| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търся информация за лампомер  (Прочетена 5814 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
Re: Търся информация за лампомер
« Отговор #15 -: 29 Май, 2014, 13:11:08 »
 ::) Защо не го ръгнете в контакта през една 60 ватова крушка . Не разбирам защо е това обясняване кое за какво е  :) Ръгаш и мериш по някой от цоклите къде какво има надали е толкова сложно . И според мен някой от тези превключватели е с резистори  :D за катода .  :)  :drinks:

Поздрави :Сашо

Неактивен gmateev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Пловдив
Re: Търся информация за лампомер
« Отговор #16 -: 29 Май, 2014, 13:26:01 »
::) Защо не го ръгнете в контакта .................Ръгаш и мериш.......

Ръгай чушки в боба............ужас, граматика, интелект, образование, знания, нямам думи !
Факта, че медузата е оцеляла 700 милиона години без мозък, дава надежда на много хора....

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
Re: Търся информация за лампомер
« Отговор #17 -: 29 Май, 2014, 13:27:32 »
 :D Вие почнахте като гадателки мушкаш в контакта и мериш къде, какво излиза аз не виждам по лесен начин .  :unknown:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Търся информация за лампомер
« Отговор #18 -: 29 Май, 2014, 13:59:20 »
Вярно е, по-лесен начин да го опечеш няма! Саше тая работа с ръгането в контакта и меренето става до една определена сложност на устройството например китайско адапторче за 5 лева. При силно комплицирани устройства като лампомера никаква работа няма да ти свърши това, освен да те обърка още повече. И никой нищо не гадае, само му даваме съвети как да свали схемата и да разшифрова принципа на действие.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
Re: Търся информация за лампомер
« Отговор #19 -: 29 Май, 2014, 14:17:41 »
 :mad: Приказваш пълни глупости  :D Няма как да го опечеш ако е направен както трябва .  :D Аз повече обичам телевизори д аоправям и досега без ръгане в контакта не се е получавал ремонта .  :D

Неактивен gmateev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Пловдив
Re: Търся информация за лампомер
« Отговор #20 -: 29 Май, 2014, 14:45:55 »
:mad: Приказваш пълни глупости  :D Няма как да го опечеш ако е направен както трябва .  :D Аз повече обичам телевизори д аоправям и досега без ръгане в контакта не се е получавал ремонта .  :D

Уникални глупости, уникални, чак не ми се вярва, че това се случва ! Съжалявам да го кажа, дори с риск за БАН, но защо позволявате на такива олигофренчета да се вихрят тук ?!
Факта, че медузата е оцеляла 700 милиона години без мозък, дава надежда на много хора....

Активен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3524
  • Населено място: Варна
Re: Търся информация за лампомер
« Отговор #21 -: 29 Май, 2014, 14:46:22 »
Сашко,оправи си правописа и отношението към потребителите във форума.Иначе аз ще ти ръгна Read Only за някакъв по дълъг период :diablo:

Неактивен lz1wvm

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 36
  • Населено място: в Гората
Re: Търся информация за лампомер
« Отговор #22 -: 06 Август, 2014, 21:54:22 »
И аз мисля,че е самоделка.Но доста добра изработка.Предполагам,че дограмата е от някой много стар лампомер.Индикатора се вижда,че е немски.

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: Търся информация за лампомер
« Отговор #23 -: 07 Август, 2014, 22:38:41 »
До някъде Сашко е  прав - рядко има по просто устройство от лампомера,само жици и траф,няма активни елементи,няма какво да изгори,даже трафа изгаря доста бавно.
0878640251

близо до София

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |