръчам обикновен старт бутон /евентуално и лостчето към него/, правоъгълен, но с вдлъбната щампа "LINE  ~"
Чудя се, дали детайлът ще се получи качествено и здраво, ако се принтира на 3D принтер?
Прегледах няколко нашенски сайта, услугата ми се струва доста евтина за дреболии, но ме притеснява здравината и качеството.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: 3D принт на детайл?
« Отговор #1 -: 22 Февруари, 2015, 10:13:21 »
Здравейте! Пералнята ми работи почти година вече с принтирана закопчалка на вратата. Здрава е, но не е красива. Много зависи от настройките на принтера и вида на материала. Никога обаче няма да е много гладко, винаги остава растер.  :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: 3D принт на детайл?
« Отговор #2 -: 22 Февруари, 2015, 10:59:46 »
Един приятел си направи 3D принтер по принципа на екструдиране на пластмаса, присъствах на първите му тестове, принтирахме гайка M10 и се получи достатъчно добре и фино за габаритите на гайката, резбата беше ок, стените на гайката бяха учудващо добре, но си личаха слоевете, т.е. си се вижда като на раета на ивички отделните слоеве. Смятай сам колко ще ти върши работа за бутона, и какви грапавини си готов да толерираш. Ако мислиш че ще стане гладко муха да се разчекне, не е така. Иначе за здравина е здраво, регулира се колко плътно да се запълва вътрешния обем на детайла.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен daniabc

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
Re: 3D принт на детайл?
« Отговор #3 -: 22 Февруари, 2015, 12:15:48 »
Благодаря за отговорите,

Бутонът е дърт, прост и фабрично е грубо изработен. Имам два, но ми трябва още един.
Притеснява ме дали ще се получи вдлъбнатият надпис или ще трябва да го давам другаде за допълнителна обработка.
Размери /ДВШ/ в мм.: 20х5х10, като има кухина отвътре.
Ето го:

25315-0

« Последна редакция: 22 Февруари, 2015, 12:21:01 от daniabc »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: 3D принт на детайл?
« Отговор #4 -: 22 Февруари, 2015, 15:16:39 »
При тези габарити мисля че няма да излезе много фино, особено надписа не знам как ще излезе, ако имаш 3D модел може да го пратиш, ще го пуснем на принтера на приятеля, после ще ти пратя снимка на резултата, ако ти харесва ще ти го пратя на посочен от теб адрес. Разбира се това сега си го мисля без да съм говорил с приятеля, но все пак прати модела, пък ако стане стане.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен daniabc

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
Re: 3D принт на детайл?
« Отговор #5 -: 23 Февруари, 2015, 09:45:45 »
Нямам 3D модел, нито мога да го начертая на CAD.
Мисля да изпратя запитване на някои от фирмите, които предлагат и изготвянето на предварителен чертеж.
Подозирам, че крайната цената няма да ми хареса и на първо време ще поровя из "съкровищницата", да видя няма ли да излезе подобен бутон.

Приятелят ти май се сещам кой е. Наскоро продаваше самоделен 3D принтер в  HWBG и типично по Ганьовски, стана мазало в темата...


Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: 3D принт на детайл?
« Отговор #6 -: 23 Февруари, 2015, 10:02:34 »
Не, не е той. Моя приятел го направи за лична употреба и няма никакво намерение да го продава, още даже не му се е нарадвал, преди няколко седмици го пусна за пръв път. Така или иначе според мен най-добре за теб ще бъде да поразучиш някой софтуер за 3D моделиране и да си направиш сам модела на бутончето. Няма да е толкова трудно, ще си поразцъкаш и ще схванеш нещата, не е кой знае какво. Друг е въпроса дали после принтирания бутон ще ти върши работа. Но така или иначе най-скъпо ще  ти струва изработката на модела ако го дадеш някой да ти го прави. Аз лично съм ползвал Solid Works и никак не се работи трудно с нея, е, обемистичка е ама може да я поразгледаш. Като курсов проект групата ни в първи курс правихме 3D модел на цяло реле на solid works. После го сглобихме от отделните детайли пак в солид уъркс абе яката работа  :) Мисълта ми е че такъв простичък детайл като бутончето ще го направиш лесно като разцъкаш и овладееш софтуера.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 333
  • Населено място: София
Re: 3D принт на детайл?
« Отговор #7 -: 16 Март, 2015, 21:24:21 »
Има различни технологии за 3D принтиране.

Аз съм печатал при тази фирма http://solidfill.com/ преди малко повече от година. Дадох им скица в корел и те си направиха модела.
Тогава започваха и имаха само няколко принтера, които работеха по една технология. Миналата седмица бяха в Интер Експо и се заговорихме - вече имат принтери и от други технологии. Може да разгледате мостри при тях и да видите разликите.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |