| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Винтоверт - захранване  (Прочетена 15382 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Винтоверт - захранване
« Отговор #60 -: 02 Юли, 2019, 09:07:59 »
Колеги, винтовертите са всякакви модели!
Истинските маркови уреди например Макита на мой приятел си консумират над 20А като го запънеш здраво.
Та...според зависи...може и да е турбоултрасупер :D и да не му стигне захранването.
Въобще...за мен е странна идеята, батериен уред да се преправя на мрежов такъв.
Има достатъчно уреди с кабел...идеята на батерията е друга - мобилност!!!
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Винтоверт - захранване
« Отговор #61 -: 02 Юли, 2019, 10:38:54 »
E да, ама като свърши батерията какво правим? Новите са скъпи.... Това е линията по която се разсъждава. А в КОНРАД честичко се появяват резервни батерии 18V по двадесетина лева, които вършат добра работа.
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Винтоверт - захранване
« Отговор #62 -: 02 Юли, 2019, 12:37:23 »
Новите са скъпи.... Това е линията по която се разсъждава

Знам как се разсъждава, ама последно време ми се струва че повече се плаче без особена необходимост. Не отричам че доходите са ниски на по-голямата част от населението.
Но също така виждам и скъпи и прескъпи телефони на майки, дъщери и невръстни синчета...както и автомобили за десетки хиляди левове...
Спирам до тук...мисля че разбрахте какво искам да кажа.
Съжалявам за отклонението от темата - не се сдържах...приказваме все пак за 50лева, не за 5000лв. :(
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Винтоверт - захранване
« Отговор #63 -: 02 Юли, 2019, 13:09:37 »
Удивление гарнирано с лек ступор може и да ти докара ниската кредитна култура и общата задлъжнялост на населението. Голяма част от това, което ти се мярка не е лична собственост, а на банката. Лизинги, кредити всякакви, всичко сякаш без пари, но всъщност скъпо и прескъпо. И това го има...
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 388
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Винтоверт - захранване
« Отговор #64 -: 02 Юли, 2019, 13:24:21 »
За мен лично преработката на батериен винтоверт за външно захранване е безпредметна, освен ако не е продиктувана от крайна нужда или желание да се научи нещо, но и в двата случая е нещо временно. Разходът на пари и време превишава много стойността на нова батерия. Вчера бях в Практикер, цената на винтоверти със захранване 220В започва от 49лв. и естествено си имат гаранция. Що се отнася до мощността,  ако винтоверта може да бъде спрян с ръка, значи е доста слабосилен - около 20N/m. Мощен винтоверт или бормашина, ако заклинят свредло на пълни обороти и не се държат здраво с допълнителна ръкохватка, могат да счупят китката на човек - усилие над 120N/m. Поради това при нужда от голям въртящ момент за завиване на дебели видии се използват гайковерти. Аз съм голям фен на Макита, но това вече е друга тема.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Винтоверт - захранване
« Отговор #65 -: 02 Юли, 2019, 16:25:37 »
Лизинги, кредити всякакви, всичко сякаш без пари, но всъщност скъпо и прескъпо. И това го има...

Биляне, знам приятелю! :drinks:
И ме боли много като гледам...ама не е по темата.

А по темата - който иска на ток - купува си на ток.  :D :D :D
С батерията си има други предимства...и нито едно от тях не е в цената.

От няколко години ползвам ето това в работилницата ми - https://www.skil.bg/skil-6222-aa-vintovert-energy-f0156222aa.html

Без да има претенции за нещо велико, се справя добре със задачите. Има две механични скорости и на по-ниската е достатъчно силен за всякакви винтове поне до колкото аз съм го тествал.
« Последна редакция: 02 Юли, 2019, 16:34:30 от pansim »
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Винтоверт - захранване
« Отговор #66 -: 03 Юли, 2019, 07:47:00 »
Това е истината. Събрал съм ги вече май 4-5-6 винтоверта, от които само един е с читава батерия. Новият, който купих от ЛИДЛ преди година и половина. Наскоро купих от споменатите батерии на КОНРАД за един от другите, ползвам и него. Останалите са с батерии- самоделки. Сбирщайн от Li-Ion батерии от телефони и лаптопи. Имах и случка- една от батериите се запали в една подстанция, стана голям панаир. Та ние сме си клошари. Знаем какво е нямане и никой не хвърля нищо. Хората махат всичко, което е сдало багажа. На момента! А ние си ги кътаме боклуците и се чудим как да се направим на маймуни, ама да не бракуваме нищо...
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Винтоверт - захранване
« Отговор #67 -: 03 Юли, 2019, 11:38:07 »
От 6-7 години ползвам Makita. 90% от инструментите ми са такива, въпреки че цените не съответстват на финансовото ми положение. Но дори за миг не съм съжалил за инвестициите, които съм направил в тях, защото работата с добър инструмент ми доставя удоволствие, докато тази с калпав може да ме изкара извън нерви.
Преди една литиево-йонна батерия струваше близо 300 лева. Затова и започнах да ги модифицирам. Целият процес обаче трябва да се прави с ясното съзнание, че това е малко или много бомба. Неведнъж съм обяснявал на хората, че всеки път балансирам клетките при заряд, че им слагам защита от претоварване и прочее, но повечето хора видят ли как върти машината, забравят за това. Особено опасно става с липото, ама това си е дълга тема.
Вече подобни модификации не са нужни, защото цените паднаха драстично. Конверсията на батериен уред към мрежата въобще не я обсъждам. Струва си единствено за експеримент и занимавка :-)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Винтоверт - захранване
« Отговор #68 -: 03 Юли, 2019, 12:14:08 »
Абе да се слагат литиеви батерии, при положение че съществуват никел-кадмиеви си е направо безумие. Колкото и да падат цените, цената за цикъл на никел-кадмиевите е недостижима. Пусто, че взеха да ги забраняват вече. Но във всички случаи си струва инвестицията да се купи качествен инструмент, после се отплаща. Аз иначе разбирам модификацията - вярно губи се мобилността, но не при всяко приложение на винтоверта такава е необходима.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Винтоверт - захранване
« Отговор #69 -: 03 Юли, 2019, 14:07:58 »
И аз да кажа. От 1980 година имам бормашина БУ101Е, напълно изправна, но откакто преди 10-на години си взех акумулаторен винтоверт, вече не се сещам за машината със "шнур"! А преди 2 години като батериите започнаха да се задъхват, купих си NiCd елементи, смених ги и толкоз (впрочем май имаше подобна тема и там същото писах). Вярно, не съм работилница, сервиз, по-рядко работя с него, но си е удобство. Не разбирам, купил си акумулаторен винтоверт, пък после ти било скъпо да му смениш батериите? То всяко удоволствие  (удобство в случая) струва пари! Ако е за спорта е друг въпрос.
0888981645, 072365106

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
Re: Винтоверт - захранване
« Отговор #70 -: 03 Юли, 2019, 16:05:01 »
При мен оргиналната батерия на отверка Bosch изкара безпроблемно около 20 години после смених елементите с такива които са на пазара и на втората фалираха. Може би едно време качеството беше на ниво или батериите са вече китайски. Те и затова в по новите модели отверки са вградени батериите и не подлежат на подмяна щото няма ефект.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Винтоверт - захранване
« Отговор #71 -: 03 Юли, 2019, 19:15:02 »
Може би едно време качеството беше на ниво или батериите са вече китайски. Те и затова в по новите модели отверки са вградени батериите и не подлежат на подмяна щото няма ефект.

Мммм...не съм съгласен.
Вградени са защото е по-лесно и технологично за производство - разбирай - евтино :)
А в темата дадох линк, където се вижда че не всички батерии в един и същи форм-фактор са еднакво добри за всякакви приложения.
Не са ни виновни Китайците, че имаме желание да "оправим" дявола докато лети :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Винтоверт - захранване
« Отговор #72 -: 03 Юли, 2019, 19:57:39 »
Не са ни виновни Китайците, че имаме желание да "оправим" дявола докато лети :drinks:
Съ-гла-сен! Съ-гла-сен!  :D :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен триод

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 57
  • Населено място: София
Re: Винтоверт - захранване
« Отговор #73 -: 03 Юли, 2019, 21:04:04 »
Както казва колегата едно време може да е имало читави Ni-Cd батерии,аз сега на такива не съм попадал.Освен това при тези батерии е много досадно това че трябва да ги разредиш до край преди заряд.За мен Li-Ion батериите са правилният избор,въпреки че са по-опасни.Преработката на батериен винтоверт в кабелен е въпрос на личен избор,всеки си има своите съображения.Аз предпочитам батериен и смятам че преработката му е уместна само когато си остане такъв.

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
Re: Винтоверт - захранване
« Отговор #74 -: 03 Юли, 2019, 21:42:13 »
Както казва колегата едно време може да е имало читави Ni-Cd батерии,аз сега на такива не съм попадал.Освен това при тези батерии е много досадно това че трябва да ги разредиш до край преди заряд.За мен Li-Ion батериите са правилният избор,въпреки че са по-опасни.Преработката на батериен винтоверт в кабелен е въпрос на личен избор,всеки си има своите съображения.Аз предпочитам батериен и смятам че преработката му е уместна само когато си остане такъв.
С оргиналната не ми се е налагало да разреждам докрай напротив винаги са били на мах ''винаги готови'' и шнура закачен в мрежата редовно. В зарядното си има ограничител. Друг е въпроса ако елементите са некачествени (ако са от ширпотреба) -тогава не смогваш да зареждаш и е мъка.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |