| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Телевизор linea бял екран  (Прочетена 6974 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Телевизор linea бял екран
« Отговор #15 -: 28 Март, 2016, 11:26:21 »
Аз съм си патил от платката нанизана на кинескопа-огледай .

Неактивен Stelio2580

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор linea бял екран
« Отговор #16 -: 10 Април, 2016, 10:23:07 »
Извинявам се че неписах но нямах сяободно време.
Телевизора има звук когато показва бял екран даже когато го хопна малко се вижда леки силуети на картина. Иначе картината е бяла с леки чертички хоризонтално.
Отворих го поучуках частите но нищо не става.
Има една платка малка на кинескопа и на нея сез вижда едно черно кондензаторче на което едното му краче е свободно. Но незнам дали несам до скасал аз. А там несам пипал уж.

Неактивен Stelio2580

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор linea бял екран
« Отговор #17 -: 10 Април, 2016, 10:28:36 »
Ето картината

Неактивен Stelio2580

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор linea бял екран
« Отговор #18 -: 10 Април, 2016, 10:32:32 »
А на тази платка е това кондензаторче

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Телевизор linea бял екран
« Отговор #19 -: 10 Април, 2016, 10:37:49 »
Щом си забелязал че има кондензатор с крак изваден от спойката трябва да го оправиш. Може пък от него да се окаже проблема. Само уточни крачето от спойката ли е излязло или крачето си е запоено а е излязло от корпуса на кондензатора? Във първия случай трябва с поялник да разтопиш припоя около дупчицата в която трябва да влезе крачето и да го вкараш обратно вътре чрез накланяне на кондензатора, а ако е излязло от кондензатора трябва да купиш нов кондензатор със същото напрежение и капацитет и да го запоиш на мястото на стария като спазваш и поляритета.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Stelio2580

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор linea бял екран
« Отговор #20 -: 10 Април, 2016, 10:43:21 »
Самото краче се е скасало посредата

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Телевизор linea бял екран
« Отговор #21 -: 10 Април, 2016, 10:49:43 »
Ами най-добре купи нов кондензатор със същия капацитет в микрофаради и напрежение във волти и го смени като внимаваш да не обърнеш полярността (на корпуса на кондензатора има нанесена бяла лентичка обозначаваща отрицателния полюс).
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Stelio2580

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор linea бял екран
« Отговор #22 -: 10 Април, 2016, 10:52:47 »
Ще потарся имам 2 стари телевизора от там да извадя
Снимките виждат ли се
Снимах екрана

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Телевизор linea бял екран
« Отговор #23 -: 10 Април, 2016, 11:04:16 »
Виждат се. Виждат се и обратни ходове на лъча. Може от всякъде да е, може и от кондензатора, така че първо го оправи него пък после ще го мислим натам.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Телевизор linea бял екран
« Отговор #24 -: 10 Април, 2016, 12:23:52 »
Има едни тримери на ТХО-то единия е фокус другия яркост . Врътни единия и нацели кой е яркоста и като я намалиш може и да се оправи . Другото от ТХО-то излизат два проводника единия е в кенескопа другия отива в тая платка на "пишката" на кенескопа виж къде отива ХУБАВО . Една кутийчица презапои я . И най вероятно това ще се окаже . Колега аз мисля че този кондензатор е за цветовете и надали е от него . Без него най много някой цвят да се размазва губи и т.н.
Бат Сашо :)

Неактивен Stelio2580

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор linea бял екран
« Отговор #25 -: 10 Април, 2016, 13:10:58 »
Оправихго  :bravo:
Комдензатора му одалжих крака и го запоих, после го вклучух и нищо, пиутупах го хубаво с една мухобойка по чарколаците и изведнаж от тоеа тхо прицарка и се оправи за мик. Когато го разбутах отдоло едната му спийка пресвяткаше. Презапоих ги всичките и трагна.  Само разбутах малко там настройките но ще ги наместя.
 Имам още един тел.  Почвам него сега  :)
Ще пусна нова тема
Благодаря на всички за помоща

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Телевизор linea бял екран
« Отговор #26 -: 10 Април, 2016, 13:21:09 »
 Браво на теб . Затова сме тук да помагаме . В крайна сметка можеше да го презапоиш още в началото . ;)
Бат Сашо :)

dakata.radio

  • Гост
Re: Телевизор linea бял екран
« Отговор #27 -: 10 Април, 2016, 13:38:56 »
Поздравления и от мен! Добре че не се отказа и не хвърли телевизора, както беше планирал преди това. :bravo:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Телевизор linea бял екран
« Отговор #28 -: 10 Април, 2016, 13:47:24 »
Браво, честито! Аз ти казах да не пипаш SCREEN и FOCUS тримерите на ТХО ама колко по-лесно е да слушаш съветите за пипай а не другите. Screen е критичен тимер, определя ти напрежението на втора решетка на кинескопа. Ноговото поставяне във по-високо положение от това което е било може да доведе до преждевременно издухване на кинескопа. Така че се опитай да се сетиш колко ярко се е виждало преди при същите настройки за яркост и контраст от менюто и се опитай да въстановиш тази старата яркост и в никакъв случай по-висока. След това фокуса се настройва лесно, просто гледаш кога е най-фокусирано изображението. Дано не си въртял и други тримери около ХО защото може да стане страшно. Успех.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Stelio2580

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор linea бял екран
« Отговор #29 -: 10 Април, 2016, 13:48:06 »
Да. Сега имам нов проект
Един който сам го качил на тавана защото пищеше много гадно.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
36 Отговора
5824 Прегледи
Последна публикация 18 Април, 2018, 18:01:38
от Pichaga933

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |