| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Vic1250p  (Прочетена 925 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Valiosport

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Ловеч
Vic1250p
« -: 09 Януари, 2022, 13:40:26 »
Ето я моята гордост. Отворих го че искам да сменя светодиодите на ниво индикаторите със зелени.
Въпроса ми е може ли да се намерят нови релета за изходите и какъв тип са тия релета?
Имам и още неяснотии, защо вторичните намотки на двата трафа са свързани последователно?
Все си мислех че двата трафа са за двата канала поотделно ама не...  :master2:

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: София
Re: Vic1250p
« Отговор #1 -: 09 Януари, 2022, 16:21:42 »
Като гледам електролитите и изправителя са за общи напрежения на двата канала. Паралелна работа на намотки от два трансформатора не се препоръчва - никога не са им точно еднакви напреженията и ще текат едни уравнителни токове, че могат и да изпушат. Тия релета са някакви голи автомобилни, има ли смисъл да се сменят?

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Vic1250p
« Отговор #2 -: 09 Януари, 2022, 18:49:45 »
Релето е известно като Бошреле,ясно защо.Използваните в този усилвател са произведени в ЗСР с. Баня за нуждите на ЗТА- Банско.Влагани са в централа Д8 и ДАПС. Имат само един контакт, много здрав, ако е необходимо само да се зачистят.Вдясно се виждат още няколко релета-те са с рид контакти и също са произвеждани в ЗСР с. Баня.За съжаление и друг път съм писал най-големия производител на слаботокови релета в Европа беше съборен до кота нула и в момента там растат троскот и други бурени.

Неактивен Valiosport

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Ловеч
Re: Vic1250p
« Отговор #3 -: 09 Януари, 2022, 20:44:07 »
Зачистени са релетата, бяха малко криви и пъпката не опираше където трябва. Сега са изправени, но преди имаха проблем, релето на единия канал не включваше винаги и е хубаво да се сменят

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 366
Re: Vic1250p
« Отговор #4 -: 09 Януари, 2022, 21:15:50 »
...За съжаление и друг път съм писал най-големия производител на слаботокови релета в Европа беше съборен до кота нула и в момента там растат троскот и други бурени.
Да, като си помисля само - тогава „простите и неуките” са национализирали - това е било времето - и са го развили и надстроили, да ми приказва кой каквото иска, не ми се идеологизира. Какво направихме с нашия „преход” - нарязахме всичко на скрап. Ни в Чехия, ни в Полша, ни в Унгария, нито даже в Сърбия се случи тоя вандализъм. Защо?
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Vic1250p
« Отговор #5 -: 10 Януари, 2022, 06:22:26 »
Прав си хубава тема но за по чаша бира не тука да спамиме. Какво беше, човек може да даде само това което има. Не става да искаш повече. Колкота са имали-имат в главите толкова са направили-правят.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
807 Прегледи
Последна публикация 22 Ноември, 2021, 22:07:23
от Valiosport

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |