| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: От къде да намеря такъв винт?  (Прочетена 1945 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
От къде да намеря такъв винт?
« -: 10 Март, 2017, 15:05:09 »
Някой дали може да ме насочи от къде да намеря такива винтчета за дърво. Диаметър на резбата около 2 милиметра, дължина на винта около 15 милиметра, диаметър на главата около 4 милиметра. От две седмици обикалям и навсякъде ме гледат като извънземен като им го покажа и питам дали имат такива. Трябват ми защото с тях искам да сглобя една кутия за едно авторадио. Преди бях намерил 30 винта но сглобих две кутии за усилватели и ми свършиха (линк към темата: https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=3753.msg25442#msg25442 ) Някой ако може да ме насочи към магазин в Бургас или онлайн ще съм благодарен. И в интернет не можах да намеря. Ето и няколко снимки.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: От къде да намеря такъв винт?
« Отговор #1 -: 10 Март, 2017, 16:21:33 »
                 В София има един магазин "Евроболт", там продават всички видове и размери крепежни елементи. http://17338.bg.all.biz/
Може и да продават по интернет.
« Последна редакция: 10 Март, 2017, 16:28:45 от Лъчо Минков »

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: От къде да намеря такъв винт?
« Отговор #2 -: 10 Март, 2017, 17:33:06 »
Няма нищо специфично в този винт, че да срещаш такива затруднения. В София Ташев Галвинг и Евроболт може би имат най-голяма наличност, но във всеки по-сериозен магазин за крепежи би трябвало да намериш. Не очаквай обаче да е за права отвертка. Вече всеки работи с PZ накрайници за подобни винтове. В твоя случай - PZ1. Ако ти е толкова голяма драма и не можеш да намериш, ще ти купя и ще ти пратя :-)

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: От къде да намеря такъв винт?
« Отговор #3 -: 10 Март, 2017, 18:02:53 »
Това са старите български винтове за дърво. Ако по някаква причина трябва да са точно такива, мога да изпратя подарък около 30 броя такива. Само че цената на пратката ще е повече от цената на нови винтове. Моите са дълги 16-17 милиметра.

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: От къде да намеря такъв винт?
« Отговор #4 -: 10 Март, 2017, 19:12:19 »
В Деплан проверявал ли си?

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: От къде да намеря такъв винт?
« Отговор #5 -: 10 Март, 2017, 19:43:32 »
Наистина няма нищо специфично във винтовете, но нещо не намирам. Тези които ползвах бяха от голяма верига магазини, обаче последно там нямаше такива. Не са български със 1000 % сигурност. Такива малки винтове се използват обикновено в рамки за картини, сувенирни кутийки и други подобни. Точно и заради доставката не искам да поръчвам от нета защото ще струва повече от винтовете. Еми пак ще обикалям магазините. Ще видя и в Деплан.  :)

Неактивен hari

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: бургас
Re: От къде да намеря такъв винт?
« Отговор #6 -: 10 Март, 2017, 20:44:51 »
Имам малко такива винтове.Разбрах че си от Бургас.Аз съм също от Бургас.Ако ти трябват не голямо количество мога да ти услужа.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: От къде да намеря такъв винт?
« Отговор #7 -: 10 Март, 2017, 23:36:29 »
Колега, доколкото разбирам, твоят проект няма кой знае какви изисквания, поне по отношение на винтовете? Освен, ако няма някакви, ама много специфични изискванията, които до тук не се разбират! Иначе, смятам, че колегите са прави, точно такива старовремски винтове за дърво едва и ще намериш. Пък ако, бяха наши, щеше да береш ядове с плиткия си шлиц за плоска отвертка! Сега има всякакви стъпкови винтове с кръстат шлиц с подобни размери. Не си губи времето и не обвинявай младоците в магазините.
0888981645, 072365106

Неактивен Laic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 155
  • Населено място: Пазарджик
  • Петър Петров
Re: От къде да намеря такъв винт?
« Отговор #8 -: 11 Март, 2017, 00:11:16 »
Специфичното на винтовете е, че са от старовремските - за плоска ответрка, както посочи и slavi.
В Бургас е стациониран един от най-големите вносители на такъв крепеж "Галди Техник" ООД. Централата им се намира някъде около затвора - провери в нета.
Ако не се справиш пише на лични.
МОМЧЕТАТА НЕ ПОРАСТВАТ,САМО ИГРАЧКИТЕ ИМ СТАВАТ ПО-СКЪПИ.

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
Re: От къде да намеря такъв винт?
« Отговор #9 -: 11 Март, 2017, 00:38:31 »
Те свирят по хубаво  :lol:

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: От къде да намеря такъв винт?
« Отговор #10 -: 11 Март, 2017, 11:17:53 »
Kolev,това твоето граничи с мазохизъм :D На Фердинандова в Бургас има уникално разнообразие от крепежни елементи,там няма "няма"За ориентация -края на Фердинандова и Мария Луиза на кръстовището! :hi:

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: От къде да намеря такъв винт?
« Отговор #11 -: 11 Март, 2017, 13:35:35 »
Намерени. Благодаря на хората които ме насочиха къде да търся.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |