| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Може би работи...Ремонт на високочестотни радиолампи в приемниците и на Плочи 78  (Прочетена 2039 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Описаните техники са лесни за повторение и могат да свършат работа:
« Последна редакция: 04 Януари, 2020, 16:47:44 от Pichaga933 »

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Може би работи...
« Отговор #1 -: 04 Януари, 2020, 15:34:00 »
Единият файл беше твърде голям и го пуснах втори път, дано се получи.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Може би работи...
« Отговор #2 -: 04 Януари, 2020, 16:46:51 »
Малко ще я прекръстя да стане по-ясно. и я правя важна, за да не потъне.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Nic 59

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: В Търново
 Нищо ново под слънцето, както сега някои се радват на хиляди постове така и "колегата" е искал да види името си в някое списание.
 1 UCH11,ECH11 са метални лампи /стомана Y8A/, справка Радиомузея, другите не съм проверявал. Единствено при лампи на които е отлепен цокъла се получава това, метода работи и съм го правил,това че имало цели серии със некачествена метализация която за кратко падала без коментар.
 2 Напълно невярно е това. Там емисията е малка а катода е общ /комбинирани са/ и е проектиран за много по голяма емисия. Дори и да се е случило пак не е правилно защото АРУ няма да работи ако се разменят. Ако се премести детектора и АРУ на единия диод......
 3 Същите лампи често били със лош вакуум, глупсти......
и като намалиш решетъчното съпротивление ще и запълниш щуплата или какво, тя е за брак, продължава да губи вакуум прогресивно, катода се отравя, йони ...
 4 Че и го пвтаря.
 5 Сега и цоклите често не били запоени и имало солна к/на........
 и и и и качулките му били падали.....Имам със отлепени от балона качулки но никога не съм презапоявал освен Руски от хоризонталната развивка но и те са натоварени много и е нормално.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Няма да се затормозявам да чета глупостите на т.н.лайбниц- и друг път съм ги срещал -другия голям разбирач да се поясни дали аз или този който през 1955 година се е мъчил да свести някое радио и е постигал вероятно някакъв успех сме искали да натрупаме точки . За негово сведение всички лампи 11-та серия на ГДР са със стъклен балон.Имам десетки лампи от червената серия, които са усукани със станиол и медна жица в долния си край-не от мен и не само от въпросния писач трупащ точки.Ако не е чувал и виждал или чел-флюсовете от онези времена винаги съдържат някаква киселина.

Неактивен Nic 59

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: В Търново
lager, писал съм за хора със хиляди постове ,ти що се слагаш там? Това творчество просто е измукано от пръстите и е ясно на  всеки който е работил с лампи.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
@ liebnitz. Щом нямаш нищо против, реших и предишния да не ти го броя, та и двата заминаха в коша.

@ Nic 59, на тебе може да ти е ясно, но определно не е ясно на всеки, форума не ви обслужва еднолично а групово, съобразявайте се. И заради това е публикувано-ТУК.   ;) Дали аз станах ясен?

Всичките проблеми, та и ремонтните решения от статията съм ги срещал в приемници. Хубаво е човек като се натъкне на нещо, да знае защо е направено а да не гадае.
« Последна редакция: 04 Януари, 2020, 23:44:45 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |