| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: UNIGOR 4S отново в строя  (Прочетена 2270 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
UNIGOR 4S отново в строя
« -: 29 Ноември, 2014, 23:37:22 »
 Преди около 3 месеца едни инженери ми подариха един UNIGOR 4S пробвали да го ремонтират и нищо не ставало от него. Какво да ги правя хората от сърце ми го дадоха . Но го дадоха на точния човек . Поразгледах го системата се движи но по какви обстоятелства си е изменила чувствителноста в помалка  не мога да го проумея. При измерванията установих че системата която намирам е с чувствителност 30мка. Тази система по подхожда за UNIGOR 3Р нямам представа какво са го правили .И аз го оставих да отлежава . Но човек като си има късмет след случайно ровене в мрежата попаднах на магазин който продава представете си системи за UNIGOR  . И там имаше една бройка с чувствителност 8мка . Взех я но вероятно е трябвало да бъде с чувствителност 6мка . Сложих я и точноста се загуби . И така започна голямата играчка . Тези 2мка ме накараха да подбирам почти всички съпротивления в напреженовия обхват. Бях взел един уред от колегата FISHER М2018 той е с клас на точност0,2 и с него на всички обхвати напреженови съм подбирал резисторите така че еталонния и UNIGOR 4S да са еднакви . Някои токови шунтове се наложи да ги пренавивам . Правих три установки за различните проверки .Но резултата в края на краищата е прекрасен .С тази нова система входното му съпротивление падна с 10% и може би е 90ком/в
но пък работи прекрасно .Мога само да благодаря на тези момчета за хубавия подарък .Срещу 42 лева и доста труд имам нов уред. Има още две неща за правене някой от тези приятели е счупил аретира на системата но тя си е стабилна и не се нуждае винаги от нулиране. По лошото е че е изчезнало оргиналното съпротивление от 500мом за 5000в обхват. Но с течение на времето се надявам да му открия такова съпротивление. В снимките се вижда какви еквилибристики съм правил за настройка на токовия и напреженовия обхват. Имам една молба ако някой има излишна метална кутия от руски уред   да се обади . Уреда е с размери 22см х11см височина 9см.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
Unigor 4 p

Започната от pana « 1 2 » Колекции

28 Отговора
17083 Прегледи
Последна публикация 18 Март, 2019, 18:25:13
от dinev66
4 Отговора
1724 Прегледи
Последна публикация 03 Септември, 2017, 18:15:47
от nikp
12 Отговора
1849 Прегледи
Последна публикация 12 Октомври, 2018, 13:43:09
от ian
Unigor 4s

Започната от muneson Продавам

5 Отговора
1208 Прегледи
Последна публикация 08 Май, 2020, 21:28:44
от muneson
1 Отговора
629 Прегледи
Последна публикация 26 Май, 2021, 18:41:01
от CecoRx2

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |