| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Петиция в подкрепа на РПС "Вакарел" и българското радио.  (Прочетена 13220 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен joro

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 148
  • Населено място: Пловдив
Подкрепям всичко написано.Ако е вьзможно да се потьрсят за сьдействие  преподаватели и служители от катедра радиоелектроника при ВМЕИ-София

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Не, приятели, няма как. РПС "Вакарел" вече не е РПС, а просто един парцел в ръцете на частна компания VTB Capital АД на Милен Велчев, собственик на БТК ЕАД. Държавата няма нищо общо вече със станцията и тя няма бъдеще като такава.
Въпросът е дали наистина има какъвто и да било шанс да се измисли нещо, но пак е въпрос на подписка, внасяне на предложение до който трябва. Към кой може да се обърнем? 700000 лева са НИЩО, това са 7лв/кв.м. за историята и наследството на радиото у нас. Народно събрание? Министерски съвет? Поне да се изкупи земята с наличното на нея, да не се бастиса. Пък за 24 часа мога да напиша пълна стратегия за развитие на обекта като технически музей и ред други функции. От вече 5 години ги мисля тези неща.
А така не ми се иска пак да се надъхвам, предния път бях потресен от липсата на подкрепа от хората за подписката. 500 човека подписаха за Вакарел, хиляди за някакво тъпо куче в парламента. Сега ми се иска да не разчитаме на хората, те са масово игнорантни и индеферентни към такива каузи, къде по важни за историята ни места и обекти бяха изгубени безследно, за един предавател ли ще се напънат...
Дайте идеи! Каквото мога ще направя и организирам.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Към някоя комисия в Народното Събрание, не може ли!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Утре ще ги огледам.  :good:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Не че съм песимист , но щом е ЧАСТНА собственост то няма какво да се направи ... Те разрушиха къщи и какво ли не с къде къде по-голяма историческа стойност и най-вече имаше огромен обществен интерес за да се запазят . Та какво остава за " купчина желязо " .... това е . Ако някой има парата да вади да купува и да спасява .
От ВМЕИ - ТУ подкрепа не чакайте никаква те и без това са с няколко милиона назад само тази година , там батака е огромен времето е спряло на 197Х г.

Неактивен триод

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 57
  • Населено място: София
А неможе ли да се отвори сметка за събиране на парите?В днешно време се събират пари по този начин за какво ли не.Разбира се трябва да се помисли за реклама и популяризиране на цялата работа.Може да се организират изложби,концерти и каквото друго можем да измислим.Само 700000 човека трябва да пуснат SMS за 1 лев и готово. :---

Неактивен plant

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 68
  • Населено място: с.Житен близо до София
Не че съм песимист, ама и няколко въпроса има за решаване. Дори и да се съберат тия пари има и още нотариална такса, за тая сума хич не е малка, има и данък той също няма да е малко пари, както и да се погледне отиваме на 900к до милион. Кой ще я купи, частно лице или някаква организация, после как ще се поддържат тия сгради.
Да кофти е да се затрива с лека ръка толкова труд и спомени, но така стоят нещата.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Абсолютно съм съгласен!
Въобще не говорим за такъв тип операция, тук без намесата на държавата не може да се мине по ред причини. Освен таксите за придобиване има да се налеят още поне 3-3.5М в сградния фонд, за да се доведе до стабилно, ползваемо ниво. Трябва нова ограда, охрана, да се възстанови линията СН, защото е демонтирана. Има да се премахват някои стари конструкции, а други да се превърнат в част от бъдещия музей. Двете ведомствени плачат за сериозен ремонт, не зная в какво състояние им са покривите, те са на керемида. Трябва да се направи стол с кухня за 80-100 души. Трябва да се изгради защитен периметър около антената и да се оформи истински парк, с цялата си дендроложка инфраструктура. И чак тогава може да се обърнем към сградите и да ги напълним със смислени неща, а и евентуално да стане обекта отново активен радиочестоттно, било то с понижени мощности. Трябва и КВ антена да се гради, нов дуплексер за антената, нарязан е вълновода, всичко е мазало...
Тук става дума за една системна инвестиция в срок около 5 години, в който общия размер може да достигне 10М, че и повече. Само бюджетно може да се осъществи това.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Ама наистина ли си вярвате?
Знам че ще скочите срещу мен, ама това е абсолютно загубена кауза.
 :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
От ВМЕИ - ТУ подкрепа не чакайте никаква те и без това са с няколко милиона назад само тази година , там батака е огромен времето е спряло на 197Х г.

Колега, ще те помоля, като все още обучаващ се в тази институция да проявяваш необходимия респект и уважение към нея, и да не говориш неща които първо не са верни, второ не си ти в позицията да ги твърдиш! Може да се оспорват и двете ти твърдения! Съгласен съм само с това, че помощ от там няма да има, и няма и никакво основание да има. Такава инвестиция не е по силите и в приоритетите на един университет, а и не трябва да бъде според мен!
Относно останалото - за всичко ме бройте - ще помагам и ще подкрепям, няма да се предаваме. Това, че е обречена кауза го знаем всички, но до последно няма да се отказваме. Жалко е, че толкова бързо този функционален предавател от национална значимост се превърна в частен имот пълен със скрап.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Колега, ще те помоля, като все още обучаващ се в тази институция да проявяваш необходимия респект и уважение към нея, и да не говориш неща които пърцво не са верни, второ не си ти в позицията да ги твърдиш! Може да се оспорват и двете ти твърдения! Съгласен съм само с това, че помощ от там няма да има, и няма и никакво основание да има. Такава инвестиция не е по силите и в приоритетите на един университет, а и не трябва да бъде според мен!
Относно останалото - за всичко ме бройте - ще помагам и ще подкрепям, няма да се предаваме. Това, че е обречена кауза го знаем всички, но до последно няма да се отказваме. Жалко е, че толкова бързо този функционален предавател от национална значимост се превърна в частен имот пълен със скрап.

Темата не е за Ту , но определено твърденията са ми верни . Вече не съм обучаващ се , а докато бях имам почти 2 години трудов стаж там . И ми е толкова ясна картинката че няма до къде , жал ми е само за шепата останали свестни преподаватели които са около 2-3% . Само ще кажа че през 2015г съм работил с волтметър с газоразрядни лампи на лаб. упражнения който "измерваше" каквото си иска дори без сонди та съм си носил личния за да може да си направя упражнението..... асистентката не знаеше къде се включва сондата на осцилоскопа...
Сори за спама не се сдържах!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Жалко за електротехническия факултет в такъв случай!
За уреда - стига да работи - няма значение дали е с газоразрядни лампи или с с цветен TFT тъч скрийн дисплей. Това, че не е работил се дължи основно на фактора студенти. Но както и да е! Отново смятам, че не си прав на 90%.
И това, че вече си се изучил, не означава, че не трябва да уважаваш институцията в която си получил висшето си образование. Аман от такива зверски разбирачи, които искат да изкарат ТУ на дъното на всичко. Основния проблем на университета е човешкия материал който идва да се обучава за съжаление. Заради него се понижава непрекъснато качеството на обучение и се занижават критериите.
Ясно ми е, че темата не е за ТУ, но не знам защо трябваше да започнат квалификации за университета от твоя страна как било на ниво т 70-те години. Мислех те за по-читав от стандартната овча маса студенти, но явно не си успял да издържиш на идеологическата атака от тяхна страна!
Не забравяй, че това което трябва да се учи в ТУ не е как да работиш с лъскав пластмасов уред от последно поколение, а да изследваш процесите и явленията които касаят упражнението.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

dakata.radio

  • Гост
Както неведнъж съм писал, напълно съм против унищожаването на "Вакарел". Да, ама то вече е факт и то отдавна. От 01.01.2015 г. не излъчва, а вече сме към края на 2019 г. Техническата част е вече частна собственост, както е споменал колегата Билян. Това ще рече, че лицето, което е закупило този имот, решава какво да се случва с неговата собственост. Не е нужно да си юрист, за да си направиш този елементарен извод.
Аз съм против, вие сте против, ама кои сме ние и колко сме - няколкостотин любители. Любители на неща, от които болшинството не се интересува. Неприятно, но факт. Правихме петиция, аз участвах в нея, вие участвахте в нея, наши приятели, роднини и познати също участваха в нея и ето какво стана - нищо. И към премиера да се обърнете все тая. Надали може да се направи нещо и затова по-добре да приемаме фактите такива, каквито са и без да влагаме излишни нерви, които няма да помогнат, а ще навредят.
И аз не съм песимист, но не вярвам да се промени нещо. Пак казвам, че аз също като вас съм против това, което се случва с "Вакарел". Румънците например си пазят техните СВ-ДВ предаватели и дори работят повече от отлично. За съжаление ние не сме румънците, но това вече е друг въпрос и е извън форумните правила да го повдигаме. Все пак желая късмет да се направи нещо по въпроса. Късмет ще е необходим и то много. Аз също бих помогнал, с каквото мога, но пак казвам - загубена кауза е това. Време, нерви и евентуално пари хвърлени на вятъра.
Като за финал да отбележа, че аз не се заяждам, не урочасвам нищо, не съм противник на вас, вашите надежди и вече бившето РПС "Вакарел". Казвам го, за да няма негативни емоции, критики и евентуално обиди по мой адрес. Това е моето мнение и един добронамерен приятелски съвет да не се тормозите излишно, да приемате фактите и да продължавате напред.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
"Малко съм си порязал ръката, но при сегашното състояние на здравеопазването, май ще бъде най-логично направо да взема да се утрепам, и без това няма никаква надежда!" Така звучиш, айде остави философията за часовете в училище!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Спрете, моля. Може да направим една тема в Общи Приказки за ВМЕИ. И всеки може да си каже гледната точка и опита от там. И аз ще имам какво да напиша, повярвайте ми.
Не публикувах обявата за продажбата на парцела в тази замряла във времето тема, за да стане разправия за нещо друго на база лични гледни точки. Публикувах я, защото въпреки че зная, че се продава отдавна, мигът в който видях обявата цялата горчивина и болка ми се върнаха с пълна сила, точно като в деня на спирането на станцията. Просто ми стана ужасно мъчно и още ме държи това отвратително и безпомощно чуство. Смятам, че немалко от хората във форума чустват същото и някак исках да споделя скръбта. А не да предизвикам дискусии с обиди.
Да, разбира се, ще продължим напред, някои от нас не спират да мислят как да стане това и да работят в тази посока, не се съмнявай. Винаги има начин ако има желание да се продължи напред, а не да се загърби нещо.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
7291 Прегледи
Последна публикация 26 Март, 2014, 15:31:11
от dobringeorgiev
3 Отговора
6941 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2020, 16:13:40
от sve
1 Отговора
4453 Прегледи
Последна публикация 03 Ноември, 2013, 11:49:45
от Gabo
0 Отговора
2342 Прегледи
Последна публикация 25 Февруари, 2014, 21:10:54
от lz2nk
11 Отговора
3900 Прегледи
Последна публикация 26 Април, 2016, 21:35:46
от Валери

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |