| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Фоторамка  (Прочетена 2418 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Фоторамка
« -: 13 Март, 2016, 16:00:45 »
Подариха ми една фоторамка която е монтирана в метален кожух,захранва се с 12 волта и на карта памет има записан някакъв клип.Има много входове.На платката на която са входовете пише:  AD 5100 V1.1 PN:1800251000  Имам въпрос:може ли да я използвам за монитор към приемник за цифрова телевизия.Пробвах един кабел евробукса към Sвидео букса но не се получи.Моля знаещите да се намесят. ???

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Re: Фоторамка
« Отговор #1 -: 13 Март, 2016, 16:47:25 »
Виждал съм фото рамки с HDMI и AV вход, зависи вашата какво има, може и да стане, дайте някакви снимки.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 598
  • Населено място: Попово
Re: Фоторамка
« Отговор #2 -: 13 Март, 2016, 16:50:44 »
Моделът на фоторамката какъв е? Защото по тези номера в мануалите нищо не излиза.

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 282
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Фоторамка
« Отговор #3 -: 13 Март, 2016, 20:09:20 »
Със снимка  на  входовете  ще се  ориентираме  по добре .Надали има  аналогов AV вход  ,но снимка  най-добре  ще  покаже .
Удрииии!!

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Фоторамка
« Отговор #4 -: 13 Март, 2016, 20:30:27 »
Малко снимков материал:

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Фоторамка
« Отговор #5 -: 13 Март, 2016, 21:19:34 »
Имаш S-video вход. Може да пробваш през него да вържеш декодера. Не знам защо не ти се е получило през този вход.

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 282
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Фоторамка
« Отговор #6 -: 13 Март, 2016, 21:30:32 »
S video трябва да е  вход   но  годините  които се  боря със  този стандарт  ме  карат да  мисля  че  ти  трябва  супер  скъп  кабел да   проработи ,не знам  какво да  ти  кажа  имам  монитор със същият вход  взех и кабел S video-SCART    е така си остана  не  проработи  въпреки  ХАЙ-ЕНД 24 карата   злато и  дрън-дрън  и 30 те си лева .... мисля  че  този  кабел е с  посока , не се  хващай да  пускаш сигнал  през ВГА входа  и това съм го играл  пак  маса  пари и нищо (защото и аз съм с цифрак за  кабелна )  ........Аз  не можах да се  преборя със  S video  входа  ,накрая си  купих и такъв  жак с идеята да си  направя  кабел  ........не мога да ти  помогна за съжаление
Удрииии!!

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1916
  • Населено място: Пловдив
Re: Фоторамка
« Отговор #7 -: 13 Март, 2016, 21:45:27 »
С преходни ще стане само ако декодера поддържа Svideo

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Фоторамка
« Отговор #8 -: 14 Март, 2016, 08:15:21 »
Имам въпрос:какво означава "ако декодера поддържа Svideo".С риск да стана смешен знам,че  Svideo буксата има 4 пина два вход и два изход .Видеосигнал в комплексен вид и звук.Каква е разликата на сигнала който излиза от цифровия ефирен приемник и този който трябва да се подава през  Svideo буксата?Това през какви преходи ще премине сигнала:букси кабели е технически въпрос.Ако греша моля да бъда поправен и да ме просветите по въпроса.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1916
  • Населено място: Пловдив
Re: Фоторамка
« Отговор #9 -: 14 Март, 2016, 09:16:08 »
Мисля че тези картинки ще те ориентират.


Може би трябва да се превключи нещо от менюто на цифровия приемник

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |