| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: АЗЛК - Москвич  (Прочетена 21928 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bai Sando

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 31
  • Населено място: Пазарджик
Re: АЗЛК - Москвич
« Отговор #15 -: 22 Март, 2013, 22:34:10 »
И аз съм имал 2 жигули и съм ги разглобявал до неузнаваемост.Колкото и да се стараех всичко да им е 6 винаги имаше нещо дето да не работи както трябва.Нито спирачки,нито маневреност,нито комфорт...при москвича е същата работа.
Наистина тръпката да притежаваш соц. возило е голяма,но няма какво да се лъжем отдавна мястото им е по музеите и ретро ралитата.И сегашните там лади дето още се произвеждат са същите дървета,за 3-4 зими ги избива ръждата,за дизайна да не говорим ???

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: АЗЛК - Москвич
« Отговор #16 -: 23 Март, 2013, 07:02:57 »
Цитат
Наистина тръпката да притежаваш соц. возило е голяма,но няма какво да се лъжем отдавна мястото им е по музеите и ретро ралитата
  Предварително се извинявам, че се намесвам, но не съм съгласен и със твърдението, че съвременните автомобили са "цвете"!
 Напритив! От две години карам Форд Транзит, и мога смело да кажа, че е пълен боклук като автомобил!
 Едва ли има автомобил с толкова проблеми и който виси по сервизите от някой производство на GM
 (Great Mistake) е превода струва ми се ...    :D
И обратното, имам няколко ретро автомобила, единият от които е WV 1200, ползвал съм го 7 години за семейна кола, понеже по стечение на обстоятелствата друга нямах. През това време по автомобила съм сменил само .... гуми и масло! За тези 7 години автомобилът е минал 300,000 км - не искам да коментирам повече! Семейният автомобил на родителите ми е бил Москвич 2140Д - Ловешко производство, за цялото време което са го ползвали не помня да е имал проблем.
 Продадоха го за по-престижна кола - Форд Таурус. Същият се движи "цели" две години и след това замина скоростната кутия...
  Нямам нищо против новите автомобили, но за пустинните условия на това което е останало от България, единственото решение гарантиращо спокойствие е офроудър, за съжаление обаче доста малко хора биха могли да си го позволят.
 Колкото до автомобилите на бившия СССР, те са предвидени за такива условия. Не съм съгласен и за индустрията на Русия. Това, че ние не получаваме качествените неща които се произвеждат там, не значи, че няма! Не става дума за оръжие, а за апаратура за производство и научна апаратура. Сам по себе си факта колко време руските орбитални станции изкарват на служба, и имат успешни мисии е достатъчен.
Омраз!

Неактивен Кирил

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 78
  • Населено място: Добрич
Re: АЗЛК - Москвич
« Отговор #17 -: 23 Март, 2013, 08:03:52 »
Ами Форд и циганен зимата не бачкат са казали хората.. Аз им вярвам.  бащата едно време ми е казвал за форд: Форд на запад е като москвича в България (тоест никой не ги харесва и не ги иска) :morning1:

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: АЗЛК - Москвич
« Отговор #19 -: 23 Март, 2013, 09:51:28 »
Ето едно клипче в което е показано и самото производство .Песента също е много хубава ( Завинаги Млад)

http://vbox7.com/play:0cf8e3d58e

Неактивен LZ2STA

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 36
  • Населено място: Враца
Re: АЗЛК - Москвич
« Отговор #20 -: 23 Март, 2013, 11:36:44 »
Всяко нещо си има предимства и недостатъци както и своето време.Руските коли за нашите условия и стандарт на живот, си бяха добри  за времето ,и не само но просто времената се менят.Разхода на гориво е по голям но пък подръжката а това не е никак маловажно е лесна и ефтина.Ако си малко по навътре със ДВГ можеш сам да си направиш основен ремонт на двгателя.А това че Мосвича ,Жигулката са боклуци не съм съгласен ,всичко зависи от задкормилното устроиство,както я караш и подържаш колата така и тя ще те слуша,това е мое лично мнение.А от 20 години почти 365 дни в годината съм зад волана.
Ще си позволя да изляза малко извън темата за което се извинявам предварително!
Тази кола http://fmantena.snimka.bg/automobiles/volga-gaz-21.443234.15938075 е произведена 1969година,до 1995-96 година е навъртяла 270-300 хилядарки,никога не е закъсвала на път,98% от частите и са оригиналните поставени в завода през далечната1969година.От 1995-96 година заслужено си почива в гаража,но е готова отново  да потегли по всяко едно време,просто и липсва акумолатор.
Снимките са правени преди 4 години,след което колата премина през козметичен ремонт,но в момента нямам актуални снимки.

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: АЗЛК - Москвич
« Отговор #21 -: 23 Март, 2013, 11:47:56 »
Класика ! Само не ми хареса ,че е сложена газова .Щом не се кара всеки ден аз бих си я оставил бензин .

Неактивен LZ2STA

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 36
  • Населено място: Враца
Re: АЗЛК - Москвич
« Отговор #22 -: 23 Март, 2013, 12:04:12 »
Честно казано и аз не знам защо я сложих,тази газова уредба.Като всичко на всичко от както е монтирана колата е изминала 150-200 км,а сега ако я махна ще останат следи.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: АЗЛК - Москвич
« Отговор #23 -: 23 Март, 2013, 12:48:52 »
В началото може да се види кадър от участието на москвич 1360 в престижното рали Париж-Дакар

И един тъжен клип, който показва, че не само у нас всичко тъне в разруха и се съсипва труда на хиляди хора положен през десетилетията ....  :(
« Последна редакция: 23 Март, 2013, 12:59:36 от regreed »
Омраз!

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: АЗЛК - Москвич
« Отговор #24 -: 23 Март, 2013, 22:21:55 »
Надявам се, че поне тоя музей са запазили:

« Последна редакция: 23 Март, 2013, 22:57:28 от gabo »

Неактивен LZ2STA

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 36
  • Населено място: Враца

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: АЗЛК - Москвич
« Отговор #26 -: 17 Април, 2013, 15:10:51 »
Детските ми спомени са завинаги свързани с Москвич!
Една много интересна и своеобразна кола ;)
И противно на много мнения - надеждна и проста за ремонт колица :bravo:
На 18 год, преди казармата, обиколих България с Москвич 408И
Изминах над 2000км, като само проверявах маслото /без да се долива/.
Около 6 месеца преди това му правих основен ремонт /съвсем сам/ само с книгата в ръка. Ама имаше много подробно описание... Та и електронно запалване му бях направил...
Еххххх...спомени...
От тогава съм сменил много автомобили, но този ми е на душата...надявам се че ме разбирате...
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен Bozhilov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Пловдив
Re: АЗЛК - Москвич
« Отговор #27 -: 18 Април, 2013, 14:11:32 »
  и също да допълня Киро при всяко запалване мотора се задавяше и трябваше да "пръднеш" за да се отпуши а относно Ладите-пълни боклучи пред блока има една ВАЗ2101 дето имаше огромни дупки в калниците така че не хвалете тези боклучи-Мерцедес 124 е 100 пъти по добър от тези кошници защото основния му ремонт е на 500 000км а дотогава соц колите ще се разпаднат 10 пъти

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: АЗЛК - Москвич
« Отговор #28 -: 18 Април, 2013, 14:39:15 »
  и също да допълня Киро при всяко запалване мотора се задавяше и трябваше да "пръднеш" за да се отпуши а относно Ладите-пълни боклучи пред блока има една ВАЗ2101 дето имаше огромни дупки в калниците така че не хвалете тези боклучи-Мерцедес 124 е 100 пъти по добър от тези кошници защото основния му ремонт е на 500 000км а дотогава соц колите ще се разпаднат 10 пъти
Глупаво сравнение. Един "Майбах" е 100 пъти по-хубав от "Мерцедес 124", ама нещо не се среща по пътищата. И сигурно ще се разпаднат 10 "Мерцедеса" докато караш "Майбах". Ама сигурно няма да си купиш "Майбах".
« Последна редакция: 18 Април, 2013, 14:42:21 от lz2nk »

Неактивен Bozhilov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Пловдив
Re: АЗЛК - Москвич
« Отговор #29 -: 18 Април, 2013, 19:14:29 »
Глупаво сравнение. Един "Майбах" е 100 пъти по-хубав от "Мерцедес 124", ама нещо не се среща по пътищата. И сигурно ще се разпаднат 10 "Мерцедеса" докато караш "Майбах". Ама сигурно няма да си купиш "Майбах".
Не е така защото 1Майбах се прави върху платформа на S класа от Мерцедес и не е по здрав от 124-ката и още нещо-124 и волво 240 са доказано най-здравите коли на света и всекидневно се доказват-в квартала има едно такова на поне 30 години а е почти като ново ама се среща вече рядко и да кажа москвич в пловдив вече няма-само тук таме някои 21412 а 412 има само разни тотално ръждясали екземпляри и то много малко и се движат между селата но не могат да се върнат тези времена хората вече дадоха москвичите за скрап :D :D

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |