| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ново правило в раздел Купувам/Продавам  (Прочетена 10024 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Колеги, във връзка със зачестилите случай на недобросъвестни новорегистрирани потребители, влизащи и регистриращи се само с Търговска цел (а ние НЕ СМЕ Търговски форум), еднолично и тоталирарно взех следното решение:
За да може да пуснете обява, то трябва да имате поне 10 СМИСЛЕНИ мнения (Насочен електрон) в раздел различен от ОБЩИ ПРИКАЗКИ
По този начин, само доказани и честни колеги ще могат да продават/обменят неща във форума.
Ако някой си мисли, че лесно ще натрупа бройки постове, пишейки където му падне и слагайки по една емотиконка, да предупредя, че съм го записал като Нарушение в Правилата.
Да ви е Честита, другарки и другари новата придобивка  :drinks:

ДОБАВКА:
Тъй като има колеги, дето са пуснали теми за продажба, коригирах леко правата им, та въпреки <10 публикации да могат да си Обновяват, до СЪБОТА (16-03-2019 г.) започнатите вече теми. Нови няма да могат да създават
« Последна редакция: 16 Март, 2019, 19:38:48 от Gabo »

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #1 -: 13 Март, 2019, 11:17:47 »
 :good:
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #2 -: 13 Март, 2019, 11:39:12 »
Въобще раздела би трябвало да служи за аматори реставратори да си обменят,купуват,продават или подаряват разни нужни за делото неща.Това според мен.Обаче на практика се получава друго.Много потребители смятат че сме интернет продавалник.За това +1 за новото правило.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #3 -: 13 Март, 2019, 11:50:28 »
Крайно време беше. :drinks:
От мен +1
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #4 -: 13 Март, 2019, 12:24:52 »
И от мен :good:! Не случайно на няколко пъти започвах темите си с "да ви откъсна от търговския раздел". Ами, колкото пъти влезеш в активните теми започват да те заливат теми "алъш-вериш"! То раздела си е необходим за хобито, но някои го ползват за продавалник. Има си достатъчно такива, които и аз ползвам.
0888981645, 072365106

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #5 -: 13 Март, 2019, 12:40:22 »
Аз също смятам, че е добре това правило. Не би трябвало някой да се регистрира тук само за да продава разни неща, има си други сайтове за целта. Търговският сайт, според мен, трябва да обслужва нас, колекционерите, т. е. да се предлагат неща които биха били полезни за реставрации, радиоапарати и т.н.   

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #6 -: 13 Март, 2019, 13:22:30 »
 :good: Съгласен!!!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #7 -: 13 Март, 2019, 13:42:04 »
     Добре!!!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #8 -: 13 Март, 2019, 13:49:06 »
И от мен :good:! Не случайно на няколко пъти започвах темите си с "да ви откъсна от търговския раздел". Ами, колкото пъти влезеш в активните теми започват да те заливат теми "алъш-вериш"! То раздела си е необходим за хобито, но някои го ползват за продавалник. Има си достатъчно такива, които и аз ползвам.

ако не искаш да виждаш съдържание от търговския в активни теми, може да го изключиш да не ти се показва.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #9 -: 13 Март, 2019, 14:07:09 »
Мен даже ме яд като видя че някой продава компютърни чести различни от "Правец" се едно това не форум за стара техника било лампова или транзисторна,а компютърен магазин.Това си е лично мое мнение и не желая да обидя никой.

Неактивен asasas

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 22
  • Населено място: Пловдив
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #10 -: 13 Март, 2019, 14:36:55 »
 :) Дори се е случвало  преди 2000 и кусур години  ...

   Изгонването на търговците от храма
   (Мат. 21:12-17; Лука 19:45-48; Йоан 2:13-22)
   И дойдоха в Йерусалим; Исус, като влезе в храма, започна да изпъжда онези, които продаваха, и онези, които купуваха в храма, и преобърна
   масите на обменителите на пари и столовете на онези, които продаваха гълъбите.

   То мен ме засяга де,ама мен по принцип ме мързи да пиша ..само ще си чета!
    :bravo:


   
   
 

Неактивен Laic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 155
  • Населено място: Пазарджик
  • Петър Петров
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #11 -: 13 Март, 2019, 14:55:52 »
 :bravo:  :bravo:  :bravo:

Вярно, че ненужните вещи за един, са нужни и ценни за друг, НО, крайно време беше, админа да каже  :spam:
МОМЧЕТАТА НЕ ПОРАСТВАТ,САМО ИГРАЧКИТЕ ИМ СТАВАТ ПО-СКЪПИ.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #12 -: 13 Март, 2019, 16:52:17 »
Мен даже ме яд като видя че някой продава компютърни чести различни от "Правец" се едно това не форум за стара техника било лампова или транзисторна,а компютърен магазин.Това си е лично мое мнение и не желая да обидя никой.

Относно компютърните части, няма начин всичко да е само Правец, колкото и да ни се иска има и западни аналози от същото време, които са много интересни, стари конзоли и тн. Всичко това си е ретро електроника.  Тука има колеги както виждаш от различни краища и ъгли на електрониката. Един харесва и ремонтира соц телевизори, друг Лампови радиоапарати. Трети Правец компютри, четвърти XT компютри.Сума ти хора са радио любители лицензирани.


Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен gogo

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 5
  • Населено място: Карлово
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #13 -: 13 Март, 2019, 17:46:43 »
Уважаеми Г-н Габо,да се надявам,че няма да ме цензурирате
.Нямам 10 смислени публикации,като например що е то"тази година полупроводници,а от догодина цели проводници"другари и другарки.Искам правилно да ме разберете.От2306 едва ли и 10% са на нивото на Origo или Ahedproductins ,не ги познавам,но им се възхищавам,на знанието и умението.Но какво да правят другите,намерели "сандък" или кутия с "чаркове",да ги изхвърлят или ....Или да им предложа учебника"Основи на електрониката"по който съм учил в началото на 70-те.за да могат да развият поне 10 смислени теми.Преди две години открих"Сандъците" и не е имало ден без да го прегледам с радост в душата,че все още има хора далече от злобата и пошлостта на ежедневието.Не съм срещал злоупотреби в раздела,но ако някой предложи чорапи и потници,нека бъде ЗАЛИЧЕН.Поздрави.....и аз обичам бира.

Неактивен liebnitz

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 103
  • Населено място: Bulgaria,Sofia
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #14 -: 13 Март, 2019, 17:51:20 »
Цитат
еднолично и тоталирарно взех следното решение:
За да може да пуснете обява, то трябва да имате поне 10 СМИСЛЕНИ мнения (Насочен електрон) в раздел различен от ОБЩИ ПРИКАЗКИ
По този начин, само доказани и честни колеги ще могат да продават/обменят

Виждам голямо техническо тесногръдие  :o :o в някои от коментарите към един не-толкова съществен раздел от сайта , или съществен за
единици редовни потребители  :D :D

Преди всичко
Цитат
еднолично и тоталирарно взех следното решение:
, слага край на дискусията...
И чисто риторично:
Колкото повече неща се предлагат, толкова шанса да има нещо за колекция става по-голям.... 8) 8)
Вдигането на ценза за раздел "Купувам/Продавам" има спорна успеваемост ...

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |