| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Новата ми придобивка Philips 845-06  (Прочетена 11521 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Новата ми придобивка Philips 845-06
« -: 06 Декември, 2014, 19:28:05 »
Днес един именник да е жив и здрав ми подари това радио.Даже ми го докара с колата до нас.Радиото е претърпявало ремонти през годините:сменен захранващ траф с изправителката-сложен от български апарат,сменена преобразователна лампа ECH21 c ECH81.Липсва скала която би трябвало да се намира над него.Има произвеждани български апарати от фабриката Ворошилов модел 506 и 516 които явно са взаимствали идеята за скала.Окото разбира се не свети-нормално за годините си.Произведено е в Холандия вероятно 1942-44 година.Мрежовия ключ който се намира отстрани не работи,няма стрелка и корда.Смених ECH21 EBL21 с нови,захраних и свирна.Разбира се доста измъчено предполагам на къси вълни.Сега трябва търпеливо да чака да ремонтирам предната придобивка защото ако се хвана ще станат три в ремонт и не върви.По кутията ще има работа,липсва една врътка,око капак...Прилагам снимки:

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Новата ми придобивка Philips 845-06
« Отговор #1 -: 06 Декември, 2014, 19:55:47 »
Хубав апарат, ще видим какво ще го направиш, очаквам да блесне :)

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1529
  • Населено място: Варна
Re: Новата ми придобивка Philips 845-06
« Отговор #2 -: 06 Декември, 2014, 20:33:02 »
Eeeeeeee, честито!!! Щом на Никулден получаваш такива подаръци, какво ли ще е на Арахангел Михаил???  :D :drinks:

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Новата ми придобивка Philips 845-06
« Отговор #3 -: 06 Декември, 2014, 22:30:31 »
Честито ! А шаситата бакелитови ли са ?

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Новата ми придобивка Philips 845-06
« Отговор #4 -: 07 Декември, 2014, 15:44:51 »
Шаситата са бакелитови.Днес издухах радиото много пепел пусна.Ще започна реставрацията след като приключа с малкото радио което е в реставрация.Надявам се дотогава да намеря графичен оригинал на скалата и закрепките и.Мрежовия траф мисля да го сменя с друг от Ориона.Добре,че не го продадох...

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: Новата ми придобивка Philips 845-06
« Отговор #5 -: 07 Декември, 2014, 20:32:16 »
     
               Успех в реставрацията!
   

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Новата ми придобивка Philips 845-06
« Отговор #6 -: 08 Декември, 2014, 09:52:22 »
Започвам да търся графичен оригинал и размери за  скалата на радиото.Също търся заден капак или графичен оригинал.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Новата ми придобивка Philips 845-06
« Отговор #7 -: 17 Февруари, 2015, 19:43:55 »
Започвам да търся графичен оригинал и размери за  скалата на радиото.Също търся заден капак или графичен оригинал.Никой ли няма такова радио?Наближава да завърша една реставрация и ще насоча усилията си в това радио.

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 455
  • Населено място: Пловдив
Re: Новата ми придобивка Philips 845-06
« Отговор #8 -: 21 Февруари, 2015, 11:18:08 »
Моделът е 41/42 г. Реставрирал съм апарат от тази серия "Philips 657A-06". Със същите лампи, само че без индикатор, същата година на производство, същите шасита. Предполагам, че схемите ако изобщо се различават, то е минимално. Може би индексът "-06" е схемата, по която е изпълнен. Едно не ми хареса, че филтрите са ненастройваеми. Настроени са фабрично и повече не можеш да пипаш. Но забелязах, че в твоя модел част от филтрите са различни, с отвор отгоре, така, че може би ще можеш да  донастроиш и да изцедиш максимума от апарата. Въпреки това всички обхвати бяха пълни със станции, особено вечер и разбира се не в Пловдив, където ефира е забит от смущения. Много е важно освен външна антена да се направи и заземление през буксата отзад - смущенията се изчистват драстично и приемът се подобрява.
   Успех в реставрирането, Ангеле!

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Новата ми придобивка Philips 845-06
« Отговор #9 -: 12 Април, 2015, 20:41:25 »
Вероятността да намеря графичен оригинал на оригиналната скала е почти нулева.Ще попитам по друг начин търся оригинал за радио 506 или 516 за сламка за да има за какво да се хвана.До сега във форума никой не е споменавал,че има такова радио /оригинала и 506,516/.С помощта на синовете ми предполагам да се справя.Снощи почти преработиха графичния оригинал на Пионерчето със средни и укв вълни. :empathy2:

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1620
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Новата ми придобивка Philips 845-06
« Отговор #10 -: 12 Април, 2015, 21:59:39 »
 845A

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Новата ми придобивка Philips 845-06
« Отговор #11 -: 13 Април, 2015, 12:59:24 »
Имам Сиера -същата кутия и шаси , ще я открия за да разгледам скалата .

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Новата ми придобивка Philips 845-06
« Отговор #12 -: 20 Април, 2015, 10:51:52 »
Моля ако някой може да помогне със схемата на апарата.Вече е разглобен и кутията тези дни ще пристигне на работа за рециклиране.Покритието на кутията е някакво черно но налющено.Ще играе шлайфмашинката и ще видя отдолу какво ще излезе-ще има ли фурнир или ще остане на шперплат.Някой на ясно ли е покритието боя ли е или лак?Има присаден български мрижов трансформатор който според мен не е подходящ защото радиото е с електромагнитен говорител и напрежението ще се окаже 50-60 волта по -ниско колкото е пада в електромагнита но имам идея какъв траф да му присадя.Проводниците са с гумена изолация но се ронят и ще предстои цялосна подмяна.Ще го разделя на блокове за по-удобна работа.Преобразователя е преработен на ЕСН81 вместо ЕСН21 и се чудя дали ще е удачно да запазя промяната.Накой има ли впечетления от такава замяна.Вярно,че културно е сменен цокъла и не се забелязва промяната но не знам дали ще се отрази на качествата на апарата.МЧ е на 128 кхц. ???Кордата за скалата липсва-беше се омотала и едвам я разплетох а как ще я сложа чак отпред не ми стига ума.Много сложна конструкция но си мисля проиграването на кордата да стане при махната челна дъска за да си помагам отпред при уточняване на дължината.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1529
  • Населено място: Варна
Re: Новата ми придобивка Philips 845-06
« Отговор #13 -: 20 Април, 2015, 13:13:48 »
Тези стават ли?

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1620
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Новата ми придобивка Philips 845-06
« Отговор #14 -: 20 Април, 2015, 16:29:13 »
И тези:

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
4 Отговора
18313 Прегледи
Последна публикация 05 Юни, 2013, 00:27:04
от Лъчо Минков
1 Отговора
3179 Прегледи
Последна публикация 06 Август, 2013, 11:13:24
от Pichaga933
10 Отговора
7808 Прегледи
Последна публикация 07 Октомври, 2013, 16:16:11
от dido
5 Отговора
2575 Прегледи
Последна публикация 17 Октомври, 2013, 20:26:10
от miroton
0 Отговора
1970 Прегледи
Последна публикация 07 Юли, 2014, 14:32:38
от dinev66

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |