| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За радиоточките...  (Прочетена 116326 пъти)

0 Потреб. и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #435 -: 14 Май, 2019, 15:43:13 »
Изнасяли са и за чужбина! Затова са и толкова разпространени! Имали сме наистина мощна индустрия, с каквато днес не можем да се похвалим вече! По Евроком започна една документална поредица "България 1989", където се говори основно за социалистическата индустрия-машиностроене, електроника и много други! А днес тези заводи са в историята!

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #436 -: 15 Май, 2019, 08:22:51 »
Имам чувството,че повече радиоуредби и усилвателни блокове са изнасяни за бившите страни на СССР от колкото бройки има в нашата страна.Затова и надписите са на руски език и колкото уредби или усилватели има за продан те не са в България.За селският радиовъзел ми трябват два усилвателни блока по 100W за да заменя 200W защото са истински ужас за ремонт.Естествено при търсене на резултати в гугул в България няма нищо за продан.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Re: За радиоточките...
« Отговор #437 -: 15 Май, 2019, 11:53:09 »
С големи повреди са блоковете или като цяло са калпави и незаслужават ремонт..
Имам карантии от 2 такива без трафата и рамките. Ако ви вършат работа ги имате.
Иначе това не върши ли работа:
https://m.olx.bg/ad/prodavam-ozvuchitelna-uredba-CID632-ID7FbKo.html#dc5fc565ef

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #438 -: 15 Май, 2019, 17:44:25 »
Вие сте ми показвали тези стъпала ако е дарение мога да ги приема като мога да измисля нещо по тях нищо че са от по старият модел В-клас

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: За радиоточките...
« Отговор #439 -: 16 Май, 2019, 21:04:46 »
:drinks: Звучи добре дори и с безбройните филтри през които клипчето е минало.

Ето и нещо интересно, на което случайно попаднах в нета: Електроакустика ТУУ-600. Не намерих снимки по нашия форум, та реших че може да са интересни за някой. Да беше по-близо, можеше някой от нас да го вземе  :D

https://11.img.avito.st/1280x960/5169547711.jpg
Точно такива модули  се продаваха тук във форума . Аз си взех два броя , които си бяха и здрави , имаше доста бройки свободни .

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #440 -: 28 Май, 2019, 17:28:13 »
Сега се реших да питам-имам парче обемна вата за изолация на якета-ако я вложа в радиоточката, ще се подобри ли звуковата картина? Нерядко и в автофорумите съм чел, че ватата влияе спрямо качеството на звука! Да видим кой на какво мнение е! 

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Re: За радиоточките...
« Отговор #441 -: 28 Май, 2019, 21:23:22 »
 Ще подобри кънтежа.
Ако бумти в ниските кутията ще стегне звука. Опитно с малко, към повече вата и така се установява оптималното.

Поздрави. Димитър.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #442 -: 08 Юни, 2019, 15:45:05 »
Интервю с хората от село които обичат радиоточката

https://www.vbox7.com/play:84ca8da43c

Неактивен apm

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Стара Загора
Re: За радиоточките...
« Отговор #443 -: 11 Юни, 2019, 08:40:07 »
Сега се реших да питам-имам парче обемна вата за изолация на якета-ако я вложа в радиоточката, ще се подобри ли звуковата картина? Нерядко и в автофорумите съм чел, че ватата влияе спрямо качеството на звука! Да видим кой на какво мнение е!
ватата, която се слага в тонколоните е по-различна от тази за якетата :) , но ако колоната е без никаква и твоята ще свърши някаква работа.
както  ти е писал колегата ще се обере малко кънтежа (ако е твърде много ще обере и част от средите), но за подобряване в най-ниските не може да разчиташ - там влияе единствено здравината и големината на кутията. тъй като не си уточнил за какъв модел радиоточка става въпрос приемам че е за пластмасовия ТОНМАЙСТОР - не се надявай на подобрени ниски - самата конструкция е басрефлекс, който е настроен на доста висока честота, а отделно и пластмасата доукрасява звука. ако ще слагаш вата гледай да оставиш порта свободен
най-добър звук дават старите дървени радиоточки

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: За радиоточките...
« Отговор #444 -: 11 Юни, 2019, 09:59:47 »
В моята радиоточка ВАЗ-2Д фабрично е поставена "истинска" възглавничка.  :D

Неактивен apm

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Стара Загора
Re: За радиоточките...
« Отговор #445 -: 11 Юни, 2019, 10:51:32 »
това е най-добрият технологичен вариант  :D
най-добрият звуков е ватата да се накове/залепи по всички страни на кутията като пространството около говорителя е максимално свободно

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #446 -: 14 Юни, 2019, 16:00:00 »
Сега ще ви покажа и радиовъзел 2 Горна Оряховица

https://www.vbox7.com/play:cfc3f5957f

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #447 -: 15 Юни, 2019, 19:31:44 »
А да попитам относно непрекъсваемата работа на радиоуредбите при проблеми с мрежовото захранване-има ли предвиден ЮПС за всяка една от тях? Защото ако, недай си Боже, стане авария в елмрежата, или правят профилактика за цели часове, радиоточките ще спрат да работят! Това е много важно! Всичко е много добре изпипано откъм поддръжка на радиоуредбите, както е видно от клиповете, но е наложително да има ЮПС при всяка радиоуредба! В момента, в който спре мрежовото захранване, задачата на ЮПС-ът е веднага да се включи, а радиоуредбата да не спира и за секунда! По този начин и слушателите ще останат доволни!

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: За радиоточките...
« Отговор #448 -: 15 Юни, 2019, 21:34:54 »
Преди, когато радиоуредбите бяха към БТК, нямаше предвиден ЮПС към тях. При отпадане на захранването слушателите просто оставаха без радио. Когато имаше дълъг период без ток се палеше дизелов агрегат и тогава уредбата заработваше отново.

Сега радиовъзлите са собственост на общините (където са оцелели). Не ми се вярва някоя община да инвестира в подходящи ЮПС и батерии...

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: За радиоточките...
« Отговор #449 -: 16 Юни, 2019, 10:09:57 »
За икономическа и енергийна ефективност няма да е зле да се модернизират уредбите, иначе ЮПС-а не е много рентабилно решение. За да държи достатъчно дълго ще трябва голям и скъп. При тях с мощността цената расте експоненциално, особенно ако трябва да бута трансформаторни захранвания, т.е. трябва да е със синусоидален изход. Ако се мине на усилватели клас D и импулсни захранвания с високо КПД ЮПС-а става добро решение, няма нужда да е много мощен или с голям батериен капацитет, както и да има синусоидален изход.
По-скоро си представям някаква компактна уредбичка, при тези мощности изходни ще е колкото едно грилче мъничка, която да заработва когато няма ток само.
Иначе оригиналната може да си работи, запазена, възстановена и реставрирана.
Имам идея как може да се направи нескъпо такава системка, ако има интерес ми пишете.
 :hi:
« Последна редакция: 16 Юни, 2019, 10:15:29 от ahedproductions »
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |