| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Електрожен на степени?  (Прочетена 20719 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Електрожен на степени?
« Отговор #15 -: 10 Април, 2014, 16:46:34 »
Това е схемата от предния пост.Това което имаш е трансформатор с твърда характеристика.Трябва да го пренавиеш но ако нямаш опит с бобиньорството не се захващай.За първична ти трябва проводник със сечение 6 мм 2 а за вторична 20 мм 2.Препоръчително проводник псд /със стъклена изолация/.С този трансформатор можеш само да гориш бушони.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1528
  • Населено място: Варна
Re: Електрожен на степени?
« Отговор #16 -: 10 Април, 2014, 16:53:12 »
Ето една примерна схема на свързване:
(За предпочитане е броят на навивките за различните степени да е еднакъв. Така се спестяват ядовете от неправилна посока на навиване.)
Нещо странна ми се вижда тая схема. :) Включваш едни навивки -изключваш други, тока все толкоз!!!

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1528
  • Населено място: Варна
Re: Електрожен на степени?
« Отговор #17 -: 10 Април, 2014, 16:55:33 »
Това е схемата от предния пост.Това което имаш е трансформатор с твърда характеристика.Трябва да го пренавиеш но ако нямаш опит с бобиньорството не се захващай.За първична ти трябва проводник със сечение 6 мм 2 а за вторична 20 мм 2.Препоръчително проводник псд /със стъклена изолация/.С този трансформатор можеш само да гориш бушони.
От къде се разбира каква е характеристиката???
Вторичната не е върху първичната, а може и да са раздалечени, човека не е уточнил.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1528
  • Населено място: Варна
Re: Електрожен на степени?
« Отговор #18 -: 10 Април, 2014, 17:08:27 »
Нещо странна ми се вижда тая схема. :) Включваш едни навивки -изключваш други, тока все толкоз!!!
Извинявам се на колегата, това е точно пернишката схема!!!

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Електрожен на степени?
« Отговор #19 -: 10 Април, 2014, 20:07:35 »
Ето една примерна схема на свързване:
(За предпочитане е броят на навивките за различните степени да е еднакъв. Така се спестяват ядовете от неправилна посока на навиване.)
Благодаря за схемата ще ми свърши работа!!  :drinks: :drinks:

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Електрожен на степени?
« Отговор #20 -: 10 Април, 2014, 20:11:19 »
Ако мислиш да го пренавиваш имам схема с броят на навивки и сеченията на проводниците.
Моят съм го навивал по тази схема.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Електрожен на степени?
« Отговор #21 -: 10 Април, 2014, 20:35:35 »
От къде се разбира каква е характеристиката???
Вторичната не е върху първичната, а може и да са раздалечени, човека не е уточнил.
Ето по-подробна схема:
Магнитопровод-60кв. Трафа не е тип автотрансформатор,всичко е навито с медна шина! Имам електрожен направен по същия начин с разположението на бобините,с ключ,няма проблеми(Turbo 250) с пренавити бобини,защото бяха алуминиеви!

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Електрожен на степени?
« Отговор #22 -: 10 Април, 2014, 20:47:02 »
Повече от 22–24 квадрата сечение на желязото не ти е необходимо.
трябва яко да разваляш.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Електрожен на степени?
« Отговор #23 -: 11 Април, 2014, 08:25:48 »
При този тип на навиването на това турбо алуминиевата жица е най-подходяща за да омекне характеристиката.Друг е въпроса за качествата на този електрожен...

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Електрожен на степени?
« Отговор #24 -: 11 Април, 2014, 10:03:06 »
Нещо странна ми се вижда тая схема. :) Включваш едни навивки -изключваш други, тока все толкоз!!!
Да, все толкова но ако магнитната връзка между бобините беше 1, в случая магнитната връзка е по-слаба заради това че бобините са навити на различни ядра на магнитопровода, и тока си се регулира успешно.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |