| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: ТВ тунер за компютър въпроси  (Прочетена 4720 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
ТВ тунер за компютър въпроси
« -: 31 Март, 2013, 15:27:00 »
Имам въпрос към знаещите.Купих от битака телевизионен тунер Creatix CTX917 V.1 DVB-T/TV/FM V.2/08/2005. Какво намерих за него:
 http://www.creatix.de/support/download/gruppe6/CTX917_spec.pdf
Има ли някой отзиви за него? Ще мога ли да приемам с него ефирната цифрова телевизия излъчвана в България? Има ли допълнителна окомплектовка към него освен платката? Какъв драйвер е подходящ за него и с какъв софтуер може да работи? Предварително благодаря на отзовалите се! :drinks:

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: ТВ тунер за компютър въпроси
« Отговор #1 -: 31 Март, 2013, 16:39:04 »
Не ми се тегли сега твоя PDF, но най-простият начин е следният - виждаш най-големият чип, пускаш му търсене в Google и ще видиш какво поддържа като приемане.
Колкото до цифровата телевизия в БГ, малко ме съмнява тази платка да поддържа MPEG4 кодировката но нищо не се знае.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: ТВ тунер за компютър въпроси
« Отговор #2 -: 31 Март, 2013, 17:29:05 »
това като е от БИТАКА, дали изобщо е живо?

Тунерите се подкарват с голям зор, драйверчета нещо, намерил ли си?
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: ТВ тунер за компютър въпроси
« Отговор #3 -: 31 Март, 2013, 17:34:03 »
Не съм намерил драйвери.Дали поддържа MPEG4 ?Дали е имало дистанционно към него?

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 333
  • Населено място: София
Re: ТВ тунер за компютър въпроси
« Отговор #4 -: 31 Март, 2013, 17:48:42 »
Търсим в google
Цитат
Creatix CTX917 driver
или
Цитат
FMD1216ME driver
(FMD1216ME) е чипа, който е използван на платката и от някоя от страниците сваляме драйвера.

Пише, че подържа DVB-T, т.е. цифрова наземна телевизия.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: ТВ тунер за компютър въпроси
« Отговор #5 -: 31 Март, 2013, 22:26:42 »
Не съм намерил драйвери.Дали поддържа MPEG4 ?Дали е имало дистанционно към него?
Доколкото виждам от снимките в нета и информацията (която кой знае защо те мързи да потърсиш), няма вход за дистанционно (но има достатъчно схеми за такова боднато на COM-порта) и не поддържа MPEG4 кодировка /все пак картата е май над 6-7 годишна)
А драйвери има на сайта който сам си посочил в първия пост:
http://www.creatix.com/support/typ.php?tid=102&gid=14
че даже и за Windows 7

Но ... бодния в компютъра, дръпни и драйверите и виж какво ще излезе.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: ТВ тунер за компютър въпроси
« Отговор #6 -: 31 Март, 2013, 22:34:29 »
За този тунер не знам, но тези които са като флашка (USB) са голяма д....шня!   :bad:
Два различни модела имам, като цяло и двата не работят! Единият има изисквания за невъзможен хардуер,  другият просто си е фабрично бъгав (работи от време на време), явн о трябва да мине известно време китайците да си изчистят бъговете от производството, и да започнат да ги слагат като подаръци по пакетите със царевични пръчици...   
Омраз!

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 333
  • Населено място: София
Re: ТВ тунер за компютър въпроси
« Отговор #7 -: 31 Март, 2013, 22:53:59 »
Картата няма хардуерен MPEG - използва се софтуер (или друга платка).
Така че ако софтуера подържа MPEG4 трябва да работи.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: ТВ тунер за компютър въпроси
« Отговор #8 -: 01 Април, 2013, 10:08:31 »
Точно така, декодирането се изършва софтуерно, така че с този тунер, ако работи е 90 процента сигурно че ще приемаш цифровата ефирна телевизия. За целта ти предлагам да използваш Splash Lite: http://mirillis.com/en/products/splash.html безплатен е и поддържа цифров ТВ тунер, с него си гледам цифровата ефирна телевизия, много добре работи сигурно ще работи и с твоя тунер, стига да му намериш и инсталираш драйверите. И не се подлъгвай да сваляш сплаш про, имам го кракнат и е супер за филми, но колкото и да е странно НЕ ПОДДЪРЖА ТВ тунер т.е. не ти предлагам lite защото е безплатен а защото само той поддържа тунера.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |