| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Край на съвременната музика по БНР  (Прочетена 5073 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Край на съвременната музика по БНР
« -: 01 Януари, 2017, 14:48:59 »
От 1.01.2017г държавното радио няма право да излъчва песните на изпълнители представяни от  "Музикаутор"

Подробности може да прочетете http://www.mediapool.bg/bnr-ostava-bez-savremenna-muzika-zaradi-avtorski-prava-news258305.html

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #1 -: 01 Януари, 2017, 18:59:40 »
От 1.01.2017г държавното радио няма право да излъчва песните на изпълнители представяни от  "Музикаутор"

Подробности може да прочетете http://www.mediapool.bg/bnr-ostava-bez-savremenna-muzika-zaradi-avtorski-prava-news258305.html
Тия няма как да носят лицензи за ВСИЧКАТА  наша музика ?! И за стара например . Примерно Диип Пърпъл , Абба , Битълс . Паразитите структура са !

Неактивен silver_bolt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 101
  • Населено място: София
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #2 -: 01 Януари, 2017, 19:39:36 »
И аз си помислих същото: дали държат правата за групи като Битълс и Стоунс. Оказва се че да.

На сайта им пише следното: ''Музикаутор представлява над 2700 български автори, а на база на договорите си за взаимно представителство със сродните авторски сдружения от близо 100 държави, организацията предлага почти целия световен музикален репертоар на българския пазар ... МУЗИКАУТОР ПРЕДСТАВЛЯВА НАД 95% ОТ СВЕТОВНИЯ МУЗИКАЛЕН РЕПЕРТОАР.''

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 282
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #3 -: 01 Януари, 2017, 19:49:00 »
Тия няма как да носят лицензи за ВСИЧКАТА  наша музика ?! И за стара например . Примерно Диип Пърпъл , Абба , Битълс . Паразитите структура са !
Паразити са , Така си е аз  много ядове съм брал с тях когато излязоха "Замунда Банана бенд" Но има и добра страна чалгари от сорта Дриско,Венци,и куп представители на  гилдията "Чеп за каца не става" няма да ги пускат  че то и техното "чалгарство" "Веч не се търпи брат". Така че аз съм ЗА  да не се пускат да видим  какво продават като  дискове  и колко печелят   без да лапат  от правата .А и ТЕ да се видят  колко са  гола вода или "Трети  на градското в Ихтиман"  Без такива "творци" мога  без "Пърпъл" не .А слава богу  все още  има  плочи на  Пърпъл , :drinks: :drinks:  Ето ви и  списъка с  управителният съвет  четете и вижте  кой от  "корифейте" е издал   нещо  напоследък ......Приликата между  критиците и евнусите е че знаят как се прави  но не  могат . ЕЛЕ  па Г–жа  Саня чук-чук Кунстман !!
« Последна редакция: 01 Януари, 2017, 20:02:43 от gruyo »
Удрииии!!

Неактивен Ивайло

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 144
  • Населено място: Троян
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #4 -: 01 Януари, 2017, 20:55:08 »
Честита нова година.
Много болна тема !!! Защо националното радио трябва да плаща на частна фирма с парите на данъкоплатците ?
Колко пари са събрани и колко са раздадени РЕАЛНО ? Как за една година дигнаха цял етаж от не по-малко 1 декар на сред София срещу цум ? Цените са им извън земни няма реална възможност ако искаш да си платиш да можеш .
Луда работа , мафия от всякъде ! Няма доволен изпълнител или автор който да е доволен от тях. Как може за Елвис Пресли таксата да е 3цента а за Стенли 10лв на излъчване ? Всеки един ресторант и заведение плащат по 10лв на седящо място на година и това не им стигна и на такситата за радиото искат пари?
Жестока лакомия !!!

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #5 -: 01 Януари, 2017, 21:12:37 »

Ами , щото им плащат ! Това е причината !

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #6 -: 01 Януари, 2017, 22:03:16 »
Интересно ми е какво ще стане с музикалните предавания и какво ще излъчват по тях?

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #7 -: 02 Януари, 2017, 00:22:08 »
Ами ще излязат във ваканция за неопределен срок въпросните предавания. Какво мога да кажа повече по темата - държава на идиотщините! Добре спряха предавателите - някои казаха че не ни трябвали, ама аз отдавна предсказах че след като се спират предавателите (съвсем малък разход реално) то значи има нещо много сбъркано, след това спряха бюлетина за нивото на река дунав, сега проблемите с авторските права, съвсем скоро очаквам националното радио да бъде закрито изцяло (за съжаление) последвано скоро след това от държавата, ако нещо не се промени радикално!
Забелязвали ли сте че службата „точно време“ на хоризонт дава най-често точно време в рамките на +-2 секунди и никога точно както трябва. Това какво ви говори? Ясно е какво попринцип - цифров канал за пренос на данните с неопределено времезакъснение по него, добре ама за какво служи това писукане след като не е точно до секунда? Направете си труда да го сравните с DCF77 или с Time.is и вижте за какво става въпрос. Следя го от месец и ту е две секунди назад, ту две напред ту някъсе посредата но никога точно както трябва да е, дори в часовете в които дават точно време от „българския институт по метрология“. И дали не трябва да се вземат мерки това точно време да е наистина точно? Едва ли някой дори е разбрал че има проблем, а и да е, какво му пука!
Та това е! държава на абсурдите в която трябва националното радио да плаща абсурдни такси на някаква дебилна фирма за управление на авторските права! Не знам колко по-зле могат да станат нещата! После някой пак ще ми каже колко добре било да се развива частния бизнес - в някои сфери може би, но такива паразити като Музикаутор трябва да се стъпкват!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #8 -: 02 Януари, 2017, 05:24:51 »
Настройвам си часовника от точното време по Хоризонт. Това за двете секунди е точно така и аз съм го забелязал. Но в 12 и 15 часа казват ,,ще ви дадем точно време от националния институт по метрология”. Тогава съм забелязал че тази  разлика от + - 2 секунди я няма. Тогава си свирва точно на секундата. Все пак и да не забравяме че има субективна грешка при настройката и докато мозъка обработи информацията, докато натисна копчето, докато часовника тръгне се получава едно забавяне. Имаше някъде из интернет тема за точното време в ефира. Същото го забелязвам и с телефона тъй като ми е свързан да получава точно време от сървър. Когато обявяват че ще има точно време сменянето на часа на телефона съвпада абсолютно с това което обявяват. От половин година го наблюдавам. А за музиката какво да кажа. Според мен БНР пускат най разнообразната музика в българския ефир. Има предавания за рок, народна музика, съвременна музика, класическа и други. Там работят доказани специалисти да не изброявам имена. Ако стане така това ще е много лошо за разнообразното съдържание което предлагат.
« Последна редакция: 02 Януари, 2017, 05:34:25 от kolev »

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #9 -: 02 Януари, 2017, 10:26:24 »
Олигархия.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #10 -: 02 Януари, 2017, 12:23:11 »
Проследи как е в момента, от 15 дни нито в 0 часа нито в 15 часа е както трябва. Субективната грешка при настройка на часовника е ясна и тя не се коментира тук, тук коментираме грешката която те имат, от там нататък се наслагва и субективната която зависи значително от часовника и субекта който го настройва :)
А това за музиката - то е вече факт от два дни, пусни да чуеш.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #11 -: 02 Януари, 2017, 13:11:56 »
Знам, от два дена върви класическа музика. Днес в 12 на обяд времето беше точно. Как ще дават само класическа музика не ми е ясно. Не може ли да си ползват архива и златния фонд?

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #12 -: 02 Януари, 2017, 13:15:53 »
Ами явно не могат! Идиотизъм на квадрат! BTW в кой град живееш и за коя честота става въпрос че е точно точното време? Аз говоря за основната честота в София 103 мегахерца. Може другаде да е друго времезакъснението и да се получава точно. Тук от 15 дни следя хаотично във всякакви часове и не е!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #13 -: 02 Януари, 2017, 14:35:49 »
102,5 мегахерца за Бургас. Абе да ти кажа супер си е така. Плюс минус 2 секунди означава че и моят часовник е точен и тяхното време е точно. Утре е първият работен ден за новата година. Да видим какво ще измислят, че с тая класическа музика не знам как ще я карат.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #14 -: 02 Януари, 2017, 14:50:35 »
102,5 мегахерца за Бургас. Абе да ти кажа супер си е така. Плюс минус 2 секунди означава че и моят часовник е точен и тяхното време е точно. Утре е първият работен ден за новата година. Да видим какво ще измислят, че с тая класическа музика не знам как ще я карат.

Такса ''радио'' ! Това май е целта .

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |