Общ раздел > Общи приказки

Нивомер за гориво! Отчитане, схема размисли....

(1/4) > >>

Узунов:
Привет на всички.
Реших да направя опит да измаисторя някакво отчитане на горивото на моита моторетка.
Гледах мислих и се спрях на сонда като тая https://www.aliexpress.com/item/1005006119999355.html?gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.40050.354490.0,pvid:b4ebe55a-eadd-4e76-9082-675cbb550fa7,tpp_buckets:668%232846%238108%231977&utparam-url=scene%3ApcDetailBottomMoreOtherSeller%7Cquery_from%3A

Сондата как да е, ще режа лепя и някак ще се сложи обаче какво да правя с отчитането и.
Може да взема и уред към тая сонда ама ще е доста грозновато.
Има ли как да се измаистори да показва в литри направо? Резервоара е 18 литра.Сондата е 0-190 ома.
Да отчита на два седем сегментни индикатора 0-18л? Ако става някак, има място в заводския уреда за температура да се монтира и ще стане дори красиво.

styrshel:
Има чипове които управляват светодиодна стълбица. Иначе ще ти трябва АЦП.

didov:
Здравей, това е една от различните схеми, които ги ползват да показват нивото на бензина за мотори. Нарочно е избрано със светодиоди, да не е толкова сложно. Светодиодите заемат малко място, като се вземе предвид таблото и уредите на моторите. Има възможност за различни нивомери при изменение на съпротивлението. По добре е да избереш класическия вариант на сондата с поплавък. Напр. от този вид;
http://www.motorbike-bg.com/products.php?id=862&page=16

pansim:
Темата е интересна. Най-вече монтажа в резервоара. Иначе също съм привърженик на светодиодите. Няма нужда от АЦП.
Следя :drinks:

BatKoce:
Ако превозното средство минава технически преглед, някой може да се заяде, ако резервоарът е рязан или пробиван.
Работил съм във фирма, която се занимаваше с телеметрично проследяване на превозни средства и знам, че не са разрешени промени по горивната система, които нарушават целостта и...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
Премини на пълна версия