| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Blaupunkt Verona CR 31 Проблем  (Прочетена 7012 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Blaupunkt Verona CR 31 Проблем
« Отговор #15 -: 07 Април, 2015, 23:53:35 »
То че си заслужава заслужава си защото тия китайските по 30 - 40 лв стават за всичко друго но не и за слушане регреса в тая техника не можеш да си представиш колко е голям. Докато това касетофонче си е качествено и като тунер, и като НЧУ и като касетофон само дето вече не се слушат касети. Но е факт че ако не може сам да си го оправи човека, наистина няма смисъл.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен adibg

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: Русе
Re: Blaupunkt Verona CR 31 Проблем
« Отговор #16 -: 08 Април, 2015, 07:44:07 »
Точно заради Тунера ми трябва има голяма екстра спряма китайските които даже имат и USB SD портове но вече минах и от тази вълна и за сега ми трябва само радиото защото ще работи на Трактор !!!

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Blaupunkt Verona CR 31 Проблем
« Отговор #17 -: 08 Април, 2015, 10:32:17 »
Добре де, така и така си се захванал с касетофончето, каза че имаш и мултицет, защо него отвориш и  провериш все пак като подадеш 12 V има ли ги след бушона, няма ли ги.
Провери дали всички букси влизат добре, дали няма някой прекъснат кабел или изтекъл кондензатор, пък като споделиш после тук, все някой ще те насочи по-нататък какво да търсиш.

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Blaupunkt Verona CR 31 Проблем
« Отговор #18 -: 08 Април, 2015, 10:49:26 »
Подсветката, ако е изгоряла, няма да виждаш нищо на екрана. Тя е тази крушчица обвита в гума зад дисплея, може да я провериш с уреда или на око.

Неактивен adibg

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: Русе
Re: Blaupunkt Verona CR 31 Проблем
« Отговор #19 -: 08 Април, 2015, 11:30:03 »
Добре де, така и така си се захванал с касетофончето, каза че имаш и мултицет, защо него отвориш и  провериш все пак като подадеш 12 V има ли ги след бушона, няма ли ги.
Провери дали всички букси влизат добре, дали няма някой прекъснат кабел или изтекъл кондензатор, пък като споделиш после тук, все някой ще те насочи по-нататък какво да търсиш.

Ок, благодаря за съвета ще пробвам след бушана с мултицета как стоят нещата, ще проверя за бексите и кабелите и ще пиша.

Подсветката, ако е изгоряла, няма да виждаш нищо на екрана. Тя е тази крушчица обвита в гума зад дисплея, може да я провериш с уреда или на око.

Знам това ми е 3-тия касетофон с подстветката на диспля, на другите им ги смених но се виждаше разлика че се включва всички кочета светят, вади някаквъ звук и свети лампичката за кода. Но само този не тръгна другите основно бяхя проблема в подсветката или кода !!?

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Blaupunkt Verona CR 31 Проблем
« Отговор #20 -: 08 Април, 2015, 17:03:36 »
Без опит, без познания  и без схема се опитваш да оправиш един доста сложен уред. Със същия успех може да се пробваш да поправиш атомен реактор... И в 2-та случая резултата няма да е хубав.

Ако исакш да имаш поне минимални шансове за успех в диагностиката, не казвам да же успешен ремонт, трябва ти СХЕМА!!!! Първо това търси.

После като я имаш, Веднага ще видиш къде да си хванеш маса  и да подадеш захранващо напрежение, къде има изходи и входове,  и Тн.

Опитен специалист тези неща ги прави без схема , но тука ти липсва опита.

Ако не се намери схема , което хич не е за препоръчване, Се търсят Pdf  даташитове на Всички чипове и процесори по платката. КАто ги разгледаш с примерните им схеми се ориентираш, кое каква работа върши, и къде му отиват краката, каво напрежение трабва да получи, от кой крак,  къде дава сигнали итн...  СПоред мен 1-во трабва да разбереш кое ти е НЧУ( ниско честотен усилвател) на платката , чип ли е или е транзисторно и дали бачка. от него са ти изходите за колони,
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен adibg

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: Русе
Re: Blaupunkt Verona CR 31 Проблем
« Отговор #21 -: 08 Април, 2015, 21:25:09 »
Без опит, без познания  и без схема се опитваш да оправиш един доста сложен уред. Със същия успех може да се пробваш да поправиш атомен реактор... И в 2-та случая резултата няма да е хубав.

Ако исакш да имаш поне минимални шансове за успех в диагностиката, не казвам да же успешен ремонт, трябва ти СХЕМА!!!! Първо това търси.

После като я имаш, Веднага ще видиш къде да си хванеш маса  и да подадеш захранващо напрежение, къде има изходи и входове,  и Тн.

Опитен специалист тези неща ги прави без схема , но тука ти липсва опита.

Ако не се намери схема , което хич не е за препоръчване, Се търсят Pdf  даташитове на Всички чипове и процесори по платката. КАто ги разгледаш с примерните им схеми се ориентираш, кое каква работа върши, и къде му отиват краката, каво напрежение трабва да получи, от кой крак,  къде дава сигнали итн...  СПоред мен 1-во трабва да разбереш кое ти е НЧУ( ниско честотен усилвател) на платката , чип ли е или е транзисторно и дали бачка. от него са ти изходите за колони,

Ясно ми е че незнам какво правя и затова съм ви потърсил вас, които разбират и биха ми помогнали и ако е възможно поправянето му ако е нещо малко да стане ако не живот и здраве да има. Ето намерих няколко няколко схеми или е една не знам точно !!!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
7 Отговора
17444 Прегледи
Последна публикация 05 Февруари, 2013, 18:42:39
от soton
14 Отговора
7285 Прегледи
Последна публикация 15 Юни, 2014, 21:23:26
от eset2
2 Отговора
1650 Прегледи
Последна публикация 22 Януари, 2016, 23:10:52
от silver_bolt
0 Отговора
1058 Прегледи
Последна публикация 18 Юни, 2016, 11:18:52
от sukhoi
22 Отговора
6155 Прегледи
Последна публикация 04 Януари, 2019, 22:17:10
от chav_chav

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |