Нови технологии > Телевизионни, Радио, сателитни и други приемници

Hitachi 43HAK6150 - няма картина

(1/6) > >>

ragis:
Здравейте колеги,
Подариха ми следният телевизор Hitachi 43HAK6150, 43" с Андроид.
Проблемът му е че при включване към ел.мрежата светва само подсветката и диода на стендбай - копчето за вкл/изкл не реагира, както и дистанционното.
Съмняваме да не е дефектирал самият mainboard, премерих напреженията от захранването - всички са в норма (12V, 5V).
Mainboard-а не подава напрежние към T-CON-а(керамичният му бушон е здрав), липсват 12V на лентовият кабел, проследих пътечките(на mainboard-а) и установих че отиват директно към процесора.Пробвах да нагрея процесора с тестова цел да няма студена спойка - но без никакъв резултат, телевизорът си е в същият режим.Платката е с eMMC памет - може и тя да е дефектирала и да не стартира софтуера(имам обикновен програматор(ch314a), но за да я закача ще трябва или да я разпоя или да търся точки от които да я прочета).Дори и да успея да я прочета eMMC-то, нямам фирмуер който да запиша.
Мерих напрежение и на USB портовете - има си 5V, но при вкарване на флашка или външен диск само присветва(тоест има напрежение, но не чете от тях).При това положение дори и да имам фирмуер за USB Update - пак няма стане.
Ако приемем че mainboard-а е заминал, тогава може ли да бъде сложен такъв от същият панел, T-CON и PSU - но просто друга марка ? На мен това не ми пречи че примено ще излиза лого на Toshiba или някакъв друг и дори и да не е Android, важното е да се спаси панела.
Искрено благодаря предварително на тези които ще се включат с мнение - оценявам го !
Информация за телевизора:

Panel: VES430QNDL-2D-N41
Mainboard: 17MB170 130519R4
PSU: 17IPS72 170818R4
T-CON: 6871L-5951AJ
Прикачвам снимки за по-добра яснота.

barlog:
При този модел захранване често пробиват някои от тези големите диоди, по два са в паралеле за по голям ток. един окъсява и омазва всичко. Провери ги !

ragis:

--- Цитат на: barlog в 29 Февруари, 2024, 21:31:55 ---При този модел захранване често пробиват някои от тези големите диоди, по два са в паралеле за по голям ток. един окъсява и омазва всичко. Провери ги !

--- Край на цитат ---
Благодаря за отговора!
Днес имах време да се занимавам с него.
Разпоих и ги премерих 1 по 1 - всички са здрави, няма късо.
Но се загледах хубаво в електролитните кондензатори и видях 3 които са леко надути, едвам забележими - но при пипане се усещат.Нямам в момента такива и за това утре сутрин ще купя.
2х 92uF/100V - тези ще ги заменя със 100uF/100V
1x 1000uF/25V - мисля направо да сменя и другият който е до него със същата стойност.
След смяната им ще пиша дали има някакъв резултат.

vladimirstanoev:

--- Цитат на: ragis в 29 Февруари, 2024, 20:34:31 ---липсват 12V на лентовият кабел, проследих пътечките(на mainboard-а) и установих че отиват директно към процесора.
--- Край на цитат ---
Не може 12-те волта да отиват директно към процесора.
Провери транзистора, който ги пуска към т-кона и се управлява от процесора.
Кондензаторите ако са точни и няма пулсации върху тях, значи са ОК.
Имаш ли осцилоскоп? 

ragis:

--- Цитат на: vladimirstanoev в 05 Март, 2024, 18:19:57 ---Не може 12-те волта да отиват директно към процесора.
Провери транзистора, който ги пуска към т-кона и се управлява от процесора.
Кондензаторите ако са точни и няма пулсации върху тях, значи са ОК.
Имаш ли осцилоскоп?

--- Край на цитат ---
Здравей, благодаря ти за отговора.
Нямам осцилоскоп...
Кондензаторите все пак ще ги сменя, за транзистора - би ли ми дал някаква насока къде трябва да се намира, защото с мултиметъра проследявах VCC-то на лентовият кабел и спирам до някакви точки, които не виждам на къде отиват... може да се види на последната снимка която съм прикачил - тя е от микроскопа ми.
Благодаря отново.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
Премини на пълна версия