| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Siemens 12 GW  (Прочетена 21115 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #75 -: 18 Декември, 2015, 18:18:38 »
Поздравления,още един спасен немец :good:

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #76 -: 18 Декември, 2015, 19:00:47 »
Много добра реставрация, браво колега  :bravo: .

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #77 -: 26 Декември, 2015, 02:00:37 »
Не обичам да имам недовършени неща  :) Затова се хванах да направя един Франкенщайн от другата кутия на сименса и останалите части.
Първото шаси беше преработено по схемата на Комсомолец, когато го купих. Използвах отново нея за НЧУ частта. Изправителната лампа е заменена с диод, а останалите присъстват единствено заради отоплителната верига без UCL82 естествено, която реално е единствената функционираща.
Гледам, че в схемата има един термистор с отрицателен коефициент, чиято цел е да предпазва отоплителната верига от токов удар, но естествено при мен го няма. Може да измисля нещо с дросела, който ми остана, макар и на парчета, за да елимирам термистора. Въпросът е доколко нужно е при моите цели  :)
Имах и едно старо УКВ джобно радио. Успях да го монтирам така, че с една капачка и малко изобретателност да го свържа към кинематичната схема. Въпросът е дали е достатъчно да го свържа към НЧУ с два разделителни кондензатора, все пак става дума за мрежов приемник. Разделителен траф нямам, а и целта ми е наистина да сглобя нещо от останалите части  :drinks:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #78 -: 26 Декември, 2015, 09:54:33 »
Защо не направиш нещо като Pana.  Нова серия лампи, като поолзваш оригиналните бобинии МЧУ.

Пионер и Консомолец имат сума ти схеми. Всички са с различни и модерни серии лампи за мрежово отопление.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #79 -: 26 Декември, 2015, 10:57:27 »
Основната причина е, че за този приемник ми трябва УКВ. Ще отиде при един приятел, който задължително иска този обхват. Ще оставя високочестотния блок там, евентуално ако има проблеми с моя, за да знам къде имам части  :D
Ако намеря някакъв обикновен захранващ траф, може да направя друг НЧУ. И все пак идеята ми е да използвам наличните части, а не да купувам. Засега всичко работи ОК. Просто не знам дали е ОК без терморезистора и дали свързването с модула единствено чрез кондензатор е добра идея.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #80 -: 26 Декември, 2015, 12:14:48 »
Не е единствено през кондензатора- свързването а и през маса.

И това веднага ще го разбереш когато приятеля ти обърне щепсела или  разклонителя в който е включен.

Пожара ще ти е най-малкия проблем.

Когато изделието е За Потребител а не за лична употреба- Задължително е да се употреби разделителен захранващ трансформатор .

Намери му някакъв захранващ трансформатор.  Направи му НЧУ с някоя евтина комбинирана лампа, примерно 6ф5п 2,5-3,5лв върви.

И живей спокойно, че няма да ти дрънне телефона някой ден за проблем с твоята техника или по-лошо.

Има Скрап има и боклук и разлика между 2-те. Като не се употребяват нещата по предназанчение а се настоява на "кавото има" стават пожари от боклука обикновено.

Колко ще вложиш в тоя апарат за приятеля си?

20лв захранващ траф, 10лв изходен,  5лв дросел, 4лв лампа.  5-6лв пасивни  елементи. 40лв . Човека не ги ли е заслужил като подарък ?


Нямам за цел да те обидя с мнението си. Ти ще си решиш какво да направиш така или иначе.

Просто искам да те предупредя , че изграждаш изделие което е Опасно. Дървената кутия е скритата  лимонка тук. 

Ако нещо толкова рисково се прави- то поне се прави в незапалима кутия, тази не е такава. Имаш плат и дървения- иделания вариант за пожар.

Не случайно Пионери и Комсомолци се правят в Бакелитени кутии !!!!!!!!!

Решението на Сименс за дървени кутии на мрежов приемник е доста РАННО исторически. Късните мрежови приемници са в БАКЕЛИТ.

За реставрация и колекция е Ок. Но за ежедневна употреба си е Доста рисково. Кутията на моя мрежов Сименс се беше ПАЛИЛА - имаше следи, явно я бяха хванали на време и залели с вода. И това го казвам при Оригинална схема, вътре а не за импровизация.
« Последна редакция: 26 Декември, 2015, 12:29:39 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #81 -: 26 Декември, 2015, 12:31:20 »
Твоя приятел предполагам ще е много по-щастлив ако му сложиш  един е такъв FM приемник вътре:

http://www.hit-electronics.com/aktualno/kitove-sglobeni/kit-mp3-bluetooth-plear-fm-radio-sgloben.htm

« Последна редакция: 26 Декември, 2015, 12:51:28 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #82 -: 26 Декември, 2015, 13:13:21 »
Твоя приятел предполагам ще е много по-щастлив ако му сложиш  един е такъв FM приемник вътре:

http://www.hit-electronics.com/aktualno/kitove-sglobeni/kit-mp3-bluetooth-plear-fm-radio-sgloben.htm
Поръчах си подобни модули (без блутута) от алиекспрес за 3,5 долара, дойдоха за 7-8 дни, на всичко отгоре бачкат!!!  :D :D :D
доставката беше безплатна!

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #83 -: 26 Декември, 2015, 17:26:44 »
И аз за подобни неща действам с директна поръчка от чужбина, но засега ще използвам това, което имам. Идеята ми е да разчитам само на наличните части. По принцип не пестя средства при подобни проекти, но понякога нарочно се ограничавам. И целта е да си размърдам мозъка и да науча нещо ново. Това е цялото упражнение :-)
Сега се сетих, че имам един останал траф от 220 на 110 волта, който не използвам. Отоплението на лампите ще го докарам лесно с тези 110 волта, като премахна 640 ома съпротивлението, но трябва да видя дали са необходими промени по схемата, за да работи коректно UCL82

Неактивен ftest

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 365
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #84 -: 27 Декември, 2015, 11:04:08 »
Успех в начинанието!

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #85 -: 02 Януари, 2016, 17:37:58 »
Вече съм на път да свържа радиото към НЧУ-то, което спретнах набързо. За целта искам да намеря хубав екраниран кабел. Знаете ли къде в София има читави, че напоследък като гледам за готовите чинчови например какви боклуци използват...

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #86 -: 02 Януари, 2016, 18:50:17 »
Вече съм на път да свържа радиото към НЧУ-то, което спретнах набързо. За целта искам да намеря хубав екраниран кабел. Знаете ли къде в София има читави, че напоследък като гледам за готовите чинчови например какви боклуци използват...
Вземаш един сигнален кабел от стар цветен монитор, разцепваш го и изваждаш 3 броя прекрасни сигнални кабели, цветни при това!  :D

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #87 -: 02 Януари, 2016, 19:51:33 »
Това не го знаех  :) Предполагам трябва да е стар? Имам един VGA, с който дойде мониторът ми преди 4-5 години, но вероятно материалът там е спестен  :negative:

Активен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #88 -: 02 Януари, 2016, 23:26:11 »
Виж в Конрад на бул. Прага до 5-те кьошета. Там преди известно време купувах страхотен едножилен микрофонен, за който говори Пичагата. Солидна и плътна медна оплетка.
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #89 -: 03 Януари, 2016, 00:55:28 »
Благодаря на всички за съветите. Живея на пет минути до Конрад, но този магазин в повечето случаи го отбягвам, защото качеството им вече е безумно ниско. Ще видя обаче за кабел, ако не - в Елимекс, те също са ми сравнително близко, а вариантът с кабела от монитор също ще го обмисля, че май в мазето имам доста стари  :drinks:

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
48 Отговора
25472 Прегледи
Последна публикация 26 Декември, 2012, 21:11:10
от lz2xl
2 Отговора
1528 Прегледи
Последна публикация 24 Януари, 2014, 09:13:48
от ever20102
3 Отговора
2328 Прегледи
Последна публикация 13 Декември, 2015, 16:12:57
от nikp
64 Отговора
26183 Прегледи
Последна публикация 30 Април, 2015, 19:45:11
от Pichaga933
4 Отговора
2141 Прегледи
Последна публикация 15 Септември, 2017, 21:24:29
от Eltehno

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |