| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ново правило в раздел Купувам/Продавам  (Прочетена 10032 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #30 -: 14 Март, 2019, 10:52:29 »
Румен, досега в този форум не са ми изтривали нито едно мнение!
Направи си извода, защо твоето е изтрито и в кой е причината :rtfm:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #31 -: 14 Март, 2019, 11:02:26 »
Според мен това е дискриминация. Обслужват се интересите само на колегите с големи титли във форума. И аз съм техник и бих могъл да споря по технически въпроси с квантови генератори и тем подобни. Това че не помествам нищо, не значи че не преценявам вашите помествания !!! Какво печелите като стеснявате кръга само за " богоизбраните" Ако не харесвате мнението ми, може да ме изключите от форума. Няма да съжалявам!
Дискриминация по кое бе, драги ми Защитнико? Дори и според Истанбулската конвенция, не пише, че може да има Дискриминация по образователен ценз или IQ. А ако се чувстваш ДИСКРИМИНИРАН, че не можеш да си пробутваш стоката, то можеш да ме дадеш на Комисията по Дискриминация, можеш обаче да си избереш друга причина, я дискриминация по ПОЛ, ВЕРОИЗПОВЕДАНИЕ, външен вид ... но не и по ПОЛЕЗНОСТ към този форум.
И не Цензурираме, освен ако е в разрез с правилата


Ще замоля КОЛЕГИ, не ме карайте да заключвам темата.
Тя не е ЗА обсъждане, Тя е За ИНФОРМАЦИЯ на новите потребители.
Айде, лек ден на всички нервни търгаши, ако искате - може да ме съдите да пропуснати ползи  :lol:

Неактивен Румен

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Плевен
  • 0887 00 66 30
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #32 -: 14 Март, 2019, 12:14:24 »
Обидите ви не ми харесват. Аз изразих мнение, но не съм ви обиждал. Моля да бъда изключен от форума.

Неактивен Laic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 155
  • Населено място: Пазарджик
  • Петър Петров
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #33 -: 14 Март, 2019, 12:48:58 »
Обидите ви не ми харесват. Аз изразих мнение, но не съм ви обиждал. ....

И кое толкова Ви обиди?!? Или Ви притеснява това, че с изключение на постовете Ви в тази тема, останалото Ви участие /49 поста за две години и половина/ са само в раздел купува-продава?!?

Твърдите, че сте грамотен /технически/ и, че преценявате постовете на другите /от висините на Вашите знания/ - то, тогава какъв е проблема да напишете "10 СМИСЛЕНИ мнения" /не да създадете 10 нови теми, а само 10 смислени мнения/ за да придобиете "квалификацията" "Насочен електрон" и спокойно да си продавате ненужните Вам вещи?!?

Да, това правило се въвежда ИМЕННО заради потребители като Вас - такива които се регистрират единствено за да продават, за собствена изгода, но не и за да бъдат полезни, и на останалите - така, както много добре го е казал ahedproductions: "Тук се облагодетелстваме защото сме общество от благодетели.".

  Моля да бъда изключен от форума.

И, не е необходимо да се правите на мъченик - просто е: Изходът е отворен, ако наистина го желаете - направете го. Тихо, но с чест - ситуацията в която Вие се намирате, е различна от тази на Евита Перон.
МОМЧЕТАТА НЕ ПОРАСТВАТ,САМО ИГРАЧКИТЕ ИМ СТАВАТ ПО-СКЪПИ.

Активен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #34 -: 14 Март, 2019, 15:41:54 »
Драги Румен,всеки в този форум е бил някога нов.Какъв е проблема да се впишете в някоя техническа тема и да споделите нещо от своя опит.Това не е дискриминация,аз вас не ви познавам лично и не искам следващото което напиша да проектирате върху себе си.Тук драги Румен влизат всякакви хора,има и такива които ги интересува само да си разчистят таваните и мазите :)  има и такива които бъркат социалните мрежи с нашия форум :) Има и такива които са събиратели и рестваратори и мераклии.Тук ние сме така,събрали сме се да си помагаме.Като техници не сме на едно ниво,има знаещи,има и не до толкова.Не всички тук са професионални техници.Всеки тук е полезен за другите по своему,безполезни хора няма.Въобще продавалника не е целта на форума.Можем въобще да го махнем,но като гледам болшинството са против това.Мога само да ви посъветвам да огледате техническите раздели,ако форума не ви харесва волята е ваша.Дали ще си промените мнението за нас или ще затръшнете вратата след себе си зависи от вас.

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #35 -: 14 Март, 2019, 20:37:59 »
Нещо, много сте нежни спрямо подобни руменци. Колкото повече му отговаряте толкова повече сила набира. Я м......а му!  :)

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #36 -: 15 Март, 2019, 07:49:26 »
Вие ме развеселихте рано рано сутринта.
0878640251

близо до София

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #37 -: 16 Март, 2019, 19:42:33 »
Съжалявам, бях прекалено либерален, оставайки вариант да си ЪП-ват темите потребители под 10 мнения. Вместо това почнаха да си добавят нови неща, което си е цинично заобикаляне на Правилата.
Е, вече потребители под 10 мнения нито могат да публикуват в Търговският раздел, нито могат да си дописват започнатите теми.
И ПАК предупреждавам- ако някой се опита да се направи на тарикат и пуска проформа теми или мнения, за да си вдигне броя постове, ще спечели само забрана за писане и то за дълго време ( а съответният праг за публикуване ще стане 50 мнения).
Знам, че корекните и вежливи колеги ме разбират, пиша го за 'тарикатите'   :drinks:

Неактивен joro

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 148
  • Населено място: Пловдив
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #38 -: 18 Март, 2019, 11:54:39 »
 разбирам- елитарно обществото

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #39 -: 18 Март, 2019, 12:24:13 »
Не разбираш. ЕЛИТА не е от ИЗБРАНИ а от хора, помогнали този форум да го има и да се развива. Търговският раздел е невидим за нерегистрирани потребители (съответно за Търсачките), та нови колеги идват и се регистрират заради Знанията и Информацията. А тя е споделена от други колеги.
Та леко неуместно е изказването ти, но е разбираемо - публикуваш само в Търговския раздел. Общо взето недоволни са само Търговците, без грам принос за тоя форум, но с принос за техният джоб :)
Но лошо няма, както казах - обичам дискусиите.

Неактивен liebnitz

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 103
  • Населено място: Bulgaria,Sofia
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #40 -: 18 Март, 2019, 12:25:55 »
Цитат
разбирам- елитарно обществото
Колега въпреки че "ценз-а" има спорна успеваемост, все пак е добре да го има. Всъщност в случая е доста нисък!  :-[
За незапознатите със смисъла на понятието цензура, поставям един линк който дава достатъчно добра представа за него:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%BE%D1%80
Израза "елитарно общество" тук не стои много на място по мое мнение.
« Последна редакция: 18 Март, 2019, 12:36:28 от liebnitz »

Неактивен Jimmy98

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 9
  • Населено място: Sofia, Plovdiv
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #41 -: 18 Март, 2019, 13:14:09 »
Привет!
За НАП - МАП и т.н. звучи досадно и притеснително. На фона на далавери за милиони, гарнирани с фойерверки, държавата следи за жълти стотинки. Обаче, струва ми се, че покрай сухото изгоря и доста мокро сега. Да разбирам ли, че в раздела за обяви не мога да публикувам и "Търся"? Доста неща успях да намеря във форума, а че няма да мога някой да се отърва от излишните неща, които натрупах с годините ... поне не във форума.
Поне така го разбирам и така го чувствам. За да не остана дърдорко, май наистина рестрикциите за търговския раздел трябва да формулират на някакъв друг принцип.
Поздрави

Активен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #42 -: 18 Март, 2019, 14:29:42 »
Принципът е следния,форума не е търговски и НАП тук няма никакво касателство.Идеята да има такъв раздел е да обслужва членове на форума с реставраторска и събирателска цел.Не да продаваме обувки,чорапи,нощни шкафчета и подобни.Такива неща също се появят както и електроника която в момента се продава на пазара и не е стара.Трия ги и започва рев на ощетени невинни.Това не са рестрикции,това е естествен подбор.Форума е за техници и не съвсем техници рестваратори и любители на стара електроника.Покриването на изискването 10 поста в технически теми показва че вие не сте търгаш дошъл да си почисти килера.Правилата при нас са такива.В други технически форуми правилата са по строги.Правилата при нас са такива,за тия които искат да си чистят килери и тавани има продавалник,има ибей и т.н.
Роптаенето на търговците е ясно и няма да го коментирам.Интересите на хора дошли само заради продажбата е пострадал.

Неактивен joro

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 148
  • Населено място: Пловдив
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #43 -: 18 Март, 2019, 15:04:16 »
 то по  килери и тавани трябва да има
 стара техника ,къде другаде

Неактивен Vaklin

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 302
  • Населено място: Козлодуй, Враца, София
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #44 -: 18 Март, 2019, 17:33:21 »
Привет!
За НАП - МАП и т.н. звучи досадно и притеснително. На фона на далавери за милиони, гарнирани с фойерверки, държавата следи за жълти стотинки. Обаче, струва ми се, че покрай сухото изгоря и доста мокро сега. Да разбирам ли, че в раздела за обяви не мога да публикувам и "Търся"? Доста неща успях да намеря във форума, а че няма да мога някой да се отърва от излишните неща, които натрупах с годините ... поне не във форума.
Поне така го разбирам и така го чувствам. За да не остана дърдорко, май наистина рестрикциите за търговския раздел трябва да формулират на някакъв друг принцип.
Поздрави

Едва ли държиш да купиш нещото, което търсиш, точно тук и точно от раздела купува/продава, в който даже не могат да ти отговорят, за да те насочат.
Пиши, че търсиш еди какво си, разкажи за какво ти е, попитай някой някъде да го е виждал или потърси съвет как да ползваш друго и т.н. Едно че това се прави в друг раздел, а второ, че лесно ще се появи дискусия, а с нея и желаният брой публикации.

Развитието на комуникативните ви умения ще е изцяло в полза за вас самите. Ще научите нещо, ще научат нещо от вас.
73 de LZ2VL

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |