| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Как да спрем електромера.  (Прочетена 33635 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Как да спрем електромера.
« -: 31 Януари, 2014, 14:13:46 »
Имаше някакви теми преди време, но нещо не ми се удаде да ги намеря. Какво ще кажете за този руски человек.
« Последна редакция: 31 Януари, 2014, 15:19:07 от Gabo »

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 617
  • Населено място: Сандански
Re: Как да спрем електромера.
« Отговор #1 -: 31 Януари, 2014, 16:26:54 »
В момента в който видях, че се показва електромер с диск, по-стар от мене :D се отказах да гледам по-нататък.
На съвременните електромери този номер не минава.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Как да спрем електромера.
« Отговор #2 -: 31 Януари, 2014, 16:33:41 »
Да добавя-мрежата на руснаците е БЕЗ ЗАЗЕМЕН ЗВЕЗДЕН ЦЕНТЪР.

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: Как да спрем електромера.
« Отговор #3 -: 31 Януари, 2014, 16:46:58 »
и как тогава правят монофазно?
0878640251

близо до София

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Как да спрем електромера.
« Отговор #4 -: 31 Януари, 2014, 16:53:20 »
Както се прави разделителен трифазен трансформатор.Не се заземява звездния център на вторичната и потенциала спрямо земя на коя да е фаза от вторичната е нула.Затова руснаците нямат шуко.

Неактивен miroton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Пазарджик
Re: Как да спрем електромера.
« Отговор #5 -: 31 Януари, 2014, 17:43:00 »
И какво има в черната кутия?

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 895
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Как да спрем електромера.
« Отговор #6 -: 31 Януари, 2014, 19:15:22 »
Дросел с голяма индуктивност, или капацитет с голяма стойност. Защо спира електромера, справка косинус фи на мрежата що е то и как  влияе на механичен електромер реактивната енергия.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Как да спрем електромера.
« Отговор #7 -: 31 Януари, 2014, 20:18:07 »
Не са кондензатори и дросели, косинус фи не влияе на измерването на активната енергия при механичните електромери. В кутията се съдържат вероятно транзистори мощни IGBT и накъсват тока с някаква форма, и поради богатия хармоничен състав на тока, електромера не отчита правилно. Но нищо чудно да има и някаква шашма и нагласия като за видеото защото това електромера да не се върти хич е съмнително. Съвсем отделна тема е че тея методи не действат на новите електромери, а трета тема е че не е хубаво да крадем едни от други, защото от държавата нищо не излиза, всичко си го плащаме.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Как да спрем електромера.
« Отговор #8 -: 31 Януари, 2014, 20:35:49 »
Срещу съответната сума, човека праща схемата. Разбира се обсъждането е само техническо, не съм тръгнал да крада ток, това даже и през ум не ми минава. Лошото е обаче когато тока краде от мен.

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Как да спрем електромера.
« Отговор #9 -: 31 Януари, 2014, 20:59:22 »

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Как да спрем електромера.
« Отговор #10 -: 31 Януари, 2014, 21:24:27 »
При старите електромеханични електромери 3 са основните фактори, влияещи скоростта на въртене на диска на електромера-BlW- от тях всеки консуматор кандидат престъпник-не мога да намеря друго определение по-подходящо-ако разглеждаме нещата  по посока доставчик -потребител може да въздейства евентуално върху скоростта на въртене на диска на електромера само както origo писа чрез изменение на W= 2pf,където f е честотата на тока през токовата намотка на електромера. Всички смислени схеми, които са се появили в мрежата и идват предимно от бившия съветски съюз съдържат импулсен генератор по някакъв начин синхронизиран или управляван от мрежовото напрежение.Повечето от схемите са на базата на микроконтролер, но има и само на транзистори . При всички идеята е да се предизвика пренасищане на сърцевината на магнитопровода  от ВЧ. токове(магнитопровода на електромера), което намалява чувствителносттат.е. скоростта на въртене на диска на електромера. Принципно е вярно и е възможно, проучвал съм и съм събрал повече от свободно разпространените схеми на тези устройства. Не съм правил експерименти.Ако има желаещи мога да ги намеря и да ги предоставя, макар  че са достъпни нза всеки на Pozitron-руски специализиран сайт за спиране на електромери.Който писа че за новите това не било възможно  да не го обиждам но е пълен профан - точно  при тях стават най-големите далавери. В тях участвуват хора от енергоразпределителните дружества - инкасатори или монтажници. Те предлагат смяна на чипа на електромера срещу определена сума -примерно минус 20 процента== 200лева. Обаче след тях може да дойде друг, който не е в играта и когато засече сменения чип-не съм играл и не мога да кажа какво следва.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Как да спрем електромера.
« Отговор #11 -: 31 Януари, 2014, 21:34:01 »
Срещу съответната сума, човека праща схемата.
"Без лоха и жизнь плоха", както казват руснаците ;) Тая руска 'врътка' се върти поне от 10 години (за електромера), за другите 'чудеса', рекламирани като 'изобретени в тайна руска лаборатория' няма да изброявам, щото ще трябва да купувам още един сървър място  :lol:

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Как да спрем електромера.
« Отговор #12 -: 31 Януари, 2014, 21:40:44 »
Повечето от руските схеми безплатно разпространявани или платени  дават гарантиран процент  намалена отчетена енергия-от 20 до 100, (100 проц. диска не се върти, някои даже предизвиквали развиване ,т.е. минус консумация), но и при цифровите електромери датчик (сензор) работи на стария принцип.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Как да спрем електромера.
« Отговор #13 -: 31 Януари, 2014, 21:57:30 »
Искам да припомня, че по много български телеканали са се изявявали родни ИЗОБРЕТАТЕЛИ- така са представяни пред зрителите и са твърдели ,че всичко е законно. Допълвам, че в продавалника човек предлага срещу 70 лева подобно устройство и доколкото си спомням срещу 5000 лева патентно право за производство на такива устройства. Даже се казва ,че се използва изобретение на Тесла, може лесно да се открие. С този пост допълвам само информацията по темата с цел да не постъпят някакви нападки към форума,че тук се прави заговор срещу енерго разпределителните дружества. Като бивш преподавател по електроизмервателна техника към мен са били отправяни подобни обвинения, че съм учел учениците как да крадат ток.Всъщност аз съм им обяснявал само как работи електромера и как да разберат дали електромера не им бърка в джоба неправомерно.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Как да спрем електромера.
« Отговор #14 -: 31 Януари, 2014, 22:25:35 »
При запитване, човека отговаря следното.


"Доброго времени суток.
  У нас Вы можете приобрести документацию для самостоятельной сборки и настройки сего девайса. В комплект входят: схема с диаграммами напряжений в 18 контрольных точках, подробное описание по сборке и настройке (в том числе для различных мощностей), две программы для расчета индуктивностей, и справочные материалы для выбора транзисторов и диодов. Так же Вы получаете полную техподдержку до изготовления первого образца.
P.S. За готовыми - в магазин.
Сергей."

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |