| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За радиоточките...  (Прочетена 116302 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: За радиоточките...
« Отговор #660 -: 06 Ноември, 2021, 19:25:50 »
Колега много добро описание сте направили.Имате ли такова когато се работили в радиовъзела,защото си представям,че била същата какафония.

Неактивен dilyan

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 19
  • Населено място: Велико Търново
Re: За радиоточките...
« Отговор #661 -: 06 Ноември, 2021, 22:23:46 »
Колега много добро описание сте направили.Имате ли такова когато се работили в радиовъзела,защото си представям,че била същата какафония.

Не, радиото го заварих когато почвах в добро състояние, такова и го оставих до последно. Иначе описанието на него ми е в главата, но една ли някога ще излезе на хартия.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #662 -: 26 Ноември, 2021, 09:24:29 »
Тези контакти са правени в завод "Найден Киров"-Русе.Тази гама контакти и ключове са точно с един дизайн черни или бели.От слаботоковите контакти се произвеждат за "телефон" "радио" "антена" и комбинирани като за телефон и антена са означени с условни знаци.Радиото преди се деляло на две групи жично и без жично.Ето ти част от каталога да ги разгледаш.

Това от панелка с телефон строена през 1986 г.  :D

Неактивен хоби123

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: с.Мирково
Re: За радиоточките...
« Отговор #663 -: 14 Декември, 2021, 08:43:39 »
Здавейте,от дълго време се каня да напиша и ако мога да пусна снимки на радиоуредбата работила в училището на с.Мирково обл.София.
Лятото,учителя по музика ми се обади да отида в училището да видя дали имам интерес към един шкаф.Отидох и се натъкнах на грозна картина-от втория етаж изхвърляха всичко ненужно/сменяха обзавеждането/.Радиоуредбата/А-УУ 50 от1968г./си чакаше реда за последния полет.
Прибрах я,изчистих прахта и на пръв поглед всичко е налично.Панелите са без липси,радиото има изкривен въздушен кондензатор и фа се държи на проводниците от намотките си.
Намерих схема на УУ-100,но незнам дали схемата е същата/най вероятно не/.Молбата ми е ако някой има схемата да я пусне.
За сега е това сега ще се пробвам за снимките. ;) ;) ;)

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #664 -: 14 Декември, 2021, 14:09:15 »
Не е като да няма липси, виж сам:

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: За радиоточките...
« Отговор #665 -: 14 Декември, 2021, 15:00:13 »
Усилвател УУ100 използва две крайни стъпала УУ50. Ползва специални предусилватели, мога да сложа тук схеми ако са нужни.Имам крайно стъпало УУ50 работещо. При мен дойде със сменени изправителни лампи- сложили са EZ81.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: За радиоточките...
« Отговор #666 -: 14 Декември, 2021, 15:08:25 »
Ето източник:

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1619
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: За радиоточките...
« Отговор #667 -: 14 Декември, 2021, 16:21:57 »
От "Нискочестотни усилватели 1961 Г.Ковачев" и от сп."РТЕ":
https://www.kn34pc.com/sch/sch_ampl/tuu_100.html

Неактивен хоби123

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: с.Мирково
Re: За радиоточките...
« Отговор #668 -: 14 Декември, 2021, 17:08:17 »
Благодаря за схемите,проекта ще остане за по топло време.

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #669 -: 14 Декември, 2021, 22:07:44 »
До хоби 123-браво, че си спасил този уникат, който едва ли ще се намери на друго място, макар, че все още може да има оцелели от неговите събратя! Надявам се, че лампите са здрави! Лошото е, че няма откъде да се намерят нови, тъй като всяка една лампа е уникална сама по себе си! Радвам се, че има ентусиасти, решили да запазят малкото останала техника родно производство! А повечето хора не си дават сметка, че тази техника е на изчезване!

Неактивен хоби123

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: с.Мирково
Re: За радиоточките...
« Отговор #670 -: 15 Декември, 2021, 07:18:40 »
Да, доста неща не се оценяват,идеята ми беше да се запази/аз едвали ще я въстановя,най-много да се поровя по приемника/и може някой ден да дойдат по добри дни.Очаква се в селото да да се направи по-голяма музейна сбирка и съм решил да предоставя на нея.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #671 -: 17 Август, 2022, 17:11:19 »
Колеги помните сигурно че ви бях споделил за един проект за възстановяването на радиоточките в едно Плевенско село Брегаре.Знаете че в днешно време всеки казва лъжи и всеки дава напразно обещания.Мина една година и като става въпрос за радио темата се отклонява и оправданията са че има по важни работи.За съжаление всичко беше само проект чийто проект вече пропадна,като се има в предвид че има радиоуредба,линейно табло всичко друго.Трябваше само да се предостави помещение за уредбата което и това беше трудно.Едно ще кажа България.....

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 151
  • Населено място: Монтана
Re: За радиоточките...
« Отговор #672 -: 26 Август, 2022, 18:55:13 »
Ето източник:
Много ще ми е интересно какво съдържа тази книга.Може ли да споделиш подробности освен схеми.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #673 -: 01 Октомври, 2022, 16:00:12 »
Някъде преди месец в една стара тухлена три етажна сграда в мазата видях абонатен трансформатор който кожух не е от пластмаса,а от метал.Не ми прилича да е преправяно.Даже и данните на трансформатора седят  :o

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #674 -: 01 Октомври, 2022, 18:38:29 »
Ако стои като паметник, да изпращам координати за получаване и го изпращай! Ако е работещ, не го пипай!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |