| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Windows 7 x86 с Win XP драйвери :)  (Прочетена 2394 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Windows 7 x86 с Win XP драйвери :)
« -: 23 Януари, 2019, 01:36:08 »
Случвало ли ви се е да имате устройство, което 7цата не го намира, а драйверите от производителят са само до ХР?
Е добрата новина е, че на 32 битова 7ца  ХР драйверите  работят без проблем (поне на това, което съм пробвал до сега)
ХР има и купища вградени драйвери за всичко почти излизало до 2008 (Service Pack 3), което го прави най-съвместимият уиндовс някога със активен живот от 2001ра чак до наши дни.
Вградените драйвери могат да се изровят от инсталиран ХР  и всички те са около 450МВ , ако някой има интерес мога да ги кача някъде и да поставя линк.
За сега при мене нещата който подкарах на 7ца с ХР драйвери от ввградение са S3 Trio64 V+ 2МВ от 1996та и Realtek RTL8029/Winbond W89C940 PCI
Скенетър ми пък тръгна с драйвера на ХР от производителят (няма за 7ца от него)
:)
« Последна редакция: 23 Януари, 2019, 02:11:19 от FAMICOM_87 »

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Windows 7 x86 с Win XP драйвери :)
« Отговор #1 -: 23 Януари, 2019, 01:47:16 »
на същия принцип  драйверите за nt4.0 и 2000 тръгваха на XP.

При Xp и 7 май искаше малко насилствено показване кой драйвер да се ползва . Същата работа мисля че я има между 8 и10.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Windows 7 x86 с Win XP драйвери :)
« Отговор #2 -: 23 Януари, 2019, 01:52:50 »
NT4 не съм пробвал , но 2к и ХР са напълно ствместими :)
Иначе, така нареченото "насилствено" инсталиране е просто му посочваш къде са файловете и му даваш да продължи след като ти съобщи че драйвера не е тестван от великите майкрософт :) и бачка като слънце. чудно ми е с 32битовата 10тка къв ще е резолтата :blush:
Но работата е там че ХР има много повече драйвери и едва ли се е налагало да се ползват тези от NT и 2к  :) И още нещо XP има и купища драйвери за ISA карти, интересно ми е дали 7цата ще ги захапе и тях, имаше някаква врътка да се подкарат ISА на VISTA така че и 7цата би трябвало да може  :master2:
« Последна редакция: 23 Януари, 2019, 01:58:18 от FAMICOM_87 »

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Windows 7 x86 с Win XP драйвери :)
« Отговор #3 -: 23 Януари, 2019, 14:57:26 »
Между 10 ка и 7ца подкарвах един геймпад и имаше съвместимост мисля, ама да не те излъжа, че беше отдавна. Сигурна съвместимост има между 8.1 и 10

между 10ка и XP е много далечна работа, няма да стане.

 Като излезе XP-to преди сървис паковете и всичко обратната съвместимост с 2000 беше много силна, едва ли не само преименуваха драйверите и давай. Даже не се налагаше вътре в самия драйвер да се казва за коя ОС е по онова време, и инсталацията не се съобразяваше, че пише , че е за друга ОС вътре в драйвера... Ех времена.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен After_Dark

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Бургас
Re: Windows 7 x86 с Win XP драйвери :)
« Отговор #4 -: 28 Януари, 2019, 20:11:14 »
Не сте забравили, че почти 99% или повече от банкоматите около вас са на WIN XP? :) И още дълги години ще са! :) ;)

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Windows 7 x86 с Win XP драйвери :)
« Отговор #5 -: 29 Януари, 2019, 08:44:46 »
Не сте забравили, че почти 99% или повече от банкоматите около вас са на WIN XP? :) И още дълги години ще са! :) ;)
Хехе не сме, така е :) те даже са със специялна версия Windows XP embedded.
Впрочем някой сомня ли си банкоматите през началото 90те :) аз имам смътни спомени, бяха със зелени CRT дисплеи като правешките на тях се виждаше  анимирана ръчичка която пъха банкова картва в слота. На каква ли система са били, някой има ли представа?  :unknown:

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Windows 7 x86 с Win XP драйвери :)
« Отговор #6 -: 29 Януари, 2019, 14:47:51 »
Предишните, бяха с WindowsNT, но баш за тези зелените не съм уверен.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Windows 7 x86 с Win XP драйвери :)
« Отговор #7 -: 29 Януари, 2019, 15:54:29 »
Предишните, бяха с WindowsNT, но баш за тези зелените не съм уверен.
Аз говоря за около 1992ра , имам чувството че са били с някакъв специялен хардуер различен от х86 и с някаква негова си операционна система. Ама от друга страна тия зелени монитори дето бяха ме влекът мого към DOS машини, защо не и дори 8086 Правец 16   :D  :rofl: :lol:

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Windows 7 x86 с Win XP драйвери :)
« Отговор #8 -: 29 Януари, 2019, 18:31:44 »
Съмнява ме 92-ра година да е имало банкомати в България (аз поне нямам спомени), най-малкото щото Борика-Банксервиз същестуват от 1995 г., но може и да греша. Нека някой по-паметлив сподели.

Цитат
Други интересни исторически факти – 2-ри май 1995 г. е инсталиран първият „външен“ банкомат в централата на Българска Пощенска Банка (НДК). През юли 1995 г. е включен първия ПОС терминал за разплащания с карти.
(източник - БОРИКА стана на 20 години )
А иначе като световен мащаб, първите са били на собствени системи доколкото съм чел, пък по-после UNIX, OS/2, Windows ...

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Windows 7 x86 с Win XP драйвери :)
« Отговор #9 -: 29 Януари, 2019, 19:42:46 »
За катива врътки, ще се наложи на win 7 или 10  да спрете услугата за проверка на подписани драйвери. Която е тотлно безмислена и пречи да си инсталнеш стария хардуер на новия комп... за да си купиш нова периферия.

Принципно в ОС има много сложен вариант да спреш тая "услуга"еднократо и след рестарт пак да те възпрепятства.
Тия дена ми се наложи да Рутвам един андроидски телефон, за което се налага спяцялен режим на свързване и спецялен дрйвер, който не е подписан от производителя въпреки че е офицялно предоставн на сайта му...
Та след 48 часа мъки на 2 компа(телефона за ремонт беше брик на всичкото отгоре) единя със 7 а другия със 10 попаднах на тая процедура от Административен команден ред.

Цитат
Open Command Prompt with Administrator Privileges and follow steps below
Step 1: Write below command and Hit enter
bcdedit /set testsigning on
Step 2: Write below command and Hit enter
bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS
Step 3: Write below command and Hit enter
bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON
 after this restart windows and you are done!
Горните няколко команди като ги изпълних, изченаха ЗА ВИНАГИ всякакви препятствия и проверки за инсталиране на неподписани драйвери или драйвери за друга ОС
Гида съм го взел от тук:
https://www.youtube.com/watch?v=baQ0X4143JQ





« Последна редакция: 29 Януари, 2019, 19:50:37 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Windows 7 x86 с Win XP драйвери :)
« Отговор #10 -: 29 Януари, 2019, 22:44:08 »
яко сега ще изгледам клипчето, иначе то това е досадно дето те пита непрекъснато сигурен ли си че искаш, ама даваш да и продължава :)

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Windows 7 x86 с Win XP драйвери :)
« Отговор #11 -: 30 Януари, 2019, 00:49:17 »
Клипа е за windows 7 и за windows 10 и ако са ви лицензни и регистрирани с пуснати ъпдейти, Изобщо не те и дава избор дали искаш или не ами директно ти казва, че няма да стане. Което е още по-голям проблем като например при 7цата устройството го няма в генерик категориите на хардуер и трябва да го добавяш отгоре през падащото меню...

Но тия 3 команди напълно го орязаха това безмислено ограничение. Да е надявам да не паднат след някой системен ъпдейт.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Windows 7 x86 с Win XP драйвери :)
« Отговор #12 -: 30 Януари, 2019, 11:52:09 »
А тъй ли било, е аз съм с менте джам 7ца така че дори не съм знаел, че лицензираният не дава избор  :D  :hi:

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
1837 Прегледи
Последна публикация 03 Септември, 2015, 18:46:53
от iss
1 Отговора
1000 Прегледи
Последна публикация 21 Май, 2016, 20:03:26
от avtest
0 Отговора
968 Прегледи
Последна публикация 02 Януари, 2019, 18:58:38
от FAMICOM_87
5 Отговора
1496 Прегледи
Последна публикация 01 Февруари, 2019, 19:13:18
от FAMICOM_87
10 Отговора
1132 Прегледи
Последна публикация 17 Октомври, 2022, 14:13:18
от Concord

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |