| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Питане за вътрешна конструкция в RF сигнал генератор HP 8654B  (Прочетена 1369 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stoi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: Кричим
    • www.ev-bg.com
Трябваше ми RF FM сигнал генератор за настройка на тунери, та си закупих  въпросния 520 Mhz сигнал генератор в неизвестно за сега състояние и с леки механични дефекти. Преди да захраня нещо ново в мрежата и да продължа реставрацията  първо го отварям оглеждам, почиствам. Когато отворих генератора да го изчистя забелязах, че една част вътре, която представлява по-голямата част от генератора представлява алуминиева кутия с доста дебели стени. Облепена е от всичките си 6 страни с изолационен материал с дебела гумена подложка , а отгоре е покрит с изолация 10 мм приличаща на твърд и плътен дунапрен.  Обаче от годините дунапренената част направо се е разпрашила и се рони. От нея също така се носеше мирис на умрели хлебарки :D , та се наложи да я изчистя цялата. В тази дебела кутия предполагам е поместена високочестотната част. Каква е идеята да се облепи с дебела гумирана изолация и отгоре с плътен дунапрена ? Дали е по-правилно да  облепя отново с някакъв плътен дебел дунапрен ?

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Първо, честита придобивка!!! Страхотен уред.
В тази част ти са осцилатора и първия буферен усилвател. Опакована е за да се влияе по-малко от температурните изменения, против вибрации и т.н. Давам линк към пълно упътване, за ползване, калибрация и ремонт. Няма да е зле да му провериш състоянието по таблиците и ако има нужда да му се донастрои нещичко, но се съмнявам. Има и списък с подобрения, които могат да се направят по него, много предвидливо от тяхна страна.
Успех!
http://www.ue.eti.pg.gda.pl/~bpa/lab_klb/pdfs/08654b_manual.pdf
 :hi:
[ Прикаченият файл е повреден или липсва ]
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Bengata

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 312
  • Населено място: София
Температурна стабилност на осцилатора .

Неактивен stoi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: Кричим
    • www.ev-bg.com
Благодаря !  :drinks: Значи ще се облепи пак.

P.s Биляне , прикачвал ли си и друг файл освен линка ? Показва че може би си прикачвал и друг файл , но е повреден ?!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Не, опитах се да го прикача, обаче беше много голям и забравих да махна реда от съобщението, нищо.
Между другото Гугъл ми върна този файл като втори резултат. Ти опита ли да пуснеш модела в търсачката, преди да зададеш въпроса тук?
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен stoi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: Кричим
    • www.ev-bg.com
Не, опитах се да го прикача, обаче беше много голям и забравих да махна реда от съобщението, нищо.
Между другото Гугъл ми върна този файл като втори резултат. Ти опита ли да пуснеш модела в търсачката, преди да зададеш въпроса тук?

Аз описанието го имам на PDF разбира се !  Питането и темата беше само за изолацията.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Ясно, питам, че понякога се случва да връща различни резултати на хора в различни мрежи, много е дразнещо...
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен stoi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: Кричим
    • www.ev-bg.com
Ясно, питам, че понякога се случва да връща различни резултати на хора в различни мрежи, много е дразнещо...

Да, така е. Има значение в windows-a какво си задал като местоположение , езици, часова зона ит.н. Google взима инфо от там и се мъчи да даде резултати най-подходящи по тези параметри по някакви си техни алгоритми. Аз ползвам 3-4 различни компютъра през деня и съм забелязъл че едно и също търсене излиза понякога по различен начин в търсачката им.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |