| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Край на съвременната музика по БНР  (Прочетена 5061 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #30 -: 04 Януари, 2017, 16:35:14 »
Е не! За добро в никой случай няма как да е! Аз лично джъстин бийбър по БНР никога не съм чувал, тук говорим за 90 % от световната и българска музика голяма част от която е в графа класика в жанра. Така че няма начин да го карат така, макар че и така ще е интересно да се чуят някои редки архивни записи, но толкова. Просто смятам че някой трябва да постави на мястото й тази фирма музикаутор. На някои хора и фирми не им става ясна идеята на националното радио и телевизия. Това не са скапани медии които се издържат с реклами и са си себедостатъчни, това е национална медия която има далеч по-дълбока цел от самоиздържането. Някой беше писал че от не знам колко си ТВ канала само БНТ били на загуба - е как да очакваш печалба от една такава медия, какво значи загуба - в нея влизат пари и излиза информация, не виждам как се очаква да прави пари такава медия и защо някои плиткоумни главици го очакват.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #31 -: 04 Януари, 2017, 18:12:03 »
Националните медии не са случайно на загуба. Много се краде там...на държавно ниво.

И понеже това е БГ  чакаме да видим цирка:

Комуниста дето краде от БНР как ще се разправи с Капиталиста дето притежава Музикавтор.

И всичко това в държавата на мутрите.

За народа никой не го е еня, Националните медии принципно трябва да налагат социални привички и да възпитават култура в определена съвременна насока.
И понеже са медии а там кеша е безкраен, нищо не им пречи и някаква печалба да се завърта.

Проблема е че толкоз много се краде , че даже тия пари изчезват. А тя държавата си ги спонсорира от бюджета ежегодно та печалба не е нужна , даже може да се щипне малко в повечко, че и да са на загуба...

"Вервайте ми " както казваше не коронясания "Цар", изобщо не става въпрос за музика тука.

Живеете в африканска държава щото се държите като африканци. Като ви е толкова зор, защо не протестирате пред НС, щото охраните ще ви направят криви и инвалиди за цял живот, понеже си защитавате гражданските права. Еми като не ги защитавате, няма логика да ги имате. И разни   маймуноподобни ще ви спират радиото, после и водата ще ви спрат... Това е .
« Последна редакция: 04 Януари, 2017, 18:24:52 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #32 -: 05 Януари, 2017, 11:13:50 »
В България има само откраднати пари и пари, които ще бъдат откраднати !
Не е красиво в този студ да се правят протести за някаква си музика по БНР.
С африканците не можем да се сравняваме, защото при тях е топло и има много банани !
 :D
Радио Пловдив започна да преодолява еднообразието в музикалната си програма. Освен отличният подбор на класическа музика от вчера звучат и страхотни рок-парчета. Браво !

Претенциите на Музикаутор приличат на рекет на мутри, които държат кръчма, а не на професионалисти, които държат авторски права. Затова няма да им се отвори парашута. Сами дръпнаха "килимчето" на тарикатските си службички !


Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #33 -: 05 Януари, 2017, 11:29:22 »
Днес слушам супер музика по Хоризонт! Въобще не са ограничени жанровете! Дали някой тук има реална идея с какво извън обхвата на Мюзикаутор разполага БНР? Мисля, че има страшно много музика, и то качествена, която могат да пускат.
На тръгване към работа пуснаха едно съобщение под формата на парче на Гари Портър с МНОГО ЯСЕН ТЕКСТ!

I do not agree
I do not agree, this is not for me
No, musical genocide
I will not commit, nor will I submit
Мusical genocide

Не съм съгласен
Не съм съгласен, това не е за мен
Не, музикален геноцид
Няма да го правя, няма да позволя да го правят с мен
Музикален геноцид

 :D Браво на човека избрал парчето!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #34 -: 07 Януари, 2017, 17:57:35 »
"Не съм съгласен
 Не съм съгласен, това не е за мен
 Не, музикален геноцид
 Няма да го правя, няма да позволя да го правят с мен
 Музикален геноцид"


Вижте "ауторите" и чиновниците на радиогеноцида в България:


/>
Който има уши ще чуе, който има очи ще види !  :drinks:

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #35 -: 25 Февруари, 2017, 10:03:39 »
Край на "края на съвременната музика по БНР" !  :drinks:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #36 -: 25 Февруари, 2017, 11:52:11 »
И накрая монополиста благодари на тъй наречените "съветници" от "съвета" дето през цялото време заявяват, че не знаят за какво се намират там изобщо и никой не ги задължава да са там, че им помогнаха да изстискат още някой и друг лев от държавната субсидия, която е за култура, понеже националното радио разпространява култура- това му е функцията...  :bad: :bad: :bad: 

Много ми е интересно как тия от монопола заявяват, че от 6 месеца имат таблица какви пари да искат от радиото, и човека като им каза ми дайте я, те казват че НЕ могат да я подготвят за утре- е значи нямат никаква таблица и лъжат яко.

Та истината е , че една частна монополна организация спря националното радио. През това време "адекватния човек от министерството на културата разправя, че не знаел за проблема"?!?! Много ни е слаба държавността... Вместо да скочи да  защити държавата и културата  това "министерство с хора които не знаят за проблема" всички му клякат на тоя монопол все едно сме 199Х - мутренските години,  "Евала на холдинга..." както се пееше
 

А за капак, накрая един от тъй наречените "творци", които   монополиста си е довел като футболна агидка да ги подкрепя, и които пък не са комерсиални-по техни думи, ама парички искат нищо, че никой не ще да ги слуша(това означава не комерсиален-явно), заплаши човека седящ пред него с гръб , че след някой и друг месец може да не си е на поста.   :crazy:

Много е слаб този директор на националното радио, даже не може да говори тоз човек, не можа да си защити позицията колкото и обоснована да беше... Сам ще си падне от поста, жалко. Така хубаво му извиха и двет ръце а и дума не обели, а монопола дошъл с 3-ма адвокати все едно на съд...

Явно докато няма материал, разни "не комерсиални" ще точат от държавните парички, понеже не се интересуват хич от търговията и парите като цяло-те за това са "не комерсиални".

Кирил Маричков- Никога не е късно да се изложиш особено на стари години... Стефан Данаилов също по този начин  ми падна в очите като стана Дупетат, сега и Маричков защитава монопола дето цоца парите на целия бранш... Жалко, много жалко.  :(  Не останаха български герои... Всички се продадоха.
« Последна редакция: 25 Февруари, 2017, 12:07:31 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #37 -: 25 Февруари, 2017, 18:43:52 »
Съгласен съм с Pichaga-та!
0888981645, 072365106

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Край на съвременната музика по БНР
« Отговор #38 -: 26 Февруари, 2017, 10:04:00 »
Мнението на Pichaga933 е още един точен анализ за изкуствено създадения проблем с авторските права на излъчваната музика по БНР,
за кухите печалбарски институции и за некадърниците, които пълнят гуши без да вършат нищо полезно.

Какви ли "отстъпки" са направили от БНР и от Музикаутор за да стигнат до споразумение след два месеца умишлено протакане ?

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |