| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Съживяване на една легенда - А7Б  (Прочетена 7751 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Съживяване на една легенда - А7Б
« Отговор #15 -: 08 Май, 2016, 16:22:08 »
Отоплението се осигурява от стабилизиран регулируем източник , анодното от отделен траф .

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Съживяване на една легенда - А7Б
« Отговор #16 -: 08 Май, 2016, 18:01:19 »
От къде тогава е брума, или не си го търсил още? Стабилизатора за анодното работи ли вече коректно? Изходното му напрежение независимо ли е от товара? Заземил ли си единия край на отоплителните изводи на лампите? Защото ако ги храниш от външен друг стабилизатор а не си замасил единия край, капацитивно може на отоплителните нишки спрямо масата на станцията да се  прехвърлят над 100 волта променлива съставка. Аз разбира се предполагам че единия край на отоплението е свързан още вътрешно с масата на станцията.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Съживяване на една легенда - А7Б
« Отговор #17 -: 08 Май, 2016, 19:36:32 »
http://www.kn34pc.com/construct/lz5sz_rmb_1_power_supply.html   Преди години правих няколко такива за РБМ1.Работят перфектно! за твоите нужди имаш варианти за изх.напрежения според ценерите.Успех!

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Съживяване на една легенда - А7Б
« Отговор #18 -: 09 Май, 2016, 08:56:30 »
http://www.kn34pc.com/construct/lz5sz_rmb_1_power_supply.html   Преди години правих няколко такива за РБМ1.Работят перфектно! за твоите нужди имаш варианти за изх.напрежения според ценерите.Успех!
Да, предложението ти е добро, тъкмо щях да се включа за отоплението- какви схеми да обсъждаме, след като има LM317??? Импулсни или с "плазмена" стабилизация? Само една забележка имам към приложената схема, точно за отоплението. Кондензаторът в изхода е даден 2200uF доколкото си спомням. Това е твърде голяма стойност! На входа имаме 6800uF, който заедно с електронния филтър, съдържаш се в самата ИС е предостатъчен за идеалната филтрация на стабилизираното напрежение. По даташийт максималния капацитет в изхода трябва да е 10uF, защото в противен случай могат да възникнат генерации при определени обстоятелства. Пък и дроселче има там последователно, повече от достатъчно е всичко....
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Съживяване на една легенда - А7Б
« Отговор #19 -: 09 Май, 2016, 13:48:25 »
Здравей  ditronix!Изпитано и няма никакви генерации с този 2200мкф.на изхода.Няма ги и определените обстоятелства и при 6-те направени захранвания.Иначе, в дейташита действително е написано че трябва да бъде 10мкф. :hi:

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Съживяване на една легенда - А7Б
« Отговор #20 -: 10 Май, 2016, 08:38:19 »
Това е ясно, не съм си и мислил, че не е проверено при направените екземпляри. Аз обаче съм имал подобни проблеми с 317- направил съм повече от 300 стабилизатора с тази ИС. Захранвах мобилни телефони, работещи с алармени системи и с определени серии 317 са се появявали проблемчета. Затова и се обадих- да се има пред вид. Защото дори и с 10 uF в изхода пулсациите са практически никакви. Бе с две думи стремя се да не дърпам дявола за опашката :)
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Съживяване на една легенда - А7Б
« Отговор #21 -: 10 Май, 2016, 10:35:01 »
 :hi: :drinks: Да,съгласен съм,в някои серии се появяват такива проблеми,аз също съм се сблъсквал.Преди години бях заредил с индустриално количество 317 -ки на Моторола и бяха перфектни

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 387
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Съживяване на една легенда - А7Б
« Отговор #22 -: 10 Май, 2016, 14:02:13 »
За отоплението ползвам готови модули с 317 или 1084 от Елимекс за 5-6 лева с добавена тиристорна защита.

Неактивен lz1cn

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Yambol
Re: Съживяване на една легенда - А7Б
« Отговор #23 -: 09 Май, 2017, 23:27:52 »
Най добре е стабилизатор с LM317 ИЛИ LM350

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Съживяване на една легенда - А7Б
« Отговор #24 -: 10 Май, 2017, 20:49:41 »
Станцията отдавна е готова намерих подходящ трансформатор . Само гарнитура си няма .  ::)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |