| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Siemens 12 GW  (Прочетена 21302 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #60 -: 27 Ноември, 2015, 01:16:36 »
Оста отпред ако е кръгла- хващаш дремела и режеш диаметър през средата и с дълбочина половин сантиметър.

После после подрязваш единия  от 2 та получили се полумесци  и се получава сглобка.

Намираш друга ос с близка или със същата дебелина и правиш същата сглобка на нея с дремела. 

Лепиш-2те Оси с Епокси или Там от ония модерни 2 компонентни лепила за метал тип заварка.

Аз го правих с епокси и стана перфектно, след 24 часа не мога да го счупя и да искам .


От тази страна обаче съм останал с впечатлението че са 2 врътки една в друга. Едната за сила на звука и ключ за мрежата- Малката , а другата -голямата за тон. Та новия потенциометър 1М как ще го завреш във външната голяма врътка не знам.

С горната техника може да си направиш колкото желаеш дълга ос, но върши работа само ако  голямата външна врътка  е на отделно закрепване, или закрепиш този потенциометър по навътре в шасито отделно примерно.

ПП: Жичните мощни съпротивления ти препоръчвам да ги пръснеш със спрей някава боя , за препоръчване сива: като оригиналната- не ги пипай с четка да не ги разместиш. Щото старата боя вече се напукала и обелила видимо и ако мръдне някоя жичка ще получиш по-ниско съпротивление и знаеш какви проблеми. Правил съм го номера. За известно време при първото включване боята мирише, но после е ОК. Попаднах на няколко такива съпротивления в добро състояние и всички бяха боядисани оригинално против разместване.
« Последна редакция: 27 Ноември, 2015, 01:30:44 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #61 -: 27 Ноември, 2015, 10:33:47 »
Да, това е добър вариант. Може също с прорез на двете оси и пластина, която влиза в прореза и е залепена  :)
Pichaga, прав си, че там врътките са две, като външната е за тона. Тя обаче има отделно захващане. Единственото, което е необходимо, е оста на потенциометъра да не е по дебела.
styrshel, ще помисля как мога да наглася нещата и ако изляза с готова идея, ще ти пиша. Отново благодаря много!

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #62 -: 09 Декември, 2015, 12:20:06 »
От много не съм се занимавал с този проект, но ще ми се отворят няколко сравнителни свободни дни. styrsehl ми подари един потенциометър с ключ, като вече съм свалил ключа и ще го присадя на оригиналния потенциометър. Мисля, че ще стане добре  :) Всички кондензатори са в старите тръбички с изключение на един 0,1 микро. Бяха два сменени, за единия намерих тръбичка от стар руски кондензатор, но за другия нямам. проблем ли ще е, ако използвам метална. Намерих една точно по размер, но дали няма да има капацитивни свойства?
Другият вариант е по нея да си направя хартиена. И в двата случая отгоре ще залепя етикета на кондензатора, а отстрани ще запечатам с асфалт. Специализирах се вече  :drinks:

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #63 -: 09 Декември, 2015, 13:40:32 »
Много добра тръбичка се получава от термо-шлаух 20-25мм, като се нагрее равномерно и се държи вертикално. Получава се доста твърда и еластична тръбичка с идеално кръгла форма.  :)

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #64 -: 12 Декември, 2015, 15:24:22 »
Снощи изгубих близо 5 часа с мрежовия ключ, но вече работи перфектно. Любопитното е, че в случая трябваха значително повече шлосерски умения отколкото по електротехника. С много мерене, напасване и проби обаче се получи. Потенциометърът си е оригиналният, а ключът е от този, който styrshel ми изпрати.
Реално свързах оста на потенциометъра с една клема, върху която има болтче, което на свой ред движи елемента в ключа, който отговаря за контакта на пластините. Няколко дена го умувах, но на финала стана точно така, както бях предвидил.
Сложени са и всички тръбички на кондензаторите. Последната я направих от хартия, тъй като нямах такава стъклена по размер, и се получи повече от добре. По шасито повече работа няма или поне така си мисля.
Кутията отдавна е подготвена, но днес я намазах с масло. Челната рамка е кърпена поне на 10 места, но за да видиш разлика, трябва да се вгледаш много внимателно. По-хубаво нямаше как да стане, без да се сменя фурнира. Залепих и плата на челната дъска.
Утре вече мога и да сглобявам и да се занимавам с някои дребни неща като чистенето на копчетата. Искам да сменя и мрежовия кабел. Имам два оригинални, но изолацията им вече е толкова втвърдена, че само леко да я огънеш, и се чупи. Имате ли идея откъде мога да купя хубав кабел с текстилна оплетка?

Неактивен Любо Божков

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1619
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #65 -: 12 Декември, 2015, 16:00:26 »
За корпус на кондензаторите може да се използва PVC тръба. Като деца играехме с такива тръбички като стреляхме с тях с хартиени фунийки. Ето една обява:
4001   РVC тръба Ф 10
4002   РVC тръба Ф 16 х 1.2
4003   РVC тръба Ф 16 х 2
4004   РVC тръба Ф 20
4005   РVC тръба Ф 25
http://www.filbo.eu/bg/product/485-rvc-tryba-/#.VeX01yXtlBc

и още една:
ПВЦ ТРЪБА Ф10 / 1.5ММ.    Кат.№: 205109234  0,50лв. / м.
ПВЦ ТРЪБА Ф12 / 1.5ММ  Кат.№: 205109233  0,55лв. / м.
ПВЦ ТРЪБА Ф16 / 1.2ММ.  Кат.№: 205102054  0,60лв. / м.
ПВЦ ТРЪБА Ф20 / 1.5ММ.  Кат.№: 205100306  0,75лв. / м
магазини "Маркита"
гр.Пловдив 4004; ул.”Карлъка” № 5
тел.: 032/ 695 152; 695 153
032 /672 919; факс 032/ 672 561
e-mail: [email protected]
Данни на фирмата:
"Маркита 1" ООД
адрес по регистрация:
гр.Пловдив, ул."Сърнена гора" №14
http://markita.net/pvts-trabi.html

Имаше някаква обява за шнурове, но бяха много скъпи. Някъде във форума имаше обсъждане как да си направим сами. Аз използвам обвивката на капроново въже. Проводника (кабела) който искам да облека завързвам за вътрешните опъвателни нишки на въжето и постепенно започвам да ги издърпвам. С малко опит става бързо и качестено. Необходимо е само предварително да се пробва на едно късо парче (5 ÷ 10)см дали кабела преминава през отвора на въжето.
Пробвал съм и с връзки за обувки, които имат по тънка обвивка.

Неактивен ftest

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 365
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #66 -: 13 Декември, 2015, 10:07:18 »
Относно мрежов кабел с текстилна оплетка:
http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=2905.0

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #67 -: 15 Декември, 2015, 00:04:51 »
Мерси за идеите  :drinks: Справих се доста бързо. Помня, че имах един кабел с текстилна оплетка. Намерих го и видях, че тя се сваля много лесно от самия кабел. Сложих нов, изпрах го заедно с оплетката и тя не само, че се изчисти, но и стегна перфектно.
Сега имам мъка с оригиналния плат. След като е бил залепен, е изрязан точно по ръбовете. На три от страните това, че няма достатъчно плат, не е проблем, тъй като рамката покрива достатъчно, но на четвъртата, над скалата, застъпването е буквално милиметър. Не ми хареса как стана. Ще пробвам отново утре и дано резултатът е по-задоволителен, макар че много трудно ще стане перфектно. От първия приемник имам много хубав плат, който и на размери е ОК, но не е оригиналния за приемника, но в краен случай мога да прибегна до него.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #68 -: 15 Декември, 2015, 12:08:48 »
Уха, Супер  оригиналния щепсел  наличен От другата страна има надпис  или лого на Сименс..  :good:

Обаче тоя шарен текстилен кабел дето е от комунистически  разклонител или от ютия , ще ме извиняваш, ама на добре свършената работа стои ужасно.  :bad:

Що не сложиш 2 метра от тоя черен едноцветен текстилен 2 жилен, който на вид е най-близо до оригиналния.?  Този спецялно не е скъп хич и се продава в няколко магазина из София.

http://electrostyle.bg/%D1%82%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD+%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB+2%D1%850.75mm2+%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD+-browse-5413-200920.htm
« Последна редакция: 15 Декември, 2015, 12:26:44 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #69 -: 15 Декември, 2015, 16:46:34 »
Точно се чудих дали в мен е проблемът, че този кабел не ми допада, въпреки че като изпълнение стана перфектно :-) Видях линка, който си пратил. Ще гледам да отида до магазина им и ако ми допадне нещо, определено няма да пестя 5-10 лева. Иначе платът стана доста прилично на фона на това, с което разполагах. Ще оставя оригиналния. И щепселът също е оригиналният. Дори не е пилен, за да става на шуко стандарт  :D

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #70 -: 15 Декември, 2015, 17:08:19 »
За да не пилиш, може да ползваш такъв преходник към шуко.
https://vikiwat.com/razklonitel-za-kontakt-1-shuko-kam-3-dupolyusni-10a-250vac-bg.html

Същия кабел, но в Червено сложих на Грамофона, стана супер.
« Последна редакция: 15 Декември, 2015, 17:21:32 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #71 -: 17 Декември, 2015, 18:14:22 »
Стигнахме и до финала  :) Днес "ожених" шасито и кутията и сложих капака! Това категорично беше най-трудоемката от всички реставрации, но ефектът ме радва много. Постарах се да съм максимално близо до оригинала. За съжаление високоговорителят е различен, но предполагам ще е безумно трудно да намеря оригиналния. Мрежовият ключ е присаден от потенциометъра, който styrshel ми подари. За изходния траф пък съм използвал металните планки на дросела от донора, които държат ламелите. От оригиналните бяха останали само две и ламелите бяха пред разпадане.
Кутията също искаше много работа. Рамката отпред е кърпена парче по парче. След като постигнах задоволително състояние на фурнира, изшкурих всичко и намазах с изключително качествено масло. Оригиналният плат е изпран и отново залепен за челната дъска. Всяко винтче е прегледано, като всички са оригиналните заедно с шайбите. Очаквам втори комплект лампи, че настоящите са взети от Олимпията ми, но е въпрос на време да го взема. Просто трябва да стигна до Пловдив.
Настройката на МЧУ филтрите съм я правил на ухо, така че там може би има още много място за подобрения. Но в този вариант апаратът работи повече от задоволително. Волтажите също са малко по-виоски, но не ми се искаше да сменям оригиналния жичен резистор за анодното. Захранващият кабел засега остава този, тъй като преживях доста сериозни финансови сътресения и май ще трябва да спра да давам пари и за това хоби временно :(
Това е четвъртият приемник, който правя. Вече съм готов за плана, който съм замислил за новия апартамент. Последната стъпка е да направя предавателя на средни на ahedproductions и ще съм на финала. Него обаче - догодина  :drinks:
Благодаря на всички за огромната помощ! Весели празници!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #72 -: 17 Декември, 2015, 18:19:16 »
Чудесна реставрация.
Изглежда страхотно малкия Сименс.  :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Любо Божков

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1619
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #73 -: 17 Декември, 2015, 18:50:02 »
Чудесно се е получило. Това е един от любимата ми серия приемници на Сименс.  :bravo:

Неактивен ftest

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 365
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #74 -: 18 Декември, 2015, 08:11:07 »
Отлична реставрация като замисъл и изпълнение!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
48 Отговора
25662 Прегледи
Последна публикация 26 Декември, 2012, 21:11:10
от lz2xl
2 Отговора
1546 Прегледи
Последна публикация 24 Януари, 2014, 09:13:48
от ever20102
3 Отговора
2378 Прегледи
Последна публикация 13 Декември, 2015, 16:12:57
от nikp
64 Отговора
26327 Прегледи
Последна публикация 30 Април, 2015, 19:45:11
от Pichaga933
4 Отговора
2190 Прегледи
Последна публикация 15 Септември, 2017, 21:24:29
от Eltehno

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |