| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Некоректни потребители  (Прочетена 29803 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Некоректни потребители
« Отговор #60 -: 04 Юни, 2018, 10:39:46 »
Коректен е докато не му се разхлаби главния винт. Както и да е, не дей да вадиш стари въпроси от прахта.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: Интересен казус с нашия съфорумник Bengata
« Отговор #61 -: 04 Юни, 2018, 15:46:18 »
Погледнах темата, виждам какво става...

Първо, никой не ти е длъжен. Щом го познаваш, имаш му телефона, можеш да му звъннеш, както аз направих преди време - понеже липсваше телефон в обявата. Поради лични причини беше зарязал форуми, хобита и какво ли още не. В един момент е дал профила си на свой колега от работата или приятел, не помня точно, да пуска обяви в аудио форума. Там се изисква да имаш регистрация на еди-колко си време и 50 поста ако не се лъжа, за да можеш да пускаш обяви. И от там идва цялата драма с него.

п.п. и аз съм купувал от "бенгата" - коректен е.
Извинявам се, че продължавам темата, но след толкова години си отговорих на въпроса защо "Bengata" така рязко си промени поведението, а и речника. А то какво било. Сега вече спя по-спокойно, дано "истинският" Benga да е добре!
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен Tungsram

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Stara Zagora
"Електрони лампи" от faraon4eto
« Отговор #62 -: 07 Август, 2018, 20:18:54 »
Здравей колега "faraon4eto", и аз писах за лампите..... и аз получих хубави цветни снимки...
Писах...ама после се сетих от къде се познаваме...!!!!
Купих си в Казанлък и аз една цветна лампа от тебе... цветна беше, синя на цвят...АМЕРИКАНСКА!!!Точно десет лева струваше!!!
И бонус ми даде с нея...!
Въздух!!!.....пълна с въздух вътре!!!
Като я подгрях чак ми замириса на Врачански балкан....
Па после си я снимах, ей тъй на...за спомен, че като я засилих на боклука....!
Та тия от снимките по си ми харесват..., работят перфектно..., нищо си им няма......!
И както си му е реда и аз ти изпращам снимки на паричкие....Айде! Да си ги харчиш със здраве тия четирсе лева!!!
Еййй изгодна сделка си беше тая!!!
Пък на колегите недей се ядосва, то ако не ти купуват лампите в тях е причината, няма да е в тебе я!!!
Айде със здраве!!!

Неактивен Tungsram

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Stara Zagora

Неактивен ian

Казус с Мелодия 16
« Отговор #64 -: 19 Октомври, 2018, 22:12:37 »
Здравейте, колеги!
Преди около 20 дни продадох Мелодия 16 от тази тема
https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=12496.0
на потребителя SD69, (Стойне Тодоров тел. 0888124193), но вчера получавам съобщение от него, че захранващия трансформатор е изгорял, с което категорично не съм съгласен, и му дължа друг такъв трансформатор!
Прилагам съобщението му:

"Изрично попитах дали работи радиото и ми казахте че работи, а се оказва че трансформатора е изгорял, а аз го купих няй вече заради трансформатора. Т.е. ми продаваш боклук за почти 50лв. Дължиш ми друг такъв трансформатор 220/220В."

Абсурдно е да обявя радиото за работещо в този форум, а то да е с изгорял трансформатор, дори на последната снимка от обявата ми се вижда, че индикаторната лампа работи, което няма как да стане с изгорял трансформатор!
Защо за мен този потребител е некоректен?!
1. Защото ми се обажда чак след почти 20 дена за да ми каже, че радиото не работи, а в пратките си ВИНАГИ разрешавам преглед и тест, което не знам дали той е направил!
2. Защото след като му поисках снимка на изгорялия трансформатор той ми каза, че вече го е разглобил и размотал и ми изпрати снимка на това, което е останало (ще приложа снимката накрая). 
3 Защото радиото наистина работеше при мен, в което съм 100% сигурен!

Каза ми, че взел радиото заради въздушния кондензатор и захранващия трансформатор, в което няма логика, защото тези две части струват около 15 лв. с доставката, а за радиото той е платил почти 50 лв. Както и да е!

Казах му, че ще му изпратя здрав трансформатор и въздушен кондензатор (ще приложа снимка) безплатно и транспорта за моя сметка, защото не искам да ме квалифицира като некоректен потребител, какъвто е той за мен!!!
Поздрави на всички!

Неактивен ian

Re: Некоректни потребители
« Отговор #65 -: 19 Октомври, 2018, 22:16:30 »
Разглобения трансформатор

Неактивен ian

Re: Некоректни потребители
« Отговор #66 -: 19 Октомври, 2018, 22:20:08 »
Моя трансформатор и въздушен кондензатор, които ще му подаря и обясних защо!

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
Re: Некоректни потребители
« Отговор #67 -: 19 Октомври, 2018, 22:21:48 »
Колега, не се  ядосвай, пълно е с такива хора. Не знам защо се съгласяваш 20 дни след сделка да му връщаш каквото и да било. Практиката е до 3 дни, а ако си обявил тест и преглед преди плащане, който и да е няма основание да роптае. Това че не е проверил нещото при условие, че има такава възможност си е негов проблем. Не му изпращай нищо, това е моето мнение.
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен divanov72

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 13
  • Населено място: Меричлери - Пловдив
Re: Некоректни потребители
« Отговор #68 -: 19 Октомври, 2018, 22:53:29 »
МНОГО МИ ХАРЕСА ТАЗИ МЕЛОДИЯ, сега ме е яд защо не я купих, ама наливам от пусто в празно.
LZ1MET   0898735894

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: Некоректни потребители
« Отговор #69 -: 20 Октомври, 2018, 14:18:45 »
От години познавам Jan като изключително коректен.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Некоректни потребители
« Отговор #70 -: 20 Октомври, 2018, 16:52:45 »
Заставам зад Янко 110%.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Некоректни потребители
« Отговор #71 -: 20 Октомври, 2018, 17:16:23 »
ian, Това с 20-те дни, браво че си го направил. Аз лично не бих изпратил нов траф, на човек, който не ми е заявил НАЙ-КЪСНО на следващия ден, че има проблем. Или тест в еконт или вкъщи , но няма кой да го чака 20 дена. И то за техника, която е стара. Това НЕ е реставрирано радио, ами е просто старо.

Според мен е напълно неоснователно искането за нов траф, при положение че твоя го е направил на пихтия- да ти го беше записал на видео как не тръгва приемника и да ти беше пратил стария траф-цял  в деня след получаването-ОК.

Не разбрах какъв му е яда и на променливия кондензатор... То по тая схема може и да ти поиска всички електролитни кондензатори да му пратиш, че старите са утечни и всички неполярни- нови да му пратиш че старите са прекъснали или окъсили. И нова крайна лампа, щото е вероятно неговата да е сдала багажа заради укъсил катоден кондензатор, да е дръпнала яко ток и да е изпържила захранващия траф.

Стават и такива проблеми по трафовете, може да му се е случило още при първото пускане, в което много се съмнявам щото то почват едни вибрации едно бучене и чудо докато опече вторичната, но е възможно все пак, ама си поема риска като купувача- старо радио за 50лв а не реставрирано за 250лв. + че такава техника винаги се тества през крушка или бушон, а не направо в щепсела и после ми-то не работи.
« Последна редакция: 20 Октомври, 2018, 17:21:29 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Nic 59

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: В Търново
Re: Некоректни потребители
« Отговор #72 -: 20 Октомври, 2018, 18:50:29 »
Преди седмица купих Пионера от Янко, напълно коректен колега. Радиото пристигна във вида от снимките и много добре опаковано, кабела навит и стегнат с опашка, стиропори отвсякъде, скалата предпазена макар че е за смяна и всичко това за 15 лв. Само от лампите може да вземе повече пари. Така се постъпва само ако уважаваш отсрешната страна и радиото във случая.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Re: Некоректни потребители
« Отговор #73 -: 20 Октомври, 2018, 21:04:44 »
Колегата ian точен нямал съм проблеми с него..а за тея 20 дена кой знае какви експерименти е провел купувача за да го опече. Защото съм виждал много трафове които греят като котлон и пушат,  но след това пак са работоспособни..

Неактивен Laic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 155
  • Населено място: Пазарджик
  • Петър Петров
Re: Некоректни потребители
« Отговор #74 -: 20 Октомври, 2018, 23:12:41 »
Без никакво съмнение, съм убеден в коректността на Янко!
Изцяло заставам зад мнението на Пичагата, да не преповтарям, че може да напиша и нещо отгоре, та да получа БАН.
МОМЧЕТАТА НЕ ПОРАСТВАТ,САМО ИГРАЧКИТЕ ИМ СТАВАТ ПО-СКЪПИ.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |