| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Радиостанция в автомобила (СБ) защо в БГ толкова малко хора ги ползват ?  (Прочетена 7211 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
за тези които карат само на кратки разстояния , най вероятно въобще не е интересно
не знам как но някакси ... защтото всичко по магазините ни е 2или 3 пъти по скъпо от реалната му цена .. или по други причини , СБ радиостанциите не са намерили широко приложение в БГ и така като е тръгнало ..... вече не може да убедиш хората че това им е нужно
и колкото по малко хора го ползват е по малко ефективно  това СБ радио .... 
ако всяка втора (трета) кола имаше станция .... много хора щяха и те да си купят .... но сега и да си вземеш .. ще "чуеш" само мен или mano и не е интересно :)
 :morning1:
Далечко си ми колега, аз имам в колите СВ, а в буса мултибандово радио, но и аз като Мариан вися по път на 25-ти канал.  На мен ми върши идеална работа, защото работата ми е свързана с пътуване, и винаги намирам по радиото информация когато ми трябва от колеги. Не, че нямам телефон, вайбър, интернет, ама радиото от едно време си ми е удобство.
Омраз!

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
за тези които карат само на кратки разстояния , най вероятно въобще не е интересно
не знам как но някакси ... защтото всичко по магазините ни е 2или 3 пъти по скъпо от реалната му цена .. или по други причини , СБ радиостанциите не са намерили широко приложение в БГ и така като е тръгнало ..... вече не може да убедиш хората че това им е нужно
и колкото по малко хора го ползват е по малко ефективно  това СБ радио .... 
ако всяка втора (трета) кола имаше станция .... много хора щяха и те да си купят .... но сега и да си вземеш .. ще "чуеш" само мен или mano и не е интересно :)
 :morning1:
Далечко си ми колега, аз имам в колите СВ, а в буса мултибандово радио, но и аз като Мариан вися по път на 25-ти канал.  На мен ми върши идеална работа, защото работата ми е свързана с пътуване, и винаги намирам по радиото информация когато ми трябва от колеги. Не, че нямам телефон, вайбър, интернет, ама радиото от едно време си ми е удобство.
Омраз!

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Във Велико Търновска област. Има ли какво да се слуша, колеги за разговор на СВ. Колегите които споменаха, че слушат и говорят са далечко..

Неактивен lz3sf

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 66
  • Населено място: Чужбина
Накрая ще вземете да си изкарате и лицензии, за да не ви спират и разстоянията.  :drinks:


de lz3sf

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Във Велико Търновска област. Има ли какво да се слуша, колеги за разговор на СВ. Колегите които споменаха, че слушат и говорят са далечко..

все ще има местни транспортни фирми ... с камиони имам предвид , които използват ..или ще чуваш преминаващите тираджии

Накрая ще вземете да си изкарате и лицензии, за да не ви спират и разстоянията.  :drinks:


de lz3sf

колега , "радиото" в колата (тоест на 27 мхз) няма нищо общо с радиостанциите за които ти говориш

мисля че там е добре че не се чуват на много километри ...  , а и там говорят обикновенни хора ... 
без кодови названия , но може да бъде и по весело от друга страна , вместо  "чувам те добре , хайде чао" при радиолюбителите

а пък и слушането е "безплатно" ... имам предвид и без да си LZ , може да си слушаш колкото искаш с каквато искаш радиостанция ... , нали така ?
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |