| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Моята колекция  (Прочетена 23856 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #120 -: 04 Септември, 2020, 16:05:37 »
Магнетофон BG20 - LUKSUS , пройзводство на ГДР .
Колеги , побързах да го представя , макър че не е готов за работа . Отдавна го търся , и сега след като го почистих и лъснах  го показвам . Механиката е в отлично състояние , и съм възхитен от начина на  изпълнение . Консруйран е от истински майстори , които не са жалили време и труд , и не са мислели за икономии . Всичко е алуминиева отливка .  Захранването съм възстановил , но платката с електрониката я няма . Една глава , един мотор , две скорости , четири писти .

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Моята колекция
« Отговор #121 -: 04 Септември, 2020, 20:09:21 »
Колега извинявай, но мисля ще имаш проблем с цяла липсваща платка? Имам спомен от тези машини, но не бяха от масовите. Дано случайно намериш "сламка", но като гледам как няма подробна сервизна документация за някои, особено "соц" машини (пък и аз, дето се оплаках от Ухер роял от 62-ра, дойде ама с нищо не помага)?
Май само за Смарагд има истинска подробна сервизна инсрукция?
0888981645, 072365106

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #122 -: 04 Септември, 2020, 21:21:26 »

Аз схемата я имам .  Ама нямам никаква представа как изглежда платката . Ще търся , пък когато намеря . Иначе  мога да му поставя един транзисторен усилвател , ама така си провалям цялото търсене

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Моята колекция
« Отговор #123 -: 04 Септември, 2020, 21:27:56 »
А бе, друго си е ако поне възпроизведеш оригинала. Дано някой колега помогне?
0888981645, 072365106

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #124 -: 13 Септември, 2020, 15:49:18 »
Намерих платката , като купих още един такъв . Машината тръгна , и след ден - два ще я покажа в пълен комплект . Доста неща подмених , но един ремък ми създаде  проблем . Оригинала не е гумен , а по скоро като текстилен ми се вижда , и като че е сегментиран на отделни секции .. Пробах няколко варианта , и най - доброто  се оказа плоска връзка за обувки , която " армирах " от едната страна с хартиено тиксо / два слоя /.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Моята колекция
« Отговор #125 -: 13 Септември, 2020, 21:27:54 »
Колега, то твоята а и моя истории са познати. Варианти на лафа за копчето и балтона. И аз съм купувал цяла машина заради нещо си. Рискове на хобито!
Иначе, не ми е ясно за какъв ремък говориш, но ако е плосък и не гумен,има фирми дето произвеждат по зададен размер от някаква армирана пластмаса?
0888981645, 072365106

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #126 -: 13 Септември, 2020, 22:17:19 »
Просто случайно ми попадна втория .. От години го търся тоя модел , и ето сега имам два .
Имам една история с тоя магнетофон. Бях на 7- 8 гд., и баща ми един ден донесе точно същия магнетофон в къщи . Той ходеше да събира стари песни , от още по стари хора . Та от едно читалище му го бяха дали . Та значи , очите ми изтекоха по това чудо , ама къде ти - беше редкост някои да имат такова нещо . И аз си продължих с детекторните приемници ,.. И т. н.
А за ремъка  , ще намеря начин да си направя нещо солидно . Не че така не работи , де .

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #127 -: 14 Септември, 2020, 09:07:33 »

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Моята колекция
« Отговор #128 -: 14 Септември, 2020, 10:03:24 »
Доста неща подмених , но един ремък ми създаде  проблем . Оригинала не е гумен , а по скоро като текстилен ми се вижда , и като че е сегментиран на отделни секции .. Пробах няколко варианта , и най - доброто  се оказа плоска връзка за обувки , която " армирах " от едната страна с хартиено тиксо / два слоя /.
Този ремък може ли да се изплете ?
Виждал съм подобен плетен ремък на друг магнетофон, който работеше без проблеми.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #129 -: 14 Септември, 2020, 10:28:54 »
Оригиналния беше станал на връв . Така че мога само да предполагам  какъв точно е бил .  Но определено не прилича на нито един ремък - плосък , които съм виждал . По скоро , има общо с кайшите на хлебопекарните , тия дето правят по един хляб .
Щото тук , при плейване ,  двете ролки се изместват радиално и притискат кайша , а в неутраи тлно - той  е  разхлабен . Гумен пробах , не става , щото сцеплението към тон вала е високо ,  и все върти поемащата ролка .

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Моята колекция
« Отговор #130 -: 14 Септември, 2020, 20:31:08 »
Хм, това дето го пишеш много ми напомня Грундиг ТК2400 (2200) само че по-дребен каиш? Някакъв импрегниран текстил, който в покой "увисва", а при активиране ролките го опъват. От хлебопекарни нямам представа, но подобни ремъчета има в разни дървообработващи машинки и др., а има фирма (и) дето у нас произвеждат подобни по размер, както писах по-горе. Не си спомням, на коя поръчах (ако трябва ще я намеря), но го направиха прилично. Е, за цена не говорим...
0888981645, 072365106

Неактивен joro

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 148
  • Населено място: Пловдив
Re: Моята колекция
« Отговор #131 -: 15 Септември, 2020, 10:36:15 »
Такъв ремък преди години мой колега си направи от ива.В края на платовете  има
участък с по плътно истъкаване и тази ивица я използва  Беше за някакъв Шарп
Подробности не се сещам но някой може да пробва

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #132 -: 15 Септември, 2020, 13:02:23 »
Такъв ремък преди години мой колега си направи от ива.В края на платовете  има
участък с по плътно истъкаване и тази ивица я използва  Беше за някакъв Шарп
Подробности не се сещам но някой може да пробва
Сещам се за какво става дума . Имам и плат от минало време .

Активен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 278
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Моята колекция
« Отговор #133 -: 15 Септември, 2020, 22:13:47 »
Не знам дали е точният модел, но цената определено е прекалено "европейска"

https://www.ebay.com/itm/133504943305

Доста неща предлага човекът, но май са само за много запалени колекционери  ???

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Моята колекция
« Отговор #134 -: 15 Септември, 2020, 22:55:05 »
Да колега, това са горе долу цените в ибей, вкл. и за соц. машини. Само че предлаганите в случая ремъци са гумени за серията "Смарагд", та в нашия случай не стават.
0888981645, 072365106

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |