| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Възкресяване на усилвател SONY-ТА313  (Прочетена 1212 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DigitAll

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 11
  • Населено място: България
Знаете вече за хобито ми да връщам към живот стара техника. Този път става въпрос за един усилвател SONY, който от много време се подхвърляше в работилницата след няколко неуспешни опита за ремонт. Състоянието му наложи всичко да започне отначало.
Не ми се занимаваше да го възстановявам като пълен усилвател и затова реших да го пусна като мощно крайно стъпало. Така всички копчета по лицевия панел с изключение на регулатора на усилването и ключа за захранването не действат. За основа използвах усилвател, публикувана в сп. "Млад конструктор". Захранването е оригиналното - двуполярен изправител. Индикаторите на изходната мощност също са по оригиналната схема - пасивни, свързани паралелно на товара. Охлаждането ми се струва недостатъчно и затова добавих вентилатор за принудително обдухване на радиатора. Накрая поставих и един светодиод в регулатора на звука (да ми простят японците) за да се вижда до какво ниво е усилването.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Възкресяване на усилвател SONY-ТА313
« Отговор #1 -: 30 Юли, 2021, 08:24:37 »
Такива проекти харесвам. Браво за труда и изпълнението.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
639 Прегледи
Последна публикация 28 Октомври, 2019, 10:44:30
от TheMechanic
14 Отговора
1438 Прегледи
Последна публикация 07 Ноември, 2021, 14:58:12
от shri
0 Отговора
568 Прегледи
Последна публикация 23 Април, 2022, 18:15:20
от Борис Борисов
0 Отговора
931 Прегледи
Последна публикация 26 Август, 2023, 12:23:36
от vasil.lyutskanov
2 Отговора
305 Прегледи
Последна публикация 27 Февруари, 2024, 19:11:15
от Concord

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |