Радиоприемници > Колекции

Нови попълнения в колекцията. Колекцията на lz2xl

(1/6) > >>

lz2xl:
Ново попълнение в колекцията,приемник от танкова радиостанция 10РТ-26.
Състояние работещо,сега трябва да му правя захранване :D Производство,ако се съди по надписите на детайлите около 1946-48 г.






Ново попълнение,американски линеен приемник Jewel Kadette.Произвидство според Beitman Radio Diagrams около 1929 г.
Има доста работа по него.




Приемник ПУ2




Звездочки близнаци :D



Получих кутийка от Юност :D не остана безпризорна.Получи се суперхетеродинен Юност :mrgreen:
Добре че все още има някой друг предавател на СВ :D




Днес се обзаведох с TEFAG SUPER K4A.На U 11-та серия лампи.Всички са в наличност :D Пак си намерих занимавка :mrgreen:



Подарък от Валери :D вече работи


Батериен свързочен приемник,работи с 24 волтово захранване.Изцяло лампов,интересното е че няма трансвертер,лампите работят директно с 24 волта анодно напрежение.


picture hosting

Направил съм кратко видео.Диапазона е 7 мхц радиолюбителския обхват

http://dox.bg/files/dw?a=b6a9c1ec41

Днес ми подариха много интересен арабин :D всички надписи са на арабски и как се казва един бог знае





lz2xl:
Днес след почти 15 годишно скитане се прибра у дома старата Волна-КТ,роднина на известната на много колекционери Волна-К.Сега двете си правят компания.Проблема е обаче че съм загубил схемата,някой ако има схема за Волна КТ ще съм му благодарен :)
Хубавото е че има целия средновълнов диапазон който в класическата Волна-К липсва :)
Проблема е че имат разлика в схемите.





photo sharing sites

lz2xl:
Схемата е намерена обаче грубата скала е много зле.Направена е от елоксиран алуминий.Дайте идея как да я възстановя.

mano:
Да ти направя ли една да си я лепнеш отгоре ?

lz2xl:
Ще опитам :) иначе прожекционната скала е добре

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
Премини на пълна версия