| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Siemens 12 GW  (Прочетена 21113 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #90 -: 03 Януари, 2016, 00:58:08 »
Кабел дори от зарядно за тези новите телефони става . Или от UTP- интернет кабел само че 5та категория той има екран тия лайняните 3та немат  ;) 
Бат Сашо :)

Неактивен ftest

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 365
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #91 -: 03 Януари, 2016, 08:38:06 »
Имам добро мнение за този кабел:
https://vikiwat.com/product/22288/audio-video-kabel-2-zhilen-av1014-od-2-h-0.12-mm2-cu.html

Жилата и оплетките са медни.
При необходимост лесно може да се раздели
на два отделни кабела с различен цвят.
Продава се на метър.

Активен veso74

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 339
  • Населено място: Силистра
  • LZ2WSG
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #92 -: 03 Януари, 2016, 14:06:56 »
Отдавна използвам екранираните проводници от стари CRT монитори за вътрешносхемен монтаж (с дължина 10-30 см) за RF честоти от 500 kHz до примерно 50 MHz и нива от 1 микроволт до към 3-5V / 50 ома. Екранировката е хубава и не е рехава, запояват се лесно. Единствения недостатък виждам в малката механична устойчивост - след спойка на платка мястото бързо се къса. При условие, че е вътрешен монтажа и проводниците са прикрепени, това би трябвало да не е проблем. Измерения капацитет при отворена линия на 1,5 метра дължина е примерно 98pF, на закъсен изход: 750nH.

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #93 -: 06 Януари, 2016, 14:53:47 »
Франкенщай е готов на 95%. НЧУ е базиран на UCL82 по схемата на Комсомолец. Останалите лампи се използват единствено за отоплителната верига. Кенотронът е заменен с диод. Потенциометърът е този, който styrshel ми подари за реставрирания Siemens, естествено без ключето. Високоговорителят го открих в мазето, по спомен е от стар телевизор. Вграден е модул от стар малък радиоапарат, който щеше да ходи на боклука, с отделно захранване, което на свой ред е от старо зарядно.
Мислех да сложа траф на 110 волта и да преправя схемата заради възможността на маса да има фаза. Преди няколко дена обаче ме осени идея. Захранващият кабел, който използвам за него, е трижилен. Жицата за земя/зануляване свързах с масата на приемника, изолирах втория кабел, а третия свързах към приемника. По този начин елиминирам възможността на маса да попадне фаза, тъй като нулата се взима директно от зануляването, а фазата - от единия щекер на щепсела. Естествено при този вариант, ако се завърти щепсела, радиото няма да работи, но нищо друго не може да се случи.
Не намирам пробив в тази идея, но ще се радвам и вие да споделите мнение. Даже установих, че два от трите контакта в стаята ми въобще не се занулени.
Сега слушам радио на него и работи прекрасно  :) Остава да му направя и задния капак и ще покажа снимки!

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #94 -: 08 Януари, 2016, 14:10:14 »
Приключих с Франки  :) От два дена само него слушам и работи чудно. Днес смених един електролит на радио частта, че беше заминал, и се справих с лекия брум.
Остана да си поиграя с капака. Почнах го вчера, но трябва да си взема един конус, за да си дооформя дупките в картона.
Факт е, че това радио няма нищо общо с оригинала, но имам един напълно реставриран Siemens 12GW, а този е събран от всичко, що имах по кутиите и шкафовете  :drinks: Дори кинематичната система си я измислих сам, като основното колело е от пластмасова капачка на буркан, която се търкаляше в нас

Неактивен Здравко

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #95 -: 08 Януари, 2016, 16:54:29 »
    Поздравления ! Интересна разработка :)

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #96 -: 08 Януари, 2016, 18:15:42 »
На мен също ми харесват подобни проекти, браво, радиото изглежда много добре. Това е, така да се каже, втори живот на старите радиоапарати.

Неактивен ftest

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 365
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #97 -: 09 Януари, 2016, 07:35:33 »
Поздравления,  от нищо - нещо!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
48 Отговора
25469 Прегледи
Последна публикация 26 Декември, 2012, 21:11:10
от lz2xl
2 Отговора
1528 Прегледи
Последна публикация 24 Януари, 2014, 09:13:48
от ever20102
3 Отговора
2327 Прегледи
Последна публикация 13 Декември, 2015, 16:12:57
от nikp
64 Отговора
26180 Прегледи
Последна публикация 30 Април, 2015, 19:45:11
от Pichaga933
4 Отговора
2140 Прегледи
Последна публикация 15 Септември, 2017, 21:24:29
от Eltehno

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |