| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: заключен телефон  (Прочетена 2418 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
заключен телефон
« -: 20 Август, 2016, 17:37:31 »
Колеги, тея дни ми докараха подарък един Samsung  G530W, аз по принцип съм ретротрадиционалист и много не се впечатлявам от смарт  устройства, но поради ред фактори и предполагаеми предимства ще трябва да сменя верната ми Нокия. Та конкретно на въпроса ми - възможно ли е този телефон който е заключен към външен оператор да се отключи софтуеърно от човек с що годе базисни познания по джисеем технологии, споменаха ми за някакъв платен код инак не ставало, с  две думи да го дам на сервиз  , ако някой се е занимавал по темата моля за съвет. Не че парите  за разкодиране са много , но имам горчив опит от едн джисием сервиз,  преди време разкодираха телефона на щерката ама му  смениха батерията и някакъв лентов кабел  и докато се усетя бая ядове брах с  уж нов телефон  :hi:

Неактивен Nprod

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 82
  • Населено място: София
Re: заключен телефон
« Отговор #1 -: 20 Август, 2016, 18:11:54 »
Доколкото знам за отключване трябва да се поиска код от оператора (както ПУК при симкартите), който после се въвежда в телефона. Тези които предлагат услуги за отключване или правят някакви brute-force шмекерии със специален (пазен в тайна) хардуер/софтуер или са се сдобили с база данни отнякъде и могат да генерират кодове с въвеждане на IMEI. При всички случаи не е някакъв прост номер, затова първо пробвай да звъннеш на оператора.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: заключен телефон
« Отговор #2 -: 20 Август, 2016, 19:18:17 »
Да, работата не е проста, обикновено се използва специфичен хардуер (понякога става и по USB) и специализиран софтуер за целта. Има цели форуми за GSM в които се коментират всякакви въпроси по отключването на различни GSM апарати. Търси по модела на телефона и отключване като ключови думи, пробвай и на български и на английски, виж дали ще попаднеш на софт който можеш да използваш безплатно, защото и софта често е платен. Така че най-вероятно ще свършиш или с неотключен телефон, или ще го занесеш в сервиз където за около 20 - 30 лв следва да могат да го отключат. Естествено ако сервиза не е читав винаги може да излезе лоша изненада. Аз се мъча от доста време с един стационарен GSM апарат Huawei на Vivatel БТК дето ги раздаваха навремето по някои села защото закриха аналоговите телефонни централи, та този апарат не работи с друга сим карта - има някакво заключване. Сега се чудя как да го отключа ама никаква информация не намирам. Попаднах на едни тънки гъвкави „платки“ с чипче на тях, които уж служат точно за тази цел пъхат се между сим картата и телефона и го лъжат там нещо, ето за тези става въпрос:
http://www.dx.com/p/i-smart-phone-operator-network-sim-card-unlock-attachment-21553#.V7iB9fn5jcu
лошото е че никой досега не ги е пробвал да каже дали работят, и лошото е че се намират 2-3 разновидности на това нещо и може да ти се наложи да ги купиш всичките докато попаднеш на тази която ще ти свърши работа на твоя телефон. Накрая може да се окаже че нито една не работи. Аз все още не съм се навил да поръчам едн на късмет да пробвам дали ще стане, но май скоро ще опитам. Чувал съм от много места че уж ставало с такива но май никой от личен опит не говори. Друго лошо на този вариант е че трябва да се пробие малка дупка в пластмасата на сим картата за да може там да влезе чипчето на това нещо, иначе надига и не може да влезе, то това едва ли е някакъв проблем де, но все пак се нарушава целостта на сим картата. Та това е, успех!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: заключен телефон
« Отговор #3 -: 20 Август, 2016, 19:43:52 »
 :good: .... и аз за тази "джиджавка" се сетих, но на Венци май не ще му върши работа - доколкото разбрах той иска и да провежда безплатни разговори с телефона след като го отключи  :drinks:
Все пак да потвърдя от личен опит - SIM unlocker-а в центъра на снимките го използвах преди години активно ( преди ерата на смартфоните ) и "отключваше" поне 50 -60 % от "заключените" телефони, внесени от Запад !
От доста години е в резервите ми от памети и тестови карти и го бях забравил .... практичен е и си струваше парите някога и мисля да я изпратя подарък на моят благоевградски приятел за да се вживее в ролята на SIM Lock хакер  :rofl:
Митко, наистина се налага "зарязване" на пластиката на SIM картата заради чипа - не успях да открия старата си SIM карта за да онагледя визията и след интервенцията !
Модификациите на емулатора са доста и наистина се налага да се пробва - няма гаранция за успех дори и на един и същ модел с различни версии на софтуера !
 :good:
« Последна редакция: 20 Август, 2016, 20:28:16 от cmdj7 »

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: заключен телефон
« Отговор #4 -: 20 Август, 2016, 22:47:04 »
 :writer: брех това било сложна работа , а аз гледах  по ютуб - теглиш, инсталираш неккъв софт и с няколко йес йес става, ще хвана да дам 30 кинта  на  местните хакери или  ако не стане   ще го мъкна по по СФ да го отключат , инак  SIM unlocker-а ми се  струва алтернатива  обаче преди време ядох дървото с един ънлокер за булсатком IRdeto карти/150лв/, уж работеха ала спряха IRdeto картите и налапах дръвцето дге :writer:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: заключен телефон
« Отговор #5 -: 21 Август, 2016, 13:33:40 »
Бе ако си намерил някаква описана процедура за отключване на твоя конкретен модел с някакъв достъпен софтуер те съветвам първо да се опиташ и може и да се получи работата. От опит глава няма да те заболи. Въпроса е да намериш за твоя конкретен модел и твоя конкретен вид заключване. Защото в най-общи линии има такива процедури описани за разни телефони и аз съм гледал не е толкова сложно но реално нито една от тях не проработи в моя случай. Така че опитай пък тогава давай пари за сервиз.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: заключен телефон
« Отговор #6 -: 21 Август, 2016, 16:25:51 »
:writer: брех това било сложна работа , а аз гледах  по ютуб - теглиш, инсталираш неккъв софт и с няколко йес йес става, ще хвана да дам 30 кинта  на  местните хакери или  ако не стане   ще го мъкна по по СФ да го отключат , инак  SIM unlocker-а ми се  струва алтернатива  обаче преди време ядох дървото с един ънлокер за булсатком IRdeto карти/150лв/, уж работеха ала спряха IRdeto картите и налапах дръвцето дге :writer:


Точно тоя проблем дето има , без опит няма да се справиш . Аз след сума проби , и влачене по ':-)майстори'' един мъж от Пловдив  го хакна за една цигара време , и 15 лв .

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |