| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Национален референдум 2015 г.  (Прочетена 4046 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Национален референдум 2015 г.
« -: 15 Октомври, 2015, 20:44:53 »
Колеги, както сме се разбрали, в този форум за политика не се говори, но наближава нещо друго, според мен - различно от политиката - Правото да изразиш мнение по начин, който ти искаш, а именно:
Предстои НАЦИОНАЛЕН РЕФЕРЕНДУМ (допитване)
"Подкрепяте ли да може да се гласува и дистанционно по електронен път при произвеждане на избори и референдумите?"
Лично мое мнение е, че трябва да мога да си изразя вота по всякакъв начин, а в XXI век, когато всеки втори се мотае с поне 1 смартфон, таблет + компютър, начина е един - по електронен път.
Как ще стане на практика, това е вече предмет на друго обсъждане.
Мисля, че всички тук сме хора техници и разбирате предимството на този начин на гласуване, според мен е време да оставим бабичките, да гласуват в стаичките.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #1 -: 15 Октомври, 2015, 21:07:39 »
Сега ще ме освиркате, но според мен електронното гласуване ще даде възможност за манипулации (то не че при обикновеното гласуване не стават манипулациите де). Все пак аз лично не виждам проблем да си гласувам физически, и без това е хубав повод да си видя първото училище и да ме налегнат едни хубави спомени :)
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #2 -: 15 Октомври, 2015, 21:12:02 »
Единствения честен и демократичен  начин да се гласува е с вдигане на ръка!

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #3 -: 15 Октомври, 2015, 21:18:57 »
Сега ще ме освиркате, но според мен електронното гласуване ще даде възможност за манипулации (то не че при обикновеното гласуване не стават манипулациите де). Все пак аз лично не виждам проблем да си гласувам физически, и без това е хубав повод да си видя първото училище и да ме налегнат едни хубави спомени :)


Подкрепям това мнение :yes:
В противен случай от Турция ще направят чудовищни манипулаций + това олесняваме тези който не им се пътува зад граница.От мен твърдо не докато съществува двойното гражданство.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #4 -: 15 Октомври, 2015, 21:42:06 »
Аз съм съгласен и даже би било много удобно да си пусна гласа от вкъщи пред компютъра. За съжаление манипулации винаги ще има.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #5 -: 15 Октомври, 2015, 22:39:04 »
Ще има 100% възможност за манипулация. Но пък ще спести много разходи за прекарване на огромни количества хора през границите с автобуси, заселване на 48 човека в една къща в неизвестно село и толериране на циганите, за да гласуват за който пълни хранилата в момента... няма сигурност онлайн, никога не е имало, тя е фикция.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ian

Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #6 -: 15 Октомври, 2015, 23:03:10 »
Колеги, защо според вас, жребият за футболните мачове НЕ се провежда по електронен път???
Нима UEFA и FIFA са много "изостанали" или не могат да си го позволят?
Според мен електронното гласуване ще улесни ОЩЕ повече тези, които имат интерес и възможност да манипулират вота! Нека поне в това да не ги улесняваме!!!

Неактивен Nprod

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 82
  • Населено място: София
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #7 -: 15 Октомври, 2015, 23:27:53 »
Не. Електронното гласуване е прекалено уязвимо, поне в сегашния си вариант. Все едно да се обаждаш по телефона и да си казваш гласа на някой, който обещава да си го запише някъде.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #8 -: 15 Октомври, 2015, 23:37:37 »
Влизаш и се оказва че вече си гласувал,няколко пъти :)

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #9 -: 16 Октомври, 2015, 08:06:58 »
Колеги, манипулация на изборни резултати е имало, има и ще има!
Но аз съм "ЗА" електронното гласуване.
Тук се изразиха много мнения за липса на сигурност...та сега не се ли манипулира яко обществото...предимно по-необразовани групи от роми, турскоезични българи, и всякакви поддатливи на лесно влияние хора.
Все пак сме във век на технологии, позволяващи да дадем гласа си по електронен път със добра според мен сигурност.
Още веднъж - "ЗА" електронното гласуване
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #10 -: 16 Октомври, 2015, 08:08:10 »
Не. Електронното гласуване е прекалено уязвимо, поне в сегашния си вариант. Все едно да се обаждаш по телефона и да си казваш гласа на някой, който обещава да си го запише някъде.

То сегашен вариант няма. Въпроса е дали да има или не такова гласуване. Технически как ще бъде осигурено се съвсем друг въпрос
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 895
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #11 -: 16 Октомври, 2015, 09:49:39 »
То е ясно как, с електронен подпис. Както си плащаш в нап по интернет така и ще гласуваш. Проблема е, че електрония подпис струва пари на година и не всеки ще иска да си извади. Иначе това ще извади мъртвите души от списъците и много гласове ще паднат. А никой политик няма файда от това. И много други проблеми ще паднат, които също са хранилка за политиците. Просто у нас никой не иска да се оправят нещата, за това на всичко по-добро се слага една камара л***а та да не би случайно да стане. А защо не и с чипа в паспорта, чиста работа, хората вече са го направили. Сега защо толкова роптаят от въвеждането на отпечатък в болниците. Ами защото няма да могат да крадат. Това ги притеснява. А сега какво е, разграден двор, всеки си прави каквото иска. На предните и по-предните избори, колко репортажи правиха телевизиите за купуването на гласове, някой да си мръдна пръста случайно. А манипулации може да има на всичко. Няма значение от метода. За това трябва съзнание не нов метод. Като ти е празна главата и в нея обикалят само бръмбари никой метод не може да те вразуми. Така, че електронното гласуване е едно голямо улеснение за хората и би вдигнало процента на гласуващите според мен. А тоя с бръмбарите каквото и гласуване да му измислиш той пак ще лъже, защото друго не може, главата му е празна!
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #12 -: 16 Октомври, 2015, 11:12:03 »
В Естония, личната карта е с чип, тя служи и за паспорт и за кредитна карта и за здравна карта и за трудова книжка и всичко друго което се сетите.
Е, ако и тук я направят така, дали някой ще смее да си даде на друг личната карта, за да гласува вместо него?
От 11 г си плащам всички сметки по електронен път и на гише не съм стъпвал :)
Да, ще гласуват 100 000 от Турция, но ще гласуват и 500 000 от българия, младите хора, дето просто мразят като мен да се редят на опашки, да чакат с баби и дядовци, да попълват някакви хартийки, да ги сгъват, да ги мушат в пликове и т.н.т.
И от сегашните 48,66% активност ще станат 80%, от което ще пострадат точно купувачите на гласове, защо техните купени 100 000 гласа ще се неутрализират.


Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #13 -: 16 Октомври, 2015, 14:14:57 »
Естония е пример за "електронитет" :) Там почти всичко вече е електронно.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Национален референдум 2015 г.
« Отговор #14 -: 16 Октомври, 2015, 14:30:30 »
Повечето от младите пикльовци ПАК няма да гласуват. На тях не им дреме кой ги дресира, важното е да не им спират хот-дозите, чипса, телефончетата, боклучавите дрешки и вайбърчето. Искат да ги оставят на мира да съществуват и да не искат нищо от тях. Те и това правят, съществуват, като дърветата и храстите. А на всичко, с което не им се занимава - бойкот и игнор. Но съм съгласен с това, че балансът на гласовете ще се промени. Но накъде - според мен никой няма ясна представа. Толкова са наработени изборите с игрички и системки, че резултатите мисля ще изненадат всички ...  :D
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
11145 Прегледи
Последна публикация 08 Септември, 2015, 21:37:44
от vasevdeyan
2 Отговора
4235 Прегледи
Последна публикация 01 Декември, 2015, 14:34:58
от Ricarq
17 Отговора
3647 Прегледи
Последна публикация 01 Януари, 2015, 21:35:10
от rolling_heads
0 Отговора
1353 Прегледи
Последна публикация 07 Април, 2015, 11:36:07
от Ангел Симеонов
16 Отговора
6256 Прегледи
Последна публикация 31 Август, 2015, 14:45:24
от Gabo

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |