| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Създаване на виртулана машина 386  (Прочетена 1402 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bengata

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 312
  • Населено място: София
Създаване на виртулана машина 386
« -: 15 Януари, 2017, 11:16:09 »
Так имам следния проблем . Стар софтуер които работи с бавен процесор до 16 Mhz . Понеже нямам такава машина искам да направя виртулана . Но не мога да намеря подходяща програм . Пробвах с Dosbox . Но и там програма не стартитра . Пробвам на един стар лапроп които имам но там съобщението което излза е "Program too big to fit in memory".
Прикачам програмата за да я видите . Моля ако някой има идея каква програма мога да ползвам за виртуалана машина да ми каже . Програмата е за настройка на радиостанция Моторола .

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Създаване на виртулана машина 386
« Отговор #1 -: 15 Януари, 2017, 12:26:10 »
EXE файла ти не е читав, затова ти дава грешката :)
Прикачвам ти правилният файл, копирай го върху стария и ще тръгне (при мен поне под XP стартира, дали работи самата програма - не знам)
64875-0

Неактивен Bengata

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 312
  • Населено място: София
Re: Създаване на виртулана машина 386
« Отговор #2 -: 15 Януари, 2017, 17:23:50 »
Така .

Да допълня . С тази програма явно си има проблем не се случват нещата . Но след два дни ровене намерих програма с която радиостанциите се програмират . Ще я прикача ако някой някога има нужда от нея . Но има едо условие за да работи програмата . Така лаптопа е с процесот MMX 166 Mhz , за да работи програмата трябва да му е изключен кеша от биоса  :o

Това е програмата вътре са два файла HT800 за 8 канална станция и HT800-16 за 16 канална станция .

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |